Kérdések ​és válaszok a világűrről 2 csillagozás

Katie Daynes: Kérdések és válaszok a világűrről

Ez a szórakoztató és gazdagon illusztrált könyv egy sor fontos és izgalmas kérdésre ad választ a világűrrel kapcsolatban. Kukkants be a fülek alá, hogy még több érdekességet tudj meg!

Central Médiacsoport, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411971 · Fordította: Várady Soma

dianna76 P
Katie Daynes: Kérdések és válaszok a világűrről

Engem maga az űrkutatás – habár nagyon érdekesnek tartom – nem igazán érdekel, vagy köt le. Ellenben ezek az ablakos gyermek ismeretterjesztő könyvek tetszenek. Így kerítettem sort ennek az olvasására is. Talán a hat éves korosztály korai mert egyik-másik információ nekem, felnőttnek is sok, vagyis inkább nehezebben felfogható volt. Mindenesetre teljesen jól összeszedte a szerző a világűr kategóriájába tartozó dolgokat. Kezdve a bolygóktól az űrhajósokon át, a rakétákig. És igen! Megtalálható az az információ is, hogy az űrruhába beöltözve miként végzik el a szükségüket az emberek. Na erre kíváncsi voltam. Mármint tudtam, hogy megy ez, csak arra voltam kíváncsi, hogy írnak-e róla. Volt pár dolog, ami meglepett. Igazából rendben van ez a könyv, ahogy a sorozat eddig általam olvasott darabjai is.

Central Médiacsoport, Budapest, 2016
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633411971 · Fordította: Várady Soma