Fertőzöttek (Virals 1.) 133 csillagozás

Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Tory Brennan vérében pezseg a kalandvágy. Nem csoda, hiszen a világhírű törvényszéki antropológus, Temperance Brennan unokahúga.

Tory és tudóspalánta barátai, Ben, Hi és Shelton Dél-Karolina egyik félreeső szigetén élnek, de szabadidejükben a Loggerhead-sziget mocsaraiban és a LIRI Kutatóintézet épülete körül ólálkodnak.

Amikor az intézet titkos laboratóriumából kiszabadítanak egy tudományos kísérletekre használt farkaskutyakölyköt, megfertőződnek a kutya-parvovírus egy kísérleti törzsével.

A titokzatos fertőzés örökre megváltoztatja a négy fiatal DNS-ét és életét. Már nem csak barátok – egy falkába tartoznak. Veszélyesek. Fertőzöttek. A fiatalok tudományos kíváncsiságukat és újdonsült adottságaikat felhasználva egy hidegvérű gyilkos nyomába erednek. A kérdés csak az, hogy képesek-e addig életben maradni, amíg elkapják a kegyetlen ismeretlent.

Eredeti mű: Kathy Reichs: Virals

Eredeti megjelenés éve: 2010

Fumax, Budapest, 2014
384 oldal · ISBN: 9789639861800 · Fordította: Markwarth Zsófia
Fumax, Budapest, 2013
384 oldal · ISBN: 9789639861541 · Fordította: Markwarth Zsófia

Kelemen_Hanna P
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Hát én ezt szerettem. Cukik voltak a szereplők, érdekes a történet, ha egy kicsit azért szimpla is volta megfejtés. Szívesen olvasnék még erről a csapatról, és még szívesebben nézném őket, ha lenne róluk is sorozat, mint a Bones-ból. A fordításról időnként azt feltételeztem, hogy homlokegyenest az ellenkezője került a szövegbe, mint az eredetiben lennie kellett, de mivel nem ellenőriztem, ezt nem tudom példákkal bizonyítani.

Bleeding_Bride IMP
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Én ezt rettenet nagyon élveztem :D
Eddig állítottam, hogy Dr Csont filmben jobb, mint könyvben, most már mindjárt merek olyat mondani, hogy Reichs ifjúságiban jobb.
Olyan volt olvasni, mintha egy Scooby Doo részt nézne az ember. Sőt, ha azt az ici-pici scifi dolgot kivennénk belőle, akkor is épp olyan izgi krimi lenne.
Hol voltak ezek a könyvek az én tinikoromban, te jó isten…

Elhaym
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Első pár oldal után azt hittem nem fog tetszeni. Zavart, hogy Tory sok minden történésre előreutalt, meg kiszólt az olvasókhoz is. Azt hittem minden fordulat előre el lesz árulva, kiszámítható lesz minden és unalmas. Dögcédula megtalálása után viszont minden megváltozott. Történet egyre izgalmasabbá vált, tele volt meglepetéssel. Volt itt minden: titkos labor, kegyetlen orvosi kísérlet, egy furcsa vírus, egy eltűnt lány, farkaskutyák, betörések és egy rejtélyes gyilkosság.
Ki ölte meg? Miért halt meg? Mi olyat találtak a gyerekek, amit nem kellett volna? Mibe keveredtek? Ki akarja őket is megölni és miért? Történtek után lehet-e még normális életük? Mi lesz, ha kiderül, hogy mire képesek? Megtudják tanulni irányítani az új képességeiket? Sok-sok kérdés, rejtély, amit én nagyon imádok.

Idősebb szereplőkkel lehet még jobb lett volna a történet, de gyerekekkel is jó volt. Olvastam, hogy többen nem érezték a szereplőket gyerekeknek, mivel túl sok mindenhez értettek. Nekem ezzel sem volt bajom. Last of us Ellieje és a Tündérkrónikák Danija is 14 éves és ők is tudnak annyit, mint Tory, sőt többet is.
Tetszett, hogy Tory gondolatait E/1-ben olvashattam, többiekét meg E/3-ban, Ordast meg nem tudtam nem szeretni. Nem vagyok kutyás, de ez az állat levett a lábamról és többször is könnyeket csalt a szemembe.
Bővebben:

kellyolvas P
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

A könyv fülszövege azonnal megfogott, kedvenc témáim közé tartoznak a különleges képességek, a DNS manipulációk, és a farkasok, így együtt különösen nekem valónak éreztem a könyvet és ez be is igazolódott. A szerző neve már eleve garancia volt arra, hogy az elméleti háttérrel nem lesz gond, az írói stílus is kiforrott, érthető és gördülékeny a cselekmény. A prológus előrevetít egy jelenetet a történet közepe tájáról, az olvasó adrenalinszintjét megemeli, a szerző jelzi, mire is számíthatunk. Az első pár fejezet ezután a bemutatkozás helye, itt még a történet picit lassú, de ahogy a nyomozás elindul, az olvasót is elkapja a vírus, és a könyv odaragad a kezéhez.
A történet nagyon eredeti, örültem annak, hogy farkasok, kutyák szerepelnek, de itt teljesen más módon, mint az eddig olvasott fantasy könyvekben, itt sokkal inkább a sci-fi elemek hangsúlyosak, a tudományos rész, a genetika játszik szerepet. Ez olyan szinten jelenik meg, ami teljesen érthető a fiatalabb korosztálynak is.
Ami a karaktereket illeti, egészen különleges felállással találkozunk. Adva van egy baráti társaság, aminek központjában Tory áll. Ő meséli el a történetet, de időnként egy-egy E/3-as fejezetet is beiktat a szerző a többi szempont ismertetése miatt. Tehát a barátok közül Tory az egyedüli lány, abszolút ő áll a banda élén, okos, intelligens, bátor, remek ötletekkel, de mégsem tévedhetetlen. A banda minden tagja jó valamiben, így nem gond, amikor az akciók közben zárat kell nyitni, vagy ujjlenyomatot rögzíteni. A csapat remek, jól tudnak együtt nyomulni, én mégis hiányoltam Tory-nak egy lány barátnőt. Talán a folytatásokban erre is sor kerül.
A helyszínek, a környezet nagyon tetszett, Dél-Karolina egyébként is a szívem csücske, a szigetvilágról már olvastam több könyvet, és Charlestonban is játszódik pár jelenet, ami igazi déli város.
Minden adott lenne tehát, hogy a könyv tökéletes legyen, néhány részlet azonban nekem nem jött be 100%-ban. Az még teljesen rendben van, hogy egy ya könyvbe ya klisék előfordulnak, anyuka 6 hónapja balesetben elhunyt, kiközösített gyerekek a suliban. Viszont a gyerekek korával nem voltam elégedett. 14-15 évesek a történetben, de a kalandvágyon kívül a többi tulajdonságuk idősebb korosztályra utal, főleg, amikor kiásnak egy csontvázat. Apropó csontváz. Most őszintén. Milyen gyilkos az, aki egy szigeten ássa el a hullát, amikor bedobhatná a tengerbe is?
Ez a korosztály még sok mindent megoszt a szüleivel, ezek a gyerekek viszont kifejezetten kerülték a lehetőséget, egy kivétellel, hogy felnőtt segítséget kérjenek. Főleg Tory esetében hihetetlen ez, hiszen csak fél éve illeszkedett be ebbe a környezetbe, mégis olyan, mintha ide született volna és mindent tudna. Szerintem az nem elég háttér, hogy gyorsan elolvasta az újdonsült antropológus nagynéni könyveit.
Összességében nagyon tetszett, izgalmas, mindenképpen újszerű a történet a young adult könyvek tengerében, a folytatásokat is mindenképp olvasni fogom.

Röfipingvin MP
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Ez egy érdekes, izgalmas, kalandos utazás volt négy tinédzserrel. Négy nem mindennapi tinédzserrel.
Hatalmas kedvencem dr. Brennan. Talán már két vagy három köteten is túl voltam, mire rájöttem, hogy hát ennek van tv sorozat változata. Természetesen annak is nagy rajongója lettem. Más-más okok miatt szeretem a könyvet és a sorozatot, hisz tudjuk igencsak eltér a két Brennan karakter.
Amitől tartottam az be is következett ebben a könyvben: kaptam egy mini-Brennant. És még is tetszett! Meg volt ugyanis az a félelmem, hogy kapok majd egy újabb Csontot, csak kicsi kiadásban, furcsa lesz az egész, és nem tudok majd elvonatkoztatni az „eredetitől”. Haha! Az ördög a részletekben lakozik! El tudtam vonatkoztatni!
Tulajdonképpen adva vagyon nekünk négy fiatal, mindegyik egy kicsit másban emelkedik ki, az viszont közös vonásuk, hogy okosak. És nem is kicsit. Néha el is tűnődtem, hogy vajon nincs e más a háttérben, meg hogy nem lőtt e Reichs túl a célon, de az önmagammal való vita végén úgy döntöttem, hogy nem.
Valóban fel lehet tenni a kérdést, hogy de hát kis helyen egész véletlenül pont együtt él négy zseni, akik még barátok is? Jogos. Viszont még is csak van a közelben egy egyetem, na meg egy kutatóintézet. Szóval pofa be minden megállja a helyét.
Tory – Victory – „genetikusan” be van oltva a kíváncsisággal, nyomozási hajlammal. Az eszéről meg a kreativitásáról nem is szólva. A három fiú barát tökéletesen kiegészíti, teljesen jól funkcionálnak együtt.
Ami kicsit megakasztotta az embert az a gyerekek tinédzser volta, ill. az ebből következő „kötelező” iskolai elemek: bál, versengések, „dög” csajok, helyes fiúk etc. Eleinte zavarónak éreztem ezeket a jeleneteket, az járt a fejemben, hogy jól van, jól van, persze, persze haladjunk már. Körülbelül a történet felénél, ahogy az ember felveszi a regény lüktetését nem is annyira zavaróak. Arról nem is beszélve, hogy kell hagyni folytatható szálakat, olyanokat, amikkel szervesebben össze lehet kapcsolni a sorozat darabjait (mert ha nem csalódom ez egy nyitókötet volt, bár kerek lezárása van, az is tény…).
Nem tudom, hogy direkt vagy véletlenül, de ugyanúgy folyik Rhesus majmokkal kísérlet ezen a szigeten, mint Reichs Minden napra egy halott c. regényében. Le is kaptam a polcról az említett kötetet, de a szigetek neve nem egyezik, meg a földrajzi elhelyezkedés sem, pedig szép intertextualitás lehetett volna belőle.

A jóból is megárt a sok: szóval, aki szerette Reichs korábbi könyveit, annak ez is tetszeni fog. Aki pedig ismerkedne, az is bátran olvashatja, bár utána feltétlenül olvasson egy Temperance könyvet is, mondjuk az elsőt, A holtak beszélnek -et.

Shanara
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Temperance Brennan unokahúgának és három társának életre szóló kalandja. Ebben a könyvben a szereplők fiatalok, de nem buta tinik, hanem amolyan tudóspalánták. Az események nagyon pörögnek, a misztikus szál nem teszi hihetetlenné és hiteltelenné a történetet. A fertőzés ténye tudományos alapokon nyugszik, a változások fizikai megjelenése nem szembetűnő, nem kell farkasemberes sztorira számítani.
Vannak jelenetek, amelyek esetében kicsit túlzásba esett az írónő, de alapvetően nagyon jó a történet. A fertőzés hatásai és a múltbeli gyilkosság utáni nyomozás szálai párhuzamosan futnak és az egyik segíti a másikban való előrehaladást.
Jó volt, sőt még azt is nyugodt szívvel kijelentem, hogy jobb, mint a felnőtteknek szóló könyvei. Jöhet a folytatás is. Ha lehet, akkor minél hamarabb.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2013/07/kathy-reichs-vir…

Greylupus
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Egy elejétől a végéig magához láncoló, rejtélyes, izgalmas YA krimi (nem tudom, hogy van-e ilyen stílus, de én ezt mondanám rá:). Nem tudom, hogy miért izgultam jobban: a kis csapat nyomozása miatt, hogy kiderüljön, ki a gyilkos, vagy pedig azért, hogy mi történik a srácokkal a fertőzés után. A farkas szál pedig még jobban megszerettette velem a történetet.
A négy srác imádnivaló, Tory a kis csapat esze, eszméletlen agya van és hatalmas lelkesedéssel rángatja magával a fiúkat egyre mélyebben a nyomozásba, akik persze követik a kíváncsiságuk, a kalandvágyuk és persze a barátságuk ereje miatt. Szerelmi szálról nem nagyon beszélhetünk, bár Toryra kezdenek felfigyelni a srácok, de a lány még nem nagyon tud velük mit kezdeni. Valami persze alakul, valami látszódik a távolban, de ennek a regénynek nem ez a fő motívuma. (és igen, van benne bál, ha bárki is kérdezné:).
A helyszín különleges, a könyv elején lévő térképet állandóan bogarásztam, kerestem, hogy épp merre járnak. (sőt arra is rávett az írónő, hogy a valódi térképen is körbenézzek, hogy a leírtakból mi valós és mi nem:).
Kathy Reichst nagyon megkedveltem, lebilincselően, humorosan, izgalmasan ír és most már biztos, hogy a felnőtt sorozata is felkerült az olvasandóim közé. Nagyon várom a sorozat következő részét!

nat
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Nekem ez a könyv az év legkellemesebb csalódása. Én egyszerűen imádtam! Tegnap nekiálltam, és aznap ki is olvastam.
Én teljesen másra számítottam. Egyrészt nem tudtam, hogy itt ennyire tinik lesznek a szereplők, aztán az értékelések olvasása után világossá vált, és kicsit meg is ijedtem. Az utolsó olvasmányom után (Rossz ágy, jó pasi) viszont annyira vágytam valami nem szerelmi történetre, hogy ez egyszerűen tökéletes választás volt. Rettegtem, hogy mikor bukkan fel a szokásos szerelmi háromszög, de hála istennek ettől is megkímélt bennünket az írónő (gondolom a későbbi részekben ez már nem így lesz…).
A történet szerintem nagyon pörgős, a szereplők nagyon-nagyon kedvelhetőek. Az elején, amikor Tory elmondja, hogy ők mennyire jófejek, kicsit összerezzent a lelkem, de végül kiderült, hogy ők tényleg nagyon jófej gyerekek! Sokszor hangosan felröhögtem a poénjaikon, és nekem még attól is sikerült elvonatkoztatnom, hogy nagyon sok koraérett dolgot cselekszenek. Nagyon profin van megírva a könyv, az írónő stílusa szerintem remek, és a fordítás is nagyon jól sikerült, teljesen visszaadta a karakterek jellemzőit (főleg Toryét).
Ha lenne második rész magyarul, én rögtön olvasni akarnám. Ilyen könyveket kellene adni a gyerekeknek, hogy megszeressék az olvasást.

Mazsidrazsi
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Én is fertőzött lettem: Reichs-fertőzött!
Elképesztő,hogy milyen jól ír ez a nő. Imádom a másik sorozatát is,de ez teljesen másmilyen volt. Izgalmas,fordulatos, tinis (de nem túlzottan), nyomozgatós. Minden meg volt benne, ami egy üde és szórakoztató könyvhöz kell. Igaz, sok dolog elég hamar egyértelművé vált, de ettől függetlenül szórakoztató volt. Alig várom,hogy olvashassam a folytatást!

Csingike P
Kathy Reichs: Virals – Fertőzöttek

Tartottam a könyvtől, majdnem két évig várt a polcomon, hogy végre sorra kerüljön, de most már bánom, hogy nem kezdtem el korábban, mert nagyon tetszett, kellemes csalódás volt. Leginkább attól féltem, hogy nagyon tini lesz, mivel 14-16 évesek a főszereplők, de felesleges volt aggódnom, mert így is nagyon élvezhető volt. Az elején azért nehezen rágtam át magam, kellett egy kis idő, mire belelendültem, de utána nem volt megállás, egy nap alatt elolvastam. A szereplők néha idegesítően okosak voltak, pláne korukhoz képest, ennek ellenére nagyon megszerettem őket. A krimi szál nem igazán volt túlbonyolítva, és sokszor megkönnyítette az írónő a dolgukat, bárhova egyszerűen bejutottak, még a legbonyolultabb zár sem állította meg őket, köszönhetően az ostoba és hanyag felnőtteknek, meg sok volt a szerencsés véletlen is, de ha ezektől elvonatkoztatok, egy remek és izgalmas regényt olvashattam. Örülök a misztikus szálnak is, nagyon feldobta a történetet, és kíváncsian várom, hogyan alakul a falka tagjainak sorsa.

Aprily

Persze tudom, mit kéne tennem. Ha arra vágyom, hogy végre lány barátaim is legyenek, komolyabb érdeklődést kell mutatnom a fiúk, a shoppingolás és a valóságshow-k totálisan sötét szereplői iránt.
Ha jobban végiggondolom a dolgokat, magányosan jóval több időm jut olvasásra.
A szociális totemoszlop alsó szintjén dekkolnék? Na és?

Kapcsolódó szócikkek: olvasás
Aprily

Tiszta külsőm rögtön bezsebelt némi tapsot. Ben még fütyült is.
– Így már jobb – dicsért Shelton.
– Nem is tudom – szólt Hi csücsörítve. – A madárszar adott valami pluszt.

cassiesdream

– Használhatjuk a PIS rendszert.
– PIS? – kérdezte Hi. – Az meg mi a szösz? Online randi flepniseknek?
– Röhög a vakbelem. Én a Property Infromation Systemről beszélek.

Greylupus

Az első bálozók mind úgy ki voltak rittyentve, mintha Brad Pitt közülük választana kísérőt az Oscar-díjátadásra.

Röfipingvin MP

– A GPS szerint Jason lacrosse csapata Greenville-ben van. Mindegyikük. Ezek szerint még versenyeznek.
– Hajrá Griffendél! – viccelődött Hi.

Lulma

A kutyák őszinték, amit az emberek nagy részéről nem mondhatunk el.

hinodranzer

– Miért van az, hogy az összes ragyogó ötleted gyakorlatilag bűncselekmény?

29. fejezet

Dyus33 P

Odahaza kész katasztrófa fogadott.
    Terror, sőt horror.

Dyus33 P

– Készen álltok? – kérdeztem.
     – Igen! – felelték mindhárman.
     Abban a pillanatban megszólalt a riasztó.

Molymacska

Ha jobban végiggondolom a dolgot, magányosan jóval több idő jut az olvasásra.

Virals sorozat · Összehasonlítás