Mi ​az a kaki? 43 csillagozás

Katie Daynes: Mi az a kaki?

Mindenki kakil? És mi történik utána a kakival? Hajtsd ki a füleket, és máris megtudod a választ ennek a meglepően bájos könyvecskének a segítségével.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nézd meg!

Central Médiacsoport, Budapest, 2021
12 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412268 · Fordította: Kernács Rebeka · Illusztrálta: Marta Álvarez Miguéns
Central Médiacsoport, Budapest, 2017
14 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412268 · Fordította: Kernács Rebeka · Illusztrálta: Marta Álvarez Miguéns

Katie Daynes: Mi az a kaki?

Szerintem ebben minden benne van, amit a legtöbb ember valaha tudni akart úgy általában a kakiról. Bár én olvastam volna még. Mert például tudtad, hogy a vombatok kocka alakút kakilnak? Mekkora hülyeség ez már? De tényleg így van.
Aztán meg lett egy új kedvenc szavam is, csak még ki kell találnom, mikor alkalmazhatom: tevekakitűz.
(Mellesleg a címbeli kérdésre is választ kaphatunk. És: meglepetés! Nem csak kajamaradék.)
Amúgy Julinak is nagyon tetszik.

Boglárka_Madar>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Hát ez egy igazán jópofa könyv! Sok érdekes információ volt benne spoiler. Szerintem tök jó, hogy ilyen témájú könyv is készült, hiszen ez amúgy egy természetes folyamat, a gyerekeket meg különösen érdekli.
Dóri is nagy lelkesedéssel lapozgatja, az a kedvence, ahol a kaki útját végig lehet követni a csőrendszerben. Nagyon jópofák ezek a nyitogatós fülek, így igazából a lényeg egyből nem is látszik. Dóri is nyitogatja, és hanghatással (potty!) kíséri mikor feltűnik a produktum. :D
Szóval minket megvett a könyv. :P

gab001 >!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Bevallom, fintorogtam, amikor először hallottam erről a könyvről. Aztán belelapoztam, s már nem is tartottam olyan lehetetlennek a gondolatot, hogy erről valaki könyvet írt. Elolvasva pedig úgy érzem, hogy el tudnám képzelni a polcomon is. Nagyon szép az illusztráció és számos érdekes információt tartalmaz, amit még izgalmasabbá tesz a nyitogatás. Nekem leginkább a Ki kakilt ide? rész tetszett. Úgy gondolom, érdemes gyerekek kezébe adni, hogy rájöjjenek, nem is olyan vicces ez a téma. Olvastam volna még.

Röfipingvin P>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Ez a célkorosztálynak egy abszolút érdekes könyv. E-t inkább a kihajtható fülek izgatják, de direkt kihoztuk a könyvet ugyanis most a “kaka” egy univerzális, minimum 15 jelentéssel bíró szó itthon.

dianna76 P>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Ez most nem tetszett annyira, mint a sorozat eddig olvasott kötetei. Talán kevésbé volt tartalmas az ismeretterjesztést tekintve. Bár, ha a célkorosztályt nézzük, ennyi elég is. Az viszont bizonyos, hogy egyik-másik információ legalábbis a kaki kinézetét illetően számomra is új volt. Vajon lesz majd könyv a pisiről is?

brena>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Igazából vicces volt,kis ismerősöm Rozi (2,5) kedvenc könyve :) nagyon foglalkoztatja a téma,és élénken figyelte a kutyám mikor produkál már valamit :)

Lilla_Miko>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Párommal néztük át a könyvet. Jókat mosolyogtunk, nevettünk, és csodálkoztunk, mert valamit még mi se tudtunk. Szerintem sok minden van benne, amit érdemes tudni. A kihajtható fülek is nagyok jók. A kíváncsiság vezetett, mikor kikölcsönöztem, és nem bántam meg.

Szivecskedo P>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Egyáltalán nem csak 3 éven felülieknek! Az én 2 évesem nagyon szereti, magában is olvasgatja :) ezt a korosztályt szerintem érdekli a pisi-kaki téma, és nekik teljesen megfelelő is ez a tudásmennyiség. Szépek az illusztrációk is, és jó, hogy arra is tanít, hogy spoiler.

graphoman IP>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Ez nagyon cuki, és nagyon informatív is spoiler. Az egyetlen aprócska bánatom az volt, hogy pár remek kifejezésnek spoiler annyira megvolt a helye, de valamiért a fordító ragaszkodott a kakihoz minden alkalommal.

PTJulia P>!
Katie Daynes: Mi az a kaki?

Szerencsére a mi családunk nem az a kakival poénkodós fajta. Anno volt egy szobatársam, akinek ez a téma 20 évesen is vicces volt, évekig rettegtem, hogy majd ezt hallgathatom a gyerekeimtől.
Nekik amúgy egész tetszett a könyv, bár nem igazán értették, hogy minek a kakiról könyvet írni. Az épp szobatisztuló fiammal is bőszen lapoztattam, hát, ha az a cél, hogy aki megnézegeti, az rögtön a WC-be kakil, akkor e szempontból is bukta.
Meg vicces, hogy a wombat milyen alakút kakil, de e nélkül az info nélkül is teljes lett volna az életem, úgy érzem.

imma P>!

A teknősbogár lárvái kakipajzsot építenek!

Mire jó még a kaki?

imma P>!

Úgy teszek, mintha kaki lennék, hogy ne egyenek meg.