Csók ​és szájfény 44 csillagozás

Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Fiúk. Smink. Remek osztályzatok.
Mindez a tied lehet, ha ügyesen csinálod.
Az igazi nem mindig ott vár rád, ahol gondolnád. Lehet, hogy végig az orrod előtt volt, csak észre kell venned!
Emerson, a sminkrajongó tinilány bajba kerül: sürgősen javítania kell a jegyein, hogy továbbra is a drága magániskolába járhasson. De őt egészen más foglalkoztatja, név szerint Vance „Szexi Fiú” Butcher köti le minden gondolatát. Így nehéz tanulni…
Szerencsére – vagy épp balszerencséjére? – édesanyjától különös képességet örökölt: valahányszor megcsókol egy fiút, megjelennek előtte annak gondolatai. Mi lenne, ha két legyet ütne egy csapásra…?
És kezdetét veszi a nagy Smaci- és Jegyjavító-hadművelet.
„Kacagtató, ugyanakkor elgondolkodtató könyv a barátságról és a családról.” (Romantic Review)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2014
352 oldal · ISBN: 9789636354961 · Fordította: Miklósi Zsuzsanna

Edward Cullen

Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Megbabonázott ez a könyv. Végre nőnek érezhettem magam. Tetszett minden pillanata. Ha 10 év múlva újraolvasnám, akkor is tetszene ebben biztos vagyok. Kedvet kaptam mellette a tanuláshoz és megtanított arra, nem gond, ha egy nő sminkeli magát, vagy rúzsokkal foglalkozik szabadidejében. Nem ciki nőnek lenni. Ugyanolyan a sminkelés mint a cigizés (csak egészségesebb), az hogyha tetkód van (csak ez lejön), befestett haj, szemüveg, stb. ugyanúgy nem kell szégyelni. Valaki nem hordja, nem gond. Valaki hordja, nem gond. Mindig amikor sminkelve mentem be a sulibuliba, néhányan elszörnyedtek, valakinek kimondottan tetszett. Jó érzés volt azt látni, nem vagyok egyedül. Azért is imádtam egyben, mert romantikus. Lehet, hogy csak én vagyok ilyen szenvedélyes, de emellett a könyv mellett úgy éreztem, mindenhol megtalálható a szerelem. Nem kell ahhoz csinos külső, nem kell másnak lenni, csak önmagunknak. Megtanított arra, majd jön az igazi, addig ne rendezzünk „smaci hadműveletet" ne fussunk egy fiú után. Lehet, hogy nekünk is egy ilyen „zenész srác” jut, de az nagyon jó lesz.

Lilla>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Ez érdekes volt…Nagyon jól indult, kellemes hangulata volt már az elején. Azonban egy idő után eléggé elkezdtek idegesíteni a történtek. Emerson kihasznált minden fiút…aztán az is idegesített, hogy mindenkinek elmondta/elgondolta, hogy milyen kozmetikum kéne; én ezt akkor nagyon megalázónak éreztem a részéről. Még ha a végére mindkét dolgot jóra használta is, nem volt szép dolog tőle.
Elég érdekes alapsztorija van a könyvnek és csak 50-60 oldal után áll össze a kép, hogy most mi is van a szüleivel meg ki neveli, a vége felé kezd értelmet nyerni minden és a mondanivaló is kivehető volt végül.
Összességében (ha a „smaci-hadművelet” kicsit nagyon durva is volt), örülök, hogy elolvastam. Egy kicsit többet vártam tőle és a hangulata/stílusa sem olyan, mint amilyet a borítója tükröz (ami amúgy szerintem eszméletlen jól néz ki --> egyszerű, de mutatós), egy pár napos kikapcsolódásnak tökéletes volt.
Pár idézet, amit kiírtam magamnak a könyvből: „Néha egy jó zene mindent megváltoztat.”
„Segíteni másoknak, ez a boldog élet titka.”

Ui.: Sok megválaszolatlan kérdés maradt bennem, de nem gond.
Ui2.: Edwin nagyon cuki volt, a poénok egy része pedig még vicces is.
Ui3.: Nagyon „amerikaias”, de néhol azért egészen életszerű.
Ui4: Nem hiszem el, hogy már a 4.utóiratnál tartok, de amúgy egész jó volt és azoknak ajánlom, akik valami olyat szeretnének olvasni, amilyet még nem olvastak (csókkal gondolatolvasós sztorit én még ugyan nem láttam sehol) és egy pár napos kikacsolódásra vágynak.
off

Nem gondoltam, hogy végül ezt fogom mondani, de tetszett. :D

Molymacska>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Ez olyan csajos kötet, ami egyszerre zseniális és unalmas is.
Alapvetően tényleg egy egyszerű tinilove történetről van szó, a tinik összes problémáival: suli, smink, srácok stb. Főleg a csók, amiről szól az egész.
A különlegességet és a zsenialitását pont a csók adja meg, amivel láthatja a személyek gondolatait. Emiatt egyszerre lesz egy laza fantasy, egy picit lélektani dolog, hiszen látja és érezze azokat, amiket nem kellene. Szóba kerül az öngyilkosság is (egyre korábban kezdjük a gyereket az öngyilkosság ellen nevelni. Lehet EZ probléma) az élet, a munka, de ettől még az egész regény nagyon könnyed marad.
Ami viszont nagyon behúzott a történetbe, az a csókról való gondolkodás. Néha, ha a csók szót szexre cseréltük volna, igenis komoly, felnőtteknek is fontos mondanivalóval rendelkező monológokat olvashatunk. Nem hosszú ideig, hiszen a könnyedségnek meg kell maradnia, de igenis fontos dolgokról. Átélheti mindenki (elsőre vagy újra) a félelmeit az ismeretlentől, majd a kihasználtság érzését, az önzést, és a szeretet különféle formáit.
Nem lett a kedvencem a könyv, de ettől még nagyon jó szórakozás volt (főleg a csókos jelenetek "átgondolása")

BiankaღAsLight>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Nagyon jól indultam neki ennek a könyvnek. Hihetetlennek látom mennyire vártam. Pedig egy kicsit csalódás lett. Bár a könyv tetszett, de nekem valahogy túl könnyednek tűnt. A közepe fele a lányra már rá se ismertem inkább láttam egy cafkának mint 16 éves lánynak. Szerencsére a könyv vége fele belátta már ő is, hogy ez rossz és itt már kezdtem újra megkedvelni. Jó kis délutáni olvasmány. És rendkívül vicces, ha éppen nem erőltetik.

princess_of_bookland>!

Egy ilyen könyv után nekem is megjött a kedvem a száfjényekhez :3

F_Eszti0921>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Érdekes és könnyed olvasmány volt. A borító és a leírás alapján sokkal sziruposabb sztorit vártam, de örülök, hogy nem csak egy rózsaszín lufit kaptam. A karaktereket jobban ki lehetett volna dolgozni, illetve néhány résznél vártam az információgazdagabb kidolgozást. Ezek ellenére jó kikapcsolódást nyújtott, szerettem olvasni.

vampiregf I>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Milyen jó lett volna ez a könyv egy jobb stílussal! Az alapötlet nagyon tetszett… a karakterek kevésbé. Emersont nem szerettem annyira, szerintem eléggé béna volt az amit csinált.
Összességében tipikusan egyszerolvasós könyv. Romantikus, tinis, cselekményre irányuló. Bárcsak jobb, humorosabb lett volna a stílusa! Bár alapvetően könnyed sztori, az anyja halála (KLISÉ!) azért kiscit nehezített rajta.

Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Imádom ezt a könyvet.^^ Miután elolvastam a Gyűrűk Ura 1. részét angolul és az egész Harry Potter sorozatot, egy könnyedebb, tipikus amerikai tini sztorira vágytam. Igaz, hogy ezt már egyszer olvastam, de nem emlékeztem rá, szóval emellett döntöttem
Érdekes történet, főleg az Emmerson anyjáról és az adottságról szóló részek.
Szinte az összes szereplőt szerettem kivéve spoiler
spoiler
Mindenkinek ajánlom, aki szereti a tinikről szóló, romantikus, vicces könyveket. Jó kikapcsolódás.

kerva>!
Katie D. Anderson: Csók és szájfény

Az elején kicsit furcsának találtam ezt a „csók dolgot”, de végül nagyon tetszett a könyv. Főleg a 2. fele.

Lanolin>!

-[…] A saját élettel rendelkező lányok mindig ellenállhatatlanok a fiúk számára. Ne aggódj, majd egyszer becsönget a megfelelő fiú.
Saját élettel rendelkező lány? Ez nehezebbnek tűnt,mint hittem volna. Remek, szerezhetek magamnak egy saját életet.

csakegyluca>!

Végigmértem, és én is láttam, hogy csillog, akárcsak Edward Cullen bőre.

Kapcsolódó szócikkek: Edward Cullen
Lanolin>!

– Mi van?- kérdeztem, miközben osztottam.
A nyelvével áttolta a fogpiszkálót a szája másik csücskébe.
– Azt hiszem, megtaláltam az asszonykámat.
– Az „asszonykádat”?- kérdeztem nevetve.- Ki mond manapság ilyet?- Hozzávágtam pár lapot. Luke drámai mozdulattal hátradobta magát, majd nevetve az oldalára fordult.

csakegyluca>!

Miközben épp a dilemmát forgattam a fejemben, és azon tanakodtam, hogy vajon „Harry Potter mit tenne most", Trina egyszer csak közölte, hogy éhes, és ellépett az önbarnító elől.

csakegyluca>!

Volt gumimaci, harmincötféle, babszem alakú, töltött cukorka és rengeteg bonbon. Az óriási korong alakú nyalókáról nem is beszélve. A levegőben vattacukor illat terjengett. Pontosan így képzeltem el Willy Wonka mézeskalácsházát, ha lenne neki

Kapcsolódó szócikkek: vattacukor