Gabe (Jacob's Ladder 1.) 3 csillagozás

Katie Ashley: Gabe

As ​the lead songwriter for Jacob’s Ladder, the last thing Gabe Renard needs is a debilitating case of writer’s block. After years of meaningless one night stands, he's finding it hard to pen the love-filled ballads the label is requesting. In an effort to clear his mind, Gabe takes his jeep off-roading in the North Georgia Mountains. When a wrong-turn leads to him getting stuck more than just creatively, he’s forced to call for help. To his surprise, the “Ray” who has been sent by Hart Wreckers to his aid is actually “Rae”—a sexy-as-hell spitfire in a pair of tight-as-hell jeans. The combination of Rae’s sassy mouth and rocking body might be the inspiration Gabe needs. But for the first time since becoming a rock star, his advances have been shot down.

Reagan Hart has never been a fan of musicians. In fact, just the mention of one might cause her to throw a tire tool. Her disgust for them started when she was just eight and her mother ran off with a traveling country… (tovább)

322 oldal · ASIN: B075TYW3G1

sarahangel>!
Katie Ashley: Gabe

Nagyon szeretem a Runaway Train sorozatot, így nagyon örültem, mikor végre megérkezett az évek óta tervezgetett spin-off sorozat Abby tesóiról.

Az első rész Gabe-ről szól, az ikerpár egyik tagjáról. Gabe a népszerű country együttes, a Jacob’s Ladder dalszövegírója. Már rengeteg sikeres számot írt, de most éppen írói válságban szenved. Ezért először Jake-hez és Abby-hez utazik, majd Jake javaslatára a hegyekbe megy, hátha az segít és visszajön az ihlet. Mindjárt az első nap elakad a kocsija, ezért segítséget kell hívnia. Legnagyobb meglepetésére a kiküldött autómentős egy csinos nő.

Rae egy független és vagány nő, aki az édesapja autószerelő műhelyében dolgozik, korábban pedig játszott a helyi futballcsapatban. Egyúttal egy egyedülálló fiatal anyuka, nővére és húga segítségével nevelgeti 10 éves fiát.

Gabe-nek rögtön megtetszik a lány, de mivel a ’szokásos’ szövegével jön (ergo egomániás sztár, akinek minden lány a lábai előtt hever), kissé pofára esik, mert Rae elutasítja. Legnagyobb meglepetésére nem tudja kiverni később sem a fejéből a lányt, ráadásul úgy látszik, a találkozás áttöri a gátat az írói válságban, és máris születni kezdenek az újabb dalszövegek. Gabe megpróbál új lappal indítani, és szeretne újra találkozni a lánnyal… aki makacsnak bizonyul, Gabe azonban nem várt segítséget kap az ügyben.
***
Gabe-nek nincs könnyű dolga, Rae ugyanis nem véletlenül óvatos. Rossz tapasztalatai vannak a zenészekkel, mert a kisfia apja spoiler is az volt, és az anyja kiskorában spoiler. Rae viszont hamarosan arra is rájön, hogy Gabe valójában nem az, akinek először mutatta magát, az csak egy álca volt. Valójában egy csupaszív ember, aki olyan dolgokat tesz a kiszemelt nőért, amitől olvadozni lehet spoiler.

Hajlamos vagyok az ilyen történeteknél a női szereplőkhöz közelebb állni, de itt inkább Gabe-párti voltam. Rae-jel sem volt bajom, de volt egy-két furcsa dolga a múltban és a jelenben is, amikkel valahogy nem tudtam azonosulni (és a fél csillag levonás is emiatt van). Valahol viszont megértettem őt, és becsültem benne, amiért fiatalon megbirkózott az apa nélküli gyerekneveléssel. Gabe-nek is valahol meg kell birkóznia az új helyzettel; nem csak azzal, hogy életében először komolyan érdekli egy nő, hanem azzal is, hogy legnagyobb meglepetésére jól kijön egy gyerekkel, Rae fiával. Gabe ugyanis eddig el sem tudta képzelni, hogy esetleg saját gyereke legyen (akár fogadott vagy saját).

A történet kedves, romantikus, és a pajzánabb erotikát sem nélkülözi. Sokáig úgy tűnt, hogy különösebb bonyodalom sem lesz benne, de egy kicsi mégiscsak lett – ami nem is baj, mert túlságosan sima ügynek tűnt addig minden. Így legalább hőseink helyre tudták tenni a dolgokat, mielőtt spoiler. ;)

Szóval jól lett ez megírva, én összességében élveztem. :)

… a Gabe és az Eli borítóin pedig egy ikerpár tagjai láthatóak a valóélet-beli feleségeikkel, ahogy azt az írónő korábban írta. :)

zuna19>!
Katie Ashley: Gabe

Nagy rajongója vagyok Katie Ashley Runaway Train sorozatának. Vártam, hogy elkezdhessem a spin off sorozatot belőle. Ez Gabe története, akivel már az előző könyvekben is találkozhattak az olvasók. (Igaz én azt hittem Eli könyve lesz az első. Úgy emlékeztem ő indítja a sort De nem így lett.)
A történet tulajdonképpen egyedül Gabe-re koncentrált, nem pedig a testvéreire/együttesére, ami tetszett.
Nekem a sztori eleje jobban tetszett. Valahol elkezdett egy kicsit lapos lenni és untam.

Jacob's Ladder sorozat · Összehasonlítás