A ​parfüm titka 104 csillagozás

Egy váratlan örökség izgalmas története
Kathleen Tessaro: A parfüm titka

Egy levél és egy váratlan örökség – az illatok rejtélyes világa Párizsban. Gyönyörűen megírt, különleges regény vágyakról, titkokról, emlékekről, szenvedélyről.

Egy francia ügyvédi iroda levélben értesíti a Londonban élő Grace Munroe-t, hogy a módos parfümmúzsa, Madame Eva d'Orsey ráhagyta a vagyonát. Csak egy probléma van: Grace sosem ismerte az örökhagyót. Innentől kezdetét veszi a kalandos és fordulatos utazás, amely során Grace felfedezi, ki lehetett a jótevője, aki megbabonázta a párizsi és a New York-i felső tízezer életét az 1920-as évektől kezdve. Ki volt valójában Eva d'Orsey, aki mindent önmagától ért el, csakis a saját tehetségéből, és végül milyen árat fizetett a sikerért? Mire kiderül az igazság, Grace Munroe élete örökre megváltozik. Nemcsak arra jön rá, miért éppen ő örökölte a vagyont, hanem tanulva Eva d'Orsey sorsából, döntenie kell: azt az életet éli-e tovább, amelyet mások elvárnak tőle, vagy azt, amelyet a szíve diktál..

Eredeti megjelenés éve: 2013

Kulinária, 2015
Kulinária, 2014

Lucy_Saint

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Egy évig csak állt a polcon mire sorra került . Remek könyv .

Mariann_ P

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Elsősorban a borítója miatt figyeltem fel erre a könyvre.
Döcögősen indult . Aztán körvonalazódott, egy kicsit előre sejteni is lehetett miért örököl a lány. Azért nem panaszkodok , jó kis történetté alakult , mire a végére értem.

dtk8 P

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Van az a lektűr, ami jó. Számomra ez nem az volt. Eléggé kétdimenziósak voltak a karakterek, kiszámíthatóak a nagy titkok, a fordulatok. Franciaország egy közhely, mindenki elegánsan bagettet eszik csigával.
És volt egy rész, ahol felvonyítottam. De ez csak azért volt, mert tizenkét éves koromban az akkori barátnőmmel ugyanaz a fiú tetszett nekünk, és ő úgy adta a tudtomra, hogy nem fog a románcunk útjába állni, hogy szemléltetésképpen a színesceruza-készletét vette elő. Itt egy negyedórás beszéd következett, ahol a ceruzák jelképezték a fiút, és a végén nekem akarta adni az egészet. Na ez volt az a pillanat, amióta fizikai rosszullétet érzek a mesterkélt hasonlatok, erőltetett képek közelében. spoiler

Zimmermann_Zita

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Bevallom őszintén, a borítója miatt figyeltem fel a könyvre, aztán a fülszöveget olvasva reméltem, hogy tetszeni fog a történet is. Így is lett. Szeretem azokat a könyveket, amelyekben több, különböző időpontokban játszódó szálon fut a történet, és a végén, mire a szálak összeérnek, eljutunk a megoldásig. Ebben az esetben megjósolható volt, miért lett Grace az örökös, de annyira lekötött Eva története és a parfümök világa, hogy nem is gondolkodtam ezen, egészen addig, amíg eljutott odáig a történet, hogy kiderült. A szerelmi szál kicsit sablonos és túl nyilvánvaló volt, összességében azonban egy kellemes kikapcsolódást nyújtó könyvet olvashattam.

Sister

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Bevallom, a piros ruha fogott meg a borítón. Nem tudtam róla semmit, ráadásul az alcím is kecsegtetően hangzott, így gondoltam, teszek vele egy próbát. Nem bántam meg. :)

Szeretem az olyan könyveket, ahol egyszerre járunk a jelenben és a múltban, és türelmetlenül várom azt a pontot, ahol a két szál eggyé válik. Egyszerre jártam az I. világháború előtti Párizsban és az ’50-es évek derekán tündöklő Londonban. Az egyik oldalon ott a lappangó rettegés és veszteség, a másikon a tékozlás.
Hősnőnk, Grace viszont boldogtalan ebben az arisztokrata és sznob világban, így örömmel vegyes félelemmel kezd nyomozni a rejtélyes jóakarója után. Élvezettel faltam az oldalakat, ami elmesélte Eva d'Orsey édesbús történetét, egy fiatal, tehetséges lány tündöklését és bukását. A titokra kb. a könyv felénél rá lehet jönni, de az írónő olyan sodró lendülettel és stílussal dolgozik, hogy lehetetlen emiatt megorrolni rá. :) Ráadásként kapunk egy kis bevezetőt a parfümök világába, ahol az érzékek által egy teljesen új világ nyílik. Szó szerint az orrunknál fogva vezetnek bennünket: jázminmezőkön szüretelve, hóillatot érezve és megannyi buja csábítás és vágy közé csavarva sodródunk a lapokon, egészen a végkifejletig.

Le droit de choisir, ez a könyv legfőbb mondandója. Mindenki megérdemli a döntés jogát, legyen az fiatal vagy öreg, gazdag vagy szegény, boldog vagy boldogtalan. Hiszen csak akkor élheti az ember kereken az életét, ha megkapja azt az alapvető jogot, ami által formálhatja az életét. Grace megkapja ezt a lehetőséget, és él is vele.

zsanna525

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Kár,hogy nincs több csillag!!Nagyon tetszett a történet!!!

Duduci

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Tetszett. Szeretem, mikor két síkon fut a történet és a végén valamilyen formában összeérnek a szálak.
Párizs amúgy is a kedvenc városaim egyike, imádok ott barangolni.
Szerethető szereplők, egy múltbéli titok, ármány, gonoszság, sokszínű, érdekes szerelem és kész is egy szórakoztató és igen izgalmas könyv, kell ennél több? :) A borító mindenképpen plusz csillagos :)

csilla0923

Nagyon jó!

estyty

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Fantasztikus élmény volt nekem!!!

cirmilla

Kathleen Tessaro: A parfüm titka Egy váratlan örökség izgalmas története

Szeretem a parfümöket, örültem egy pici történelemnek velük kapcsolatban. Tetszett a történet is, szeretem a titokkal teli családregényeket. Nem volt túl bonyolult, de szórakoztató volt.

Kacsamadár

Az ártatlanságot,hasonlóan a szüzességhez, sokkal szórakoztatóbb elveszíteni, mint megtartani.

-Hogy sikerült elintéznie?
-Ahogy bármit.Színtiszta, kérlelhetetlen pofátlansággal.

Kacsamadár

Egy nő, akit már nem érdekel, hogy néz ki, az nem a divatot adja fel, az az életet adja fel.

Kacsamadár

A férfiak olyan ostobák, agyon kéne ütni valamennyit.

Timcsyke

A parfümnek az a feladata, hogy elmesélje a történetünket: kik vagyunk, kik lehetnénk, talán még azt is, hogy kivé félünk válni…Ez mind lehetséges. Ez nagyon intim dolog, pont olyan, mint a kézírás vagy a beszédhang. Olyan érzéseket közöl, amelyeknek nincs nevük, nincs nyelvük.

csilla0923

A férfiak nem olyan komplikáltak, mint amilyennek elsőre látszanak. Egyszerűen azt akarják, hogy mindenki őket csodálja.

Kacsamadár

Valami többre vágyott, mint élete végéig vécét takarítani. Még nem tudta, pontosan mire , vagy hogyan éri el. De ezen egyelőre nem gondolkodott.

Kacsamadár

Ebben a percben úgy tűnt, sokkal több választja el ezektől a párizsiaktól, mint a nyelv.A franciák franciául élnek.

Kacsamadár

Szerintem a szerencse nem vak.A világot láthatatlan cérnával varrták össze.Elég, ha egy helyen felfeslik, és a szemünk elé tárul a minta.

Timcsyke

Ha a hátunk mögött akarjuk hagyni a múltat, tilos szentimentálisnak lenni.