Szabadnap (Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5.) 18 csillagozás

Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

A Bosszúállók kalandjainak fergeteges, új korszaka folytatódik ebben a kezdő olvasóknak készült képregényben!

Ragadj meg egy csapattársat, és vágjatok bele a kalandba Bosszúállók-stílusban! Katie Cook író és Butch Mapa rajzoló három akciódús történetében szokatlan szuperhőspárosok egyesítik erejüket, hogy meghiúsítsák a gyalázatos gonosztevők terveit.

Először is, hogy megakadályozzák Loki legújabb ármányát, Thor és Hangya elmennek… a bolhapiacra?! Aztán egy általános iskolai látogatás során Amerika Kapitány összefut az alávaló Cókmókussal! Rengeteg gyerek kerül veszélybe, és Kapi egyetlen segítsége nem más, mint Mókuslány! Végül elszabadul a káosz, amikor egy ördögi gonosztevő meglóg Doktor Strange egyik leghatalmasabb varázstárgyával, de szerencsére Marvel Kapitány ott van, hogy segítsen a visszaszerzésében.

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2022
72 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635950126 · Fordította: Kóbor Róbert · Illusztrálta: Butch Mapa

Thor · Amerika Kapitány (Steve Rogers)

Razor P>!
Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

A sorozat utolsó kötete nagyon jóra sikerült. Kiszakítja a Bosszállókat a megszokott szerepükből (szupergonoszok püfölése) azáltal, hogy szabira küldik az egész bandát. Persze a hősök nem tudják meghazudtolni magukat, ki ilyen, ki olyan konfliktusba keveredik bele. Ami plusz volt, hogy nem épp a képregényekben megszokott párosítások álltak itt össze (ahogy a borítón is látszik: Hangya és Thor, Amerika Kapitány és Mókuslány ill. Strange doki és Marvel Kapitány (+ Chewie!)) egy-egy önálló kalandra, amik aztán a végén összefutottak. A humor nagyon jó volt ebben a kötetben, jókat derültem az egyes párosok szövegein.

Popovicsp87 P>!
Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

Szokásomhoz híven eléggé le vagyok maradva a képregénysorozataim befejező részeivel.

A Bosszúállók kötelező szabadnapot kapnak, ami természetesen teljesen máshogy sül el, mint szeretnék.
Három történetet tartalmaz, a borítón látható párosításokkal, melyek lazán összefüggnek, és kaptak egy keretet is.
Jópofa, hogy a három történetben a gonosztevőknek teljesen „hétköznapi” oka van kitolni a hősökkel. Kivételesen nincs világuralom, vagy valami megalomán őrület.
Szórakoztató lezárása volt a sorozatnak, és szerencsére nem ment át infantilis bohókodásba.

BBetti86>!
Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

A nagy kalandok után ez egy nagyon humoros, könnyed darab, én végig jókat mosolyogtam rajta.

A koncepció szerint a hősök kivesznek egy szabadnapot. De persze mindenki belekeveredik valami őrült és idióta helyzetbe, így egy tőle szokatlan társsal tőle szokatlan tetteket kell végrehajtani. Amerika Kapitány kisiskolásoknak tartana előadást a Mókuslánnyal, de a spoiler De kap saját kalandot Doktor Strange Marvel Kapitánnyal – süti- és köpenyvadászat – és Thor a Hangyával bolhapiacozik.

Rengeteg ismert karaktert mozgat, és miközben akad egy-egy valóban veszélyesebb pillanat is, itt a humoré a főszerep. Kisebbek a tétek, bolond helyzetek sora az egész. Az is jó ötlet, hogy 3 kisebb részből rakták össze a füzetet. Keret is van, össze is függenek, és valamiképpen össze is érnek, hiszen pl. többen kikötnek valamiért az általános iskolában.

Mondjuk, az tudott kissé irritálni, hogy milyen alakok meg nem jelennek. A Mókuslányt még mindig emésztem – komolyan van ilyen Marvel hős? El nem tudom képzelni, milyen saját kalandjai lehetnek. Pedig én Csipet Csapat rajongó voltam, de akkor se tudom elképzelni, amint mókusokkal menti a világot.

A grafika még mindig szép. Színes, látványos, jól komponált.

A világmentések után kellett is egy ilyen mókás epizód!

Mircsi P>!
Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

Eddig ez volt a kedvenc részem ebből a sorozatból. Mindenki szerepelt benne, hs csaj egy cameo kedvéért, és három nagyon jópofa sztori, hogy ki hogy tölti a szabadnapját.

Chris>!
Katie Cook: Marvel-akcióhősök: Bosszúállók 5. – Szabadnap

Ez a kötet egy, a korábbi sorozattól teljesen eltérő (és bizonyos szempontból nézve teljesen felesleges is), mégis a széria egyik legjobbja. Egy könnyed kikapcsolódás, amelyben a szuperhősök kivesznek egy nap szabadságot, persze, ez nem zajlik zökkenőmentesen. Tipikusan olyan történet, ami a sorozatoknál is néha-néha befigyel: a történetfolyamba nem zavar be, semmit nem veszít vele az olvasó/néző, ha kimarad, mégis egy roppant kedves gesztus a rajongók felé. Nem szűkölködik a humorban sem, igazi agymenés, felnőtt fejjel is abszolút élvezhető, azt pedig külön ki kell emelni, hogy annyi szöveg van benne, mint az előző négyben összesen – legalábbis ezt jóval tovább olvassa az ember, mint azokat. Ilyenből jöhetne még pár!

Popovicsp87 P>!

Thor: Hangya! Te meg mit csinálsz itt?
Hangya: Mi? Hiszen végig itt voltam! Hónapok óta! Miért nem tűnt fel senkinek?
Thor: Nos, általában nagyon apró vagy. Most is.
Hangya: Hékás!

Kapcsolódó szócikkek: Thor
BBetti86>!

Amerika Kapitány: Te most… leöregeztél engem?
Mókuslány: Nem voltál jégbe fagyva vagy száz évig?
Amerika Kapitány: De az nem… hát… tudom, de… oké.

Kapcsolódó szócikkek: Amerika Kapitány (Steve Rogers)