Nézd ​meg, mi az a baci! 35 csillagozás

Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Kíváncsi vagy, mik azok a kórokozók? Hogy hol élnek, hogyan terjednek, és mire ügyelj, hogy ne betegítsenek meg? Hajtsd ki a füleket, és megtudod a válaszokat!

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nézd meg!

Central Médiacsoport, Budapest, 2018
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412541 · Fordította: Erényi Mónika · Illusztrálta: Marta Álvarez Miguéns

gab001>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Szerintem minden kisgyereknek legalább egyszer érdemes lenne végiglapozni ezt a könyvet. Olykor a szülőknek sem ártana. Többek között megérthetjük, hogy miért is olyan fontos a kézmosás. Valamint arra is kitér, hogy a bacik nem egyértelműen rosszak. Minden fontos tudnivalót megtalálhatunk, a kis ablakok pedig játékosabbá teszik a tanulást. Hasznos könyvecske.

ViraMors P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Külön piros pont, amiért a könyv kiemelte, hogy van jó baktérium is, nem csak rossz :)

Ezen túlmenően jó pofa, lényegre törő könyvecske, tényleg sokat lehet tanulni belőle. A kinyitható/lenyitható laprészletek alá rejtett plusz információk külön tetszettek. Ügyes kialakítás arra, hogy az olvasásba/tanulásba a gyerekeket is bevonja.

lenne P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Nem annyira izgalmas, mint a „Nézd meg, mi történik éjszaka!”, de nagyon aranyosak a bacillusok és a vírusok is. Megzabálom őket! Ja, nem.

dianna76 P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

A könyvtári kölcsönzést követően a munkahelyemen landolt, és kolléganőm is örömmel, mosolyogva nézegette és olvasta el. Tetszik, hogy a jó baktériumokra is kitér a szerző. A rossz bacik elleni védelmet alaposan kivesézte. Kezdve a szervezetünk külső védelmi rendszerével, a fehérvérsejtjeinken át az antibiotikumokig. Fontos dolgokra hívja fel a gyerekek figyelmét a bacik, fertőzések elkerülése érdekében. Ez a sorozat szórakoztatva, játékosan tanít.

caledonia_konyvvara P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

„A könyvecske körültekintően, egy kisgyermek számára részletesen és szórakoztatóan mutatja be a baktériumok és kórokozók különböző fajtáit, az általuk okozott betegségeket, továbbá felhívja a figyelmet a kézmosás és a higiénia fontosságára.”

csakegyluca>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Mókásan mutatja be a gyerekeknek, tartsák tisztában környezetüket és vigyázzanak, nehogy megfázzanak.

tundibrich P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Azért szereztem be ezt a könyvet, mert a csemete most rajong az ismerretterjesztő könyvekért (és úgy egyébként minden ismeretterjesztő monológért: arról kell neki mesélni, hol él a jegesmedve, hogyan válik az innivaló pisivé, hogyan gyártják a különböző tárgyakat, stb). Plusz a korona vírus miatt ez most nagyon aktuális is. Így könnyebb megértetni vele, hogy miért betegedhet meg könnyen a dédi, ha meglátogatjuk.
A rajzok nagyon aranyosak, a tartalom is emészthető egy 3 év körüli gyereknek. Tegnap óta van meg, azóta már vagy tízszer elolvastuk :)

PTJulia P>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Vicces és informatív térbeli mesekönyv, a szülők számára szimpatikusan jól sulykolja az alapvető tudnivalókat; még a 9 éves is lapított, és megértő fény csillant a szemében a kézmosás valódi jelentőségét felfedezendvén.

TiszlaviczMarcsi I>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Imádnivaló. Lényegretörően mesél a kórokozókról és arról, hogyan védekezhetünk ellenük. Lányom imádja lapozgatni :)

Millázs>!
Katie Daynes: Nézd meg, mi az a baci!

Nem vennék rá mérget, hogy megértették majd' három éveseim a bacilus, kórokozó fogalmát, de az élethelyzetek, mint vécézés, homokozás, evés előtti és utáni kézmosás fontossága és más egyéb dolgok az ő szintjükön teljesen átjött és ez a lényeg. Továbbá egyszerűek, de aranyosak a rajzok.