Harmadik ​Shrek 8 csillagozás

Kathleen Weidner Zoehfeld: Harmadik Shrek

A haldokló békakirály helyét Shreknek kell elfoglalnia, azonban neki nem fűlik foga a mesebirodalom irányításához. Felkerekedik hát barátaival, Szamárral és Csizmás Kandúrral, hogy varázslatos kalandokat átélve megtalálják Artúrt, a törvényes örököst.

Eredeti cím: Shrek the third

Szukits, Szeged, 2007
130 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634971498 · Fordította: Szántai Zsolt

kratas P>!
Kathleen Weidner Zoehfeld: Harmadik Shrek

Azt nem értem, hogy mi szükség volt ennek a könyvnek a megírására, de legyen, mesének aranyos. Be is aludtam rajta tegnap este :)
Viszont – a rajzfilmben is – ez a rész már csak azért készült el, hogy még egy bőrt lehúzzanak a sikeres meséről, de mondanivalója már nincs. Sehol egy igazán mély „csak a belső számít, a külső nem” útmutatás. Ettől még szórakoztató, csak kár, hogy elvesztette az igazi jelentését.

Aniyou P>!
Kathleen Weidner Zoehfeld: Harmadik Shrek

Ha könyvből csinálnak filmet, az egy dolog, de ha filmből készítenek könyvet, akkor annak tartalmaznia kellene valami pluszt, ami a filmből kimaradt. Itt nem éreztem, hogy a könyv többet adna, mint a film, sőt. Mivel ez nem lapozó, hanem rendes könyv formátum, kidolgozottabbnak kéne lennie, háttér-információt nyújtani pl. a szereplők gondolatairól, amiket a filmvásznon nem lehet megjeleníteni. De így csak olyan érzése van tőle az embernek, hogy ezt csak azért írták, hogy egy újabb lehúzott bőr legyen…
Mindenesetre gyerekeknél meg lehet vele próbálkozni, hogy ha szereti a filmet, akkor ezzel rávegyük az olvasásra.