Engedjenek ​ki! Segítség! 13 csillagozás

Túlélési útmutató tinédzsereknek
Kathryn Lamb: Engedjenek ki! Segítség!

Téged is stresszel az iskola? Netán izgulsz, amikor belépsz a kapuján? Te is füledre húzod a takarót, és a másik oldaladra fordulsz, amikor csörög a vekker? És ha mégis sikerül – borzalmas erőfeszítések árán és jókora késéssel – elindulni, ugye a kapuban jut eszedbe, hogy nincs kész a házid? Olvasd el a hozzád hasonló fiatalok példáját, akiket a társadalmi erőszak az iskola falai közé kényszerít, hogyan vészelik át ezeket a kritikus helyzeteket! Útmutatót találhatsz többek között arról: hogyan győzd le az MU-t (matekundor); hogyan tudod elkerülni, hogy a házi ne legyen horror; hogyan kerülj ki többé-kevésbé győztesen a kellemetlen helyzetekből; hogyan egyeztesd össze a sulival a koncerteket, a sportolást és a haverokat; és egyáltalán: hogyan érezd magad klasszul a suliban!

Eredeti megjelenés éve: 1998

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Aggódó tinik könyvtára Alexandra

Alexandra, Pécs, 1999
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633676657 · Fordította: Halász Éva

a_bookworm_named_honey P>!

Kathryn Lamb: Engedjenek ki! Segítség! Túlélési útmutató tinédzsereknek

Annak idején nagyon tetszett, szerettem :) Vicces volt, más nem igazán maradt meg belőle ^^'
Tudom, hogy volt olyan tipp, amit tudatosan akartam tartani. Végül is hasznos kis könyv… Itt vagyok, túléltem! :D

csakegyluca P>!

Kathryn Lamb: Engedjenek ki! Segítség! Túlélési útmutató tinédzsereknek

Nagyon hasznos lehet az olyanok szamára akik mindennapos problémával állnak szemben. Jópofa. Segítséget nyújt ( majdnem ) mindenkinek.

shano>!

Kathryn Lamb: Engedjenek ki! Segítség! Túlélési útmutató tinédzsereknek

Igazi túlélőkalauz. :) Ennek a könyvnek köszönhetően könnyebben átvészeltem a nehezebb sulinapokat… (és azt hiszem hamarosan újra a kezembe kell vennem :D)

Kathryn Lamb: Engedjenek ki! Segítség! Túlélési útmutató tinédzsereknek

Valahogy nagyon az angol környezethez kötődik… Nyakkendős egyenruhák, dráma órák, hoki és krikett – teljesen más világ. Egy magyar iskolás számára ez biztosan nem nyújt segítséget a túléléshez. A humora sem volt elég meggyőző számomra. Egyes részei pedig ma már viccesen avíttnak hatnak (walkman!).

Carmilla >!

Egy kicsit aggódom amiatt, hogy Steve még mindig úgy gondolja, hogy a Lear király valamiféle rockegyüttes.

99. oldal (Alexandra, 1998)

Carmilla >!

Egy barátságtalan felsőbb éves pofa kötekedően azt kérdezi tőled: „Mit bámulsz?” Mindenki a válaszodra vár. Mit felelsz?
a) „Semmit. Nem tettem be a kontaktlencséimet, úgyhogy semmit sem látok.”
b) „A ronda fejedet bámulom.”
c) „Azt nézem, milyen csodálatos hajad van.”

57. oldal, Teszt (Alexandra, 1998)

Carmilla >!

Egy barátságtalan és lélek nélküli tanár teljesen letörheti a kedved egy olyan tantárgy esetében is, amit azelőtt kedveltél, amibe több energiát fektettél.

76. oldal (Alexandra, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: tanár
Carmilla >!

[…] Ha egyáltalán semmit nem mond a matekházid, akkor írd oda valahová a margóra, hogy „ezt nem értem”, azután menj, és végy egy hosszú, pazar, habos gyógynövényes fürdőt. Ez nem segít a matematikában, de legalább nagyon tiszta leszel, nyugodt és csodálatos illatú.

88. oldal (Alexandra, 1998)

Stresszoldó megoldás az órákon:
[…]
2. Gondolj arra, hogy a legfélelmetesebb tanár is ember. Próbáld elképzelni az otthonában, ahogy a kutya feje búbját simogatja, vagy a macskát vakargatja az álla alatt. (Ha egyfolytában csak arra tudsz gondolni, hogy tanárod csirkéket öl otthon, akkor nem jól alkalmazod a módszert.)

103. oldal (Alexandra, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: tanár
Carmilla >!

Találsz a folyosón hét reménytelenül elveszettnek látszó alakot. Hogyan reagálsz a helyzetre?
a) Védelmezően átkarolod a vállukat, és elmagyarázod, hogy ez egy nagyon klassz iskola, és ezért nem szabad csüggedniük vagy aggódniuk. Aztán észreveszed, hogy elkésel a technikaóráról, és ezért gyorsan továbbsietsz, és otthagyod őket a folyosón ácsorogva, semmivel sem okosabban.
b) Azt tudakolod tőlük, hogy merre igyekeznek. Mielőtt otthagynád őket, egy vázlatos térképet rajzolsz a tenyerükre az iskoláról (ami az alsó karjukon át egészen a könyökükig tart).
c) Sötét dolgokat motyogsz nekik: „Nézzétek, srácok, ez az iskola egy szeméttelep. Már azelőtt elvesztünk mind, hogy beléptünk volna. Értitek?”

21. oldal, Teszt (Alexandra, 1998)

Kapcsolódó szócikkek: iskola
Carmilla >!

Készíts listát azokról a dolgokról, amelyeket nem szabad elfelejtened. Néha segít, ha leírod. Próbáld meg nem elveszíteni a listát.

42. oldal (Alexandra, 1998)

Említett könyvek