Johanna ​a vonaton 32 csillagozás

Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

A könyv egyik „főhőse” maga a szerző-rajzoló, aki megalkotja a bájos kismalacot, Johannát. Johanna egyedül utazik egy robogó vonat fülkéjében. A rajzoló és teremtménye jól elbeszélgetnek: Johanna szép inget követel magának, majd egy társat kér maga mellé. A rajzoló többször is megtréfálja, például beküld hozzá egy farkast, ám Johanna addig makacskodik, míg ki nem harcolja, hogy egy csinos fiúmalacot kapjon maga mellé. Mikor megérkezik Jonatán, Johanna búcsút int megalkotójának: most már kettesben folytatják útjukat…

Eredeti megjelenés éve: 2009

Scolar, Budapest, 2012
42 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632443898 · Fordította: Földényi Júlia · Illusztrálta: Kathrin Schärer

csucsorka IP>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Nem lehet valami ennyire ötletes és gyönyörű! Megbabonázva bámultam a rajzokat, két lapozás között mindig hosszan elidőztem.
Egy ilyen könyv után vajon melyik kisgyerek nem játszik el a gondolattal, hogy rajzoló legyen? :)

clarisssa P>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Aranyos, ötletes, egyedi, de inkább a rajzok és a „kiszólások”, nem pedig a történet miatt.
Köszönöm @Uzsonna, hogy összeismertettél Johannával! :)

Scolar, Budapest, 2012
Juci P>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Ez iszonyú ötletes, előttünk van a rajzoló asztala egy rakat ceruzával, festékkel, iPoddal, hangszóróval, meg egy tiszta fehér papírral, és persze a rajzoló kezeivel – mármint ez mind meg van rajzolva –, és akkor elkezdi megtölteni a papírt, rajzol egy vonatot, a vonaton utazó állatokat, az egyik fülkében egy malac utazik, aki elkezd dirigálni, hogy hogy nézzen ki, milyen ruha legyen rajta és mi legyen a neve… Nagyon szép, jópofa, lehet böngészgetni a rajzokat, és néha még vissza is kell lapozni, hogy mi is történt. Újraolvasós lesz.

PuPilla>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Imádnivaló! Köszönöm @Juci-nak, aki miatt felkerült a listámra a rénszarvasos-hódos-macis mesékhez hasonlóan. :)
Szépen, igényesen kivitelezett és tényleg nagyon ötletes könyvecske. Látni a mese rajzolóját, és kommunikál is a figura vele rajzolás, mesélés közben.
Nekem csak az nem tetszett, hogy hogy hívhatnak egy koszos malacot Johannának :D… :)

nagara>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Hát, nem igazán jött be ez a malacos történet… vagyis vonatozás. A rajzoló bevonja magát is a történetbe, neki dirigál olykor a malacka. Az ábrázolásmód sokat rontott az olvasásélményemen, sajnos.

Anibell P>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

A rajzok szépek, érdekes, hogy a főszereplő beszélget a rajzolóval, de nincs igazi történet, jelenetek vannak, ezek közül is van, ami a kicsi gyerekeknek talán nehezen megérthető.
(2014)
* * * * *
Később én is megbarátkoztam Johannával – Simon az első perctől kedvelte –, és például a könyv kapcsán el lehet róla beszélgetni, hogy vannak dolgok, amiket nem lehet meg nem történtté tenni. + fél*

Izolda P>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Szupervicces, ahogy kiszól a rajzolónak, a rajzok menők, főleg a farkas. :D

dianna76 P>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

Amikor először lapoztam bele a könyvesboltban, azt gondoltam ez egy bugyutaság. Aztán hónapokkal később nem csak bele- hanem éppen átlapoztam, és megtetszett. Olyan egyedi, különleges, érdekes, ötletes. Az oldalmegoldások, a rajzok, a „visszalapozások”, a szöveg…… Nagyon cuki. Eredeti áron nem vettem volna meg, de hatszáz forintért nem tudtam nem birtokolni.
Kedves kis történet kerekedik ki belőle. Tetszik, ahogy a malacka, Johanna dönt dolgokról, a mesében kialakuló sorsáról. A pályaudvaron elidőztem a rengeteg féle állat láttán. Felsorakoztatott ám mindent az írónő/rajzoló: panda, jegesmedve, víziló, nyúl, liba, oroszlán, barnamedve, zebra, kutya, fóka, macska, krokodil, tigris, mókus. Szóval tényleg van aztán itt minden, és milyen békésen megférnek egymás mellett a különféle állatok! Irigylendő világ!
Egyet sajnálok, hogy nem folytatódik a történet. Olvastam volna szívesen további kalandokat Johannáról és Jonatánról.

berlin>!
Kathrin Schärer: Johanna a vonaton

A történet talán túl egyszerű, mindenesetre az illusztráció és annak ötletes megvalósítása pazar.