A ​lány akinek nincs múltja 203 csillagozás

Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Évek óta menekülsz a múltad elől. Ma utolér.

Leah Mills úgy él, mint aki örökösen menekül egy borzasztó nap üldözi a múltjából. Magányos, társaságba nem jár, barátai nincsenek. Aztán egy napon, mert oly nagyon vágyik már kapcsolatra, megismerkedik Juliannel. Most először meri elhinni, hogy normális életet élhet.

Ám annak a bizonyos napnak a tizennegyedik évfordulóján kap egy üdvözlőlapot. Valaki tudja az igazat, tudja, mi történt. És nem fog leállni, amíg szét nem rombolja az életet, amit a fiatal nő felépített.

De Leah valóban az, akinek látszik? Vagy megérdemli mindazt, amit rámérnek?

Mindenkinek vannak titkai. Némelyik azonban halálos.

Művelt Nép, Budapest, 2017
366 oldal · ISBN: 9786155676475 · Fordította: Loósz Vera
Művelt Nép, Budapest, 2017
400 oldal · ISBN: 9786155676482 · Fordította: Loósz Vera

Kawaii_vIVIv>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Talán jókor olvastam, de nekem tetszett. :)
Igaz, lassan halad a könyv a végkifejlet felé, és bizonyos dolgokat könnyen ki lehet találni, de mégis érdemes végigolvasni, hogy miként történt a tragédia. Mi vezetett el odáig…
Először még azt gondoltam, hogy Adam jóarc lesz, de nagyon hamar kiderült, hogy egyáltalán nem az…sőt. Rengeteg helytelen dolgot tesz, de mégsem tanulja meg a leckét, sőt még ő érzi úgy, hogy vele viselkednek rosszul. A többiekben is csalódtam..mégis hogy a fenébe gondolhatták, hogy amit ez a srác művel jogos??!! Leah viselkedése legalább valamennyivel jobb, ő látja, hogy nem jó ami itt történik, de mégsem tesz semmit.
Aki a lányt büntette, tényleg elérte, hogy megutálják Leah-t és elérte, hogy mindenkit kizárt az életéből és teljesen tönkre akarta tenni a lányt. Amikor kiderült, hogy ki az (még nem hivatalosan, mert ugye nem volt nehéz kitalálni) nem nagyon értettem ki ő és miért is…lehetett sejteni valamit, de később minden kiderül. Bár akkor sem volt helyes amit tett…a szemet szemért elv alapján gondolkodott.
A könyv vége pedig …hirtelen lesz vége, de ott még lesz egy meglepetés. Nem olyan nagy, de azért hozzáad egy kis pluszt a történethez.

Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Egyre nagyobb teret kapnak manapság a női főhősökre alapuló izgalmas, a krimi és a pszicho thriller határán mozgó történetek. Időről időre előtérbe kerül nálam a műfaj, nagyon megkedveltem. Ez a könyv is valahol itt helyezkedik el. Nagyjából reálisnak találom a 75%-os értékelését, talán még feltornásznám 80-85% közé.
Kathryn Croft írási stílusa kimondottan tetszik. Végig fenntartotta a figyelmemet, olvasmányos könyvet írt. Alapvetően ezt a történetet én inkább egy jól megírt kriminek tartom, mintsem pszicho thrillernek, bár ez engem egyáltalán nem zavart.
A borítón A lány a vonatonhoz és a Holtodiglanhoz hasonlítják, de én ezzel nem értek egyet. Nem olyan feszült történet, inkább csak az utolsó harmada. Végig volt egy merész tippem, hogy ki állhat a dolgok mögött és meglepett az írónő, mert egyáltalán nem ő volt, akit kerestünk.

Nem semmi, hogy az írónő képes volt az utolsó 5 oldalon olyan csavart bevinni, amivel nagyon meglepett, nem számítottam ott már semmilyen izgalomra!

Szörnyű, kegyetlen világban élünk és az emberek olyan dolgokra képesek dühből és dacból, amire álmunkban sem gondolnánk. Istent játszanak, pedig kicsit sem azok.
Összességében egy fordulatos, izgalmas olvasmányt kaptam, ami kedvet csinált az írónő többi könyvéhez. Egy kicsit sajnálom, hogy a történet igazán csak az utolsó harmadában bontakozott ki és túl egyszerűen lett lezárva, de ettől még tetszett és ígéretes kezdetnek tartom.
Bővebben: http://pandalanyolvas.blogspot.hu/2017/09/kathryn-croft…

gabiica P>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Nem egészen tudom eldönteni, hogyan is lehetne ésszerűen értékelni a könyvet.
Alapvetően a történet igazán érdekfeszítő és izgalmas volt. Végig kíváncsi voltam, hogy mi miért történik, mi volt a pontos kiváltó ok, a motiváció és természetesen, hogy ki is teszi mindezt. Ezt mindenképpen a pozitívumokhoz sorolom.
Azonban aztán ahogy haladt előre a történet, és ahogy egyre izgalmasabbnak kellett volna lennie, úgy éreztem egyre inkább azt, hogy laposodik az egész.
A magyarázatot és a tettes személyét logikátlannak tartom, engem nem győzött meg. Nem illett a képbe, túl abszurd volt.
A múltban játszódó események nekem nem adtak teljes képet a történtekről. Sok minden magyarázatra szorult volna: spoiler. A szörnyű események kiindulópontja nekem nagyon brutális volt. Eszement, őrült, embertelen. A történet egyéb pontjaihoz képest nagyon sok. Azt mondom, hogy nem illett a képbe a dolgok efajta morbiditása, de mindenképp javított a könyvről alkotott véleményemen, hiszen nem várt fordulatot jelentett.

Összességében nem tudom teljesen jóként elkönyvelni, de tény, lehetett volna rosszabb is.

julcseee P>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Mostanában nagyon felkapták ezeket a több idősíkban játszódó történeteket, ez is egy ilyen. Folyamatosan a múlt és jelen között váltakozunk, a kezdés erős viszonylag, legalábbis az első múltban játszódó bevezető, aztán lelassul a történet. A főszereplő Leah elkövetett valamit a múltban amire szinte a végéig nem kapunk magyarázatot, és azt sem hogy pontosan mit csinált. Mindenesetre arról szól a történet hogy a múltját ő el akarja felejteni, új életet kezdeni, es bűnhődni a tettéért, ezért nem is alakit ki szinte semmilyen kapcsolatot, senkivel. Aztán felbukkan valaki a múltból aki fenyegetni kezdi és tönkre akarja tenni az amúgy sem boldog életet. Azt írják hogy lebilincselő pszichológiai triller, de nem az. Vagy csak a legvégén az utolsó pár oldalon válik azzá. Ott már tényleg az lett és emiatt a pár oldal miatt adok neki 4 csillagot egyébként max 3ad adtam volna. Az, hogy ki a fenyegető én már elég hamar kitalaltam, nem volt túl nehéz. Szóval összességében nem bánom hogy elolvastam, de azért ebben a kategóriában vannak sokkal jobb könyvek is. (például a zárt ajtók között )

Kókuszka>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Feszültség, borzongás helyett betekinthetünk Leah Mills szenvedős, silány életébe. A cím sem találó, hisz éppen a múltja miatt éli ezt az életet. Az írónő úgy próbálja fenntartani az olvasó érdeklődését, hogy minimális információkat csepegtet, de oly módon, hogy unalomba fullad az egész. Számomra a vége se volt az a, hű de most aztán kárpótolt mindenért.

Thaliavilaga>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Egy kicsit nehezen indult, de a végére nagyon élveztem! Tipikusan az a krimi, ahol mindenki gyanús és izgalmas volt az ifjúkori szál is, egyáltalán nem volt zavaró a múltbéli szál, sőt, nagyonis jól volt összerakva. Adamet kifejezetten utáltam az első pillanattól kezdve. Nekem az utolsó 40 oldalig nem esett le, ki a hunyó, mert tényleg bárki lehetett, igazából 4-5 gyanúsítottam is volt. spoiler

hisztike>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Huh,ez elég nyögvenyelös volt. Végig olyan érzésem volt, hogy annyira probálja az iro tulmisztifikálni a Nagy Titkot, hogy nem is lesz akkora durranás…és aztán nem is lett. Vontatottnak éreztem a föszereplö kinlodását, hogy ö aztán megérdemli a szenvedést,mert Annyira Rosszat tett, jaj-jaj. A Nagy Csavar is elég egyértelmü volt. A Végsö Nagy Csavar sem lepett meg. Ugy általában nem kedvelem azokat a történeteket,amiket fel lehetne oldani annyival, ha a föszereplö egyszer kimondja amit gondol…vagy ugy általában bármikor kimondja. Bosszant, na.

László_Kiss_12>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Pocsék történet, nulla fantázia, a „feszültséget” azzal próbálja fenntartani az író, hogy minimális információt ad a múltban történtekről. Számomra hatalmas csalódás volt…

Szavak_erdeje>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Ezt a történetet imádtam úgy ahogy van. Alíg bírtam letenni, és szinte remegett a kezem, hogy a könyv végére lapozzak, és megtudjam ki mozgatja a szálakat, és hogy mi is történt pontosan évekkel ezelőtt. (Megjegyzés: nem lapoztam hátra :) )

Bővebben: https://fairypowderbooks.blog.hu/2020/01/18/kathryn_cro…

Bella_Black I>!
Kathryn Croft: A lány akinek nincs múltja

Nagyon jó volt, bár nekem a vége hiányos. Szívesen olvastam volna, hogy birkózott meg a továbbiakkal Leah. Adamra nem tudok úgy tekinteni, mint emberre és bánom, hogy olyan könnyen megúszta. A történet a múlt és a jelen között ugrál, míg végül kibontakozik a titok, ami összeköti Leah-t és a büntetését. Hibázott gyerekként, és onnantól elszigetelve él mindenkitől, mint önkéntes száműzetés.

helkaland>!

A jelenben és a jövőben élni fontosabb, mint újraélni a múltat.

– És jár valakivel?
[…]
Fejemet csóválva próbáltam félvállról venni a kérdést.
– Nem, ahhoz túlságosan lefoglal az olvasás.
Ben az állát dörzsölgette.
– Ja. Azt hiszem, olykor jobb valaki másnak az életében élni. Nincs igazam?

Judit_56 P>!

Az otthonom padlótól a plafonig zsúfolásig volt könyvekkel, csekély hely maradt benne bútoroknak. Jómagam beértem egy szófával meg egy dohányzóasztallal, pusztán azért, hogy még több könyvet vehessek, és ne kelljen aggódnom, hová teszem őket.

Judit_56 P>!

Képtelen voltam megérteni, hogy szabadulhat meg bárki is a könyveitől – én sokkal inkább a bútoraimat dobálnám ki –, de nem akartam kritizálni, nehogy hálátlannak tűnjek.

SwordArtO>!

Mindig nyugtatóan hatott rám,amikor becsuktam a lakás ajtaját,s egy percre megálltam az előszobába, mint ha egy buborékba léptem volna, abban a tudatban,hogy kizártam a világot, és biztonságban vagyok.

Pandalány P>!

Mindig beállítottam az ébresztést, ha a könyvtárba indulás előtt olvastam, máskülönben órák teltek volna el, mire egyáltalán fölpillantok a könyvből.

Pandalány P>!

Éveken keresztül sikeresen elkerültem a múltat, most azonban visszaszippantott.

susias>!

A múltat nem törölheted el,az viszont rajtad áll,hogy ne szabja meg a jövődet…