Több ​mint én 6 csillagozás

Kathryn Evans: Több mint én

Lehet, hogy mind szörnyszülöttek vagyunk?
Teva élete látszólag normális: suli, haverok, pasi. Otthon azonban félelmetes titkot rejteget. Tizenegy másik Tevát.
A lélegzetelállító történet tizenhat éves főszereplője egyszerre küzd a felnőtté válással és családja nyomasztó örökségével.
Miféle kísértetekkel osztozunk a múltunkon? Hányféle szerepet játszunk? Lehetünk-e önmagunk?
Evans egy egészen különleges lány sorsán keresztül teszi fel a mindannyiunk életének mélyén ott feszülő kérdéseket.

Eredeti mű: Kathryn Evans: More of Me

Móra, Budapest, 2018
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634158240 · Fordította: Hordós Marianna

Kókuszka
Kathryn Evans: Több mint én

Érdekes megközelítése a felnőtté válás folyamatának. A 16 éves Teva küzdelme a sejtjeibe beépülő gének ellen. Annyira valóságtól elrugaszkodott történet, ugyanakkor sok mindent bele lehet magyarázni. Biztos lesz, aki imádni fogja.

Könyvgardrób
Kathryn Evans: Több mint én

A könyv elgondolkoztat olyan dolgokon, amikkel nem biztos, hogy minden nap találkozunk, mint például mi lenne ha valóban jelen lennének régi éneink, s beleszólnának a mostani életünkbe. Vajon el tudnánk viselni a kritikájukat, vagy az érettebb énünk miként viszonyulna a korábbi énünkhöz? Másrészt olyan életeseményekre is rávilágít, amelyekkel foglalkoznunk kell. Ilyenek Teva életében is, a továbbtanulás kérdése, a barátokkal való viszonya, alakulása, önmaga megismerése.

Bővebben itt: https://konyvgardrob.wordpress.com/2018/05/08/tobb-mint-en/
Valamint a könyv inspirálta fotó is megtalálható a blogon.

Zseraldina
Kathryn Evans: Több mint én

Sajnos nem az én világom. Tizedik oldal után letettem. Lehet később még rászánom magam. Nem tudok csillagot adni.

lilyluna
Kathryn Evans: Több mint én

60 oldalt olvastam belőle, szóval nem csillagozom.
Nem nekem való, kinőttem a stílusából, túl sok a tinibeszéd ("lesmárolt" – jaj, ne már), a párbeszéd, meg másra is számítottam. Valami komolyat vártam tőle, de cseppet sem az, ráadásul a végébe beleolvasva még értelmetlennek is tűnik. Nem az én könyvem.

Ryku

Milyen érzés volna úgy menni reggel suliba, hogy nem az jár a fejemben, ő vajon merre mehet, nem azt nézem, hol vár rám?