A ​csontok nem hazudnak (Temperance Brennan 3.) 72 csillagozás

Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Motorosbandák ​csapnak össze Montrealban. Ezek az ijesztő csoportosulások többnyire a második világháború veteránjaiból alakultak Amerikában, s az évtizedek során hatalmas, határokon átnyúló szervezetté nőttek. Időről időre hatalmi harcok dúlnak az egyes bandák között. Egy ilyen utcai lövöldözés áldozatául esik egy kilencéves kislány is, aki épp balettórára igyekezett. Dr. Temperance Brennan törvényszéki antropológusra hárul a különösen szívfájdító feladat, hogy a lányka holttestét megvizsgálja.
A nyomozás során újabb holttestek kerülnek elő az egyik banda főhadiszállása közelében, s a szálak múltbéli, mindeddig megoldatlan esetekhez vezetnek.
Tempe a tőle megszokott elszántsággal és egy buldog szívósságával veti bele magát az ügybe, s aprólékos munkája nyomán meglepő összefüggésekre bukkan. Súlyosbítja a helyzetet, hogy a nála vendégeskedő unokaöccse, a Harley Davidson-rajongó Kit is gyanús alakok közé keveredett. Így Tempe-nek nemcsak önmagáért kell aggódnia, hanem a… (tovább)

Halálos döntések címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2000

432 oldal · ISBN: 9789632546810 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632546407 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

Dr. Temperance Brennan

Edina_Varga>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Nagyon csalódott vagyok. Nem tudtam elvonatkoztatni a sorozattól. Rettentően idegesített, hogy köszönő viszonyban sincs vele a könyv. Annyira megszerettem Tempet a vásznon, hogy itt egyenesen irritáló volt a sima egyszerű, normál emberi viselkedése. Ahogy a csapata is hiányzott mellőle. A krimi része még csak izgalmas volt, de tele volt felesleges sallanggal az egész. Egy-egy épület, vagy épp egy helyiség, olyan részletesen volt leírva, hogy már már a hajam téptem tőle. Ahogy rendvédelmi szervek neveinek és rövidítéseinek magyarázata is. A motorosbandákról nem is beszélve, néhol azt sem tudtam ki kivel miért van.
Maradok a tv sorozatnál. :)

BoneB P>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Ez most annyira nem volt egy hű, de nagy valami. A legtöbb dolgot már előre sejthette az ember. Ok, a végén nem gondoltam volna, hogy ő volt a gyilkos. Ráadásul szerintem, ebbe most túl sok volt a sallang szöveg. A különböző rendőrségi szervek rövidítésének a hosszadalmas ecsetelése, egy szoba olyan részletes leírása, hogy már kezdtem unni a dolgot. Meg ez a sok városrész, meg ilyen olyan, amolyan leírás. A vércseppek helyének meghatározása és a becsapódás, illetve méretének elemzése is sok(k) volt. Ilyen részletességbe max. akkor mentem volna bele, ha ezzel szeretnék foglalkozni. Bár én néha beleesek abba a hibába, hogy elsőnek hosszúnak látok dolgokat, akár videókat is, aztán másodszorra mikor megmutatom anyumnak, csodálkozom, hogy miért lett ilyen rövid. Lehet a leírásoknál is így járnék, ha elolvasnám kétszer, csak hát valljuk be, ez nem fog megtörténni. :D A történettel nem volt gond, de vagy túl sok krimit olvastam már és meg se kottyannak a dolgok, vagy ez most tényleg kicsit laposabb lett.

soksokx_Csilla>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Az első két kötet után ez nekem nem jött be annyira. Talán az volt a baj, hogy már megint Tempe egyik családtagja került bajba. Remélem, több családtag már nincs a tarsolyban. :)
A motorosbandák bemutatása nagyon tetszett, érdekes volt, izgalmas. A laborbéli munkák hosszas ecsetelése, pl vércseppek elemzése érdekes volt ugyan, de kicsit sok a jóból. Amúgy is elég lassan csordogált a történet, most valahogy kevés volt a csontvázakból is meg úgy általában az antropológiából pedig számomra attól igazán érdekes ez a sorozat.
Claudel és Tempe munkaviszonya továbbra sem rózsás, de én továbbra is csípem a kettősüket. Tempe szerelmi élete megbicsaklik amit kicsit fájlaltam, de remélem, a folytatásokban megoldódik.

kolika>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Egyre jobban kedvelem Dr. Temperance Brennan-t. A filmtől jutottam el a sorozat olvasásáig, de most már teljesen más kép alakult ki bennem a csontdoktorról.Munkamániás, aki sokszor nem hallgat a jó szóra, s a tiltások ellenére is olyan dolgokba keveredik, amiből aztán nehezen tudna egyedül kimászni. Na, de ha nem ezt tenné, akkor túlságosan lapos lenne a könyv, s nem ilyen pörgő, fordulatokkal teli olvasmányt vehetnék kézbe. Érdekel a Ryan-szál is, s remélem a következő részben róla is több szó esik.

ChaiLatte>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Az első pár oldal után, csak az járt a fejemben, hogy ne ne ne neeee. Csak ne megint egy gyerekgyilkosság legyen a központi téma, mert egymás után két ilyen könyvet, nem bírok elolvasni. Azt hittem, én sosem leszek olyan anyuka, akit szíven ütnek majd a horrorok és a gyerekgyilkos témák, hiszen rengeteg ilyet olvastam már; és rengeteg ilyesmit láttam filmen, sorozaton. Haha. Most jót nevetek a gyermekem előtti életemen és gondolkodásomon. Annyira érzékeny lettem ezekre a témákra, hogy kínszenvedés egy-egy ilyen történet. Főleg, ha jól is van felépítve, mint ez a könyv is. Mintha kést forgatnának a szívemben és az agyamban.
Gondoltam, ha besokallok, majd leteszem, de szerencsémre a téma másfelé kalandozott. Ez a történet is lebilincselő volt, nem vesztett a minőségből. Jöjjön a következő! Persze egy kis pihenő után.

JPityu I>!

:) off
Egy bibi, túl sok a Megjelent cucc a végén, engem az valamiért nem érdekelt. :D

csallocintia>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Kb a 80. oldal körül tudtam teljesen elvonatkoztatni a sorozattól. Azért utólag próbálok párhuzamot vonni a könyvbeli és sorozatbeli Brennen között, de nem sok hasonlóságot találtam.
Összességében nagyon jó a könyv. Nincs is benne annyi antropológiai rizsa, mint gondoltam…

Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Nagyon tetszenek a háttértörténetek, az ahogy alakul Tempe élete, szuper izgalmas számomra. Szinte várom, hogy befejezhessem az adott részt és olvashassam a következőt, hogy megtudjam mi lesz a következő csavar. :)
Az alapsztori jó volt ebben a részben, eddig ez a téma tetszett a legjobban :D

Slezihr>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Izgalmas, nyomozással teli könyv. Tempe karakterét mindig a sorozatbelihez hasonlítom, pedig nem kellene. Előbb olvastam Kathy Reichs Virals című könyvét, Kit fiatalkorát másképp képzeltem el. Sok helyen voltak olyan francia mondatok, amiket nem lehetett tudni mit jelent, ez kicsit rontott az olvasási élményen. A motoros bandák nekem kicsit összekavarodtak, nem tudtam, ki kivel van. Nagyon jó könyv, a folytatásokat valószínű, hogy majd elolvasom.

Gabriella_Balkó>!
Kathy Reichs: A csontok nem hazudnak

Túl sok minden volt belesűrítve ebbe a könyvbe… A kevesebb több lett volna. Aztán én teljesen belekavarodtam a motorosbandákba, nem volt világos előttem, most akkor ki kihez tartozik és melyik banda bábja a másiknak. Az eleje lassú volt, a végén meg nagyon felgyorsultak az események. Objektív nézőpont jobb lett volna.

430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632546407 · Fordította: Kövesdi Miklós Gábor

TTauriel>!

Az élet kiszámíthatatlan. Kezdd a desszerttel.

Slezihr>!

– Miért kezdett Crease érdeklődni irántam olyan hirtelen, a holttestek kiásása után?
– Azon kívül, hogy maga ari, mint egy csincsilla?

Kapcsolódó szócikkek: csincsilla
JPityu I>!

Íme, egy brennanizmus: Ha nem tudod, mi vár rád aznap, öltözz alul.

Manni>!

– De miért ölte volna meg? – Amint megkérdeztem, tudtam, mekkora butaság.
– Embereket ölnek meg, mert túl közel hajtottak valakihez, pirosat viseltek a kék banda területén, vagy mert nem a megfelelő beszállítótól rendeltek árut. Lehet, hogy valaki megölte azért, mert szemüveget viselt.

– Mit ennél?
– Húst! – feleltem habozás nélkül. – Vörös húst, valódi zsírral.
– Sajtburgert ebédeltünk.
– Igaz. De épp most olvastam egy elméletet a Neander-völgyiek modern emberekké fejlődéséről. Úgy tűnik, az evolúció kulcsa a megnövekedett zsírfogyasztás. Egy nagy borda talán segít felgyorsítani a gondolkodásunkat.
– Meggyőztél.

Manni>!

Jesszusom, gondoltam. Ráférne egy kis továbbképzés kedvességből. Quickwaterrel összefogva talán egyet fizet, kettőt kap kedvezmény is járna nekik.

Manni>!

– Claudel nyomozó csak a munkáját végzi.
– Claudel nyomozó még fingani se tud rendesen.
Időnként magam is egyetértettem ezzel a megállapítással.

Lili16>!

Ha az FBI-nak akarsz dolgozni, nem árt ismerni az ábécét.

ChaiLatte>!

A berawanok megdöbbentek és elszörnyedtek, amikor egy etnográfust az amerikai szokásokról kérdeztek. Az ő meglátásuk szerint a balzsamozás, a kozmetikumokkal és viasszal való kezelés és vízálló koporsókba és kriptákba temetés őrültség. Nemcsak, hogy akadályozzuk szeretteink eltávozását, de a temetőink lehetséges zombik valóságos tárházai.

TTauriel>!

Az április hűvös, szürke, az utakon és a járdákon pedig olvadt jég és hó csillog. Ám ha kitör a tavasz, rettentő látványosan teszi. Valósággal berobban, az emberek pedig sehol másutt nem látható lelkesedéssel fogadják.

Temperance Brennan sorozat · Összehasonlítás