Napló-szörny 24 csillagozás

Kinyitni tilos!
Kathryn Lamb: Napló-szörny

SZÜLINAP!!! Anya tizenöt gyertyát tűzött a tortámra. Az egész család odasereglik mögém, és biztatnak, hogy egyetlen fújással tüntessem el az összes lángot. Majdnem kifekszem, mire kész. Sok ez a tizenöt év… Na, találjátok ki, mit kaptam az én szerető családomtól szülinapra?! Na, mit? Igen. EZT A NAPLÓT. Bizony.

Figyelmeztetés családom és jó pár ismerősöm számára: KINYITNI TILOS! A NAPLÓ SZIGORÚAN MAGÁNTERÜLET!

Figyelmeztetés az Olvasó számára: EZ RÁTOK NEM VONATKOZIK!

Laetitia Alexanra Rebecca Fitt (vagyis Alex) élete nem egyszerű. Életét öt testvér, az iskola, a barátok és a FIÚK bonyolítják. Egy tizenöt éves nőpalánta mindennapjai bizony meglehetősen zűrösek tudnak lenni. Sikerül-e becserkészni álmai fiúját, akire amúgy a legjobb barátnője is pályázik, s aki azt sem tudja, hogy a világon van? Igazat mondanak-e a horoszkópok? Miért lehet mindenki másnak pasija?
Kiderül.

Alexandra, Pécs, 1999
130 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633682150 · Fordította: Bárdos Péter

Little_Sunshine P

Kathryn Lamb: Napló-szörny Kinyitni tilos!

Kiskoromban nagyon szerettem ezt a kis sorozatot, pont nekem való volt akkor mert akkor nem szerettem olvasni jó kis kikapcsolódás volt aranyos rajzokkal.

Beriniki

Kathryn Lamb: Napló-szörny Kinyitni tilos!

11 évesen nagyon tetszett a borítója,ezért vettem meg.Aranyos kis könyvecske vicces rajzokkal.De nem nagy durranás.Már 11 évesen sem kötött le annyira.

Aurinko

Kathryn Lamb: Napló-szörny Kinyitni tilos!

Szerintem nem volt annyira rossz. Néha kifejezetten tetszett. Mondjuk mikor ő mindig Kevinről beszélt és a barátai nem értették ev, akkor hisztizett, aztán mikor a barátnői beszéltek állandóan a fiúkról, akkor ő nyafogott… Amúgy tök olyan volt ez a rajongása, mint az én barátnőmé. Idegesítő és érthetetlen. Egy darabig a horoszkópmániája is nagyon zavart. Tényleg hisz neki? Nekem csak nagyon ritkán jön be, és akkor is csak az, hogy kiderül a legjobb barátnőmről, hogy gonosz és nem szeret…
Az illusztrációk feldobták a könyvet, így legalább el tudtam képzelni valahogy a szereplőket, mert az elején leírta, hogy a családja stb. hogy néz ki, de Markról pl. csak azt tudom, hogy helyes.
Feldobta azt a témát is, hogy neki testvérek vannak ésaz de szar, Abby meg egyke és de jó neki. Bezzeg Abby nem így gondolja. Tipikus. Akinek van az nem akar, aki nek nincs az akar…
Igazából könnyű olvasmány, bátor kijelentés de én élveztem az olvasását. Tény, hogy nem egy irodalmi remekmű, ennyi erővel az én naplómat is ki lehetne adni, de olvasható, vicces és egész jó.

Juccimo

Kathryn Lamb: Napló-szörny Kinyitni tilos!

Hogy én mennyi ilyen agyrohasztó tinikönyvet olvastam régen, te jó ég. Örülök, hogy kinőttem belőlük. Persze anno nyilván elszórakoztatott, meg sok időt nem rabolt az életemből szerencsére.

nicky_666

Kathryn Lamb: Napló-szörny Kinyitni tilos!

Nem annyira jött be. Baromira idegesített a csaj. Lehet, hogy rossz korban olvastam.