A ​szeretet könyve 6 csillagozás

Jézusi titkok nyomában
Kathleen McGowan: A szeretet könyve

Maureen ​Paschalnak a Mária Magdolna evangéliumának felfedezéséről írt könyve után sincs nyugalma, Magdolna és Jézus története annyira felkavarta a kedélyeket, hogy a lány céltáblájává vált azoknak, akik nem vették jó néven a tevékenységét. Aztán Maureen egy ősi, latin nyelvű szöveget tartalmazó különös csomagot kap, melynek szerzőjéről kideríti, hogy egy kivételes asszony, Toszkánai Matilda volt, akiről méltatlanul keveset olvashatunk a történelemkönyvek lapjain. Ebben a levélben a toszkán őrgrófnő az értékes könyveit és egyéb iratait követeli. Ezek után Maureent már Olaszországban, majd Franciaországban találjuk, ahol régi ismerősünk, lord Bérenger és a többi barát segítségével nekilát, hogy felkutassa „A szeretet könyvét”. Ahogy Maureen egyre többet és többet tud meg Matildáról, a tizenegyedik századbeli harcos őrgrófnőről, furcsa hasonlóságokat vél felfedezni kettejük között, ám közben az idővel is versenyt kell futnia, ha az ellenségei előtt akarja megtalálni a könyvet.… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

JLX, Budapest, 2009
464 oldal · ISBN: 9789633052891 · Fordította: Reichenberger Andrea

Vatikán

Kathleen McGowan: A szeretet könyve Jézusi titkok nyomában

Az 1. rész (A gyűrű titka) után nehezen vágtam bele a folytatásba, mert az 1. részt elég széttöredezettnek éreztem, viszont ebben éreztem a fejlődést. Jóval összeszedettebb, kerekebb a stílus, a mondanivaló. Maureen (és kora) kicsit a háttérbe szorult, több teret kapott Matilda, akinek életéről eddig semmit se tudtam. Olvasás közben sokszor kerestem rá a könyvben felbukkanó helyszínekre, nevekre, dátumokra (az egyik döcög, de mindegy ;) ). De így nem lehet jóízűen olvasni :D :D :D, ezért abba is hagytam. Ezek után „csak” elhittem mindent, amit el lehetett hinni. Nem gondoltam volna, hogy egy könyvben fogok olvasni Boudicca-ról, Minotauruszról és Jézusról, de pont ez volt a fincsiség benne ;) . Szóval Matilda története tetszett – legalább megtudtam honnan is ered a canossa-járás –, Maureen története még mindig kevésbé fog meg, nyilván a 3. részben lenne lezárva amit sose fogok megtudni a fordítás hiánya miatt, amúgy ejnye-bejnye kiadók, értem én a nyereséghajhászást, de sorozatot nem befejezni, akkor is ronda dolog , ami biztos érdekesebb lenne ha már ott tartanék.

eeszter>!

Kathleen McGowan: A szeretet könyve Jézusi titkok nyomában

Érdekes volt a történet, bár néhol kissé vontatottnak éreztem. Annyira a szereplőket sem kedveltem meg olvasáskor, így némi távolságtartás alakult ki bennem.

Trixi >!

Talán mégis van remény, hogy az egyház egy nap megnyitja szívét az igazság előtt.

Trixi >!

A gyenge akaratú férfiak félnek az erős nőktől.

Trixi >!

A félelem és hit nem létezhet egyazon helyen és időben. Válassz egyet.

eeszter>!

Peter sejtette, hogy hamarosan egy újabb titok tárul fel előtte, ami már meg sem lepte, mert megtudta, hogy a Vatikán titkokra, titkok által és a titkokért épült.

Kapcsolódó szócikkek: titok · Vatikán
Trixi >!

Sokkal jobb a tudatlanoknak, mert ők úgy érzik, irányíthatják a sorsukat. De a megvilágosodással rájövünk, hogy Isten irányít bennünket, és az már nem olyan egyszerű.

Trixi >!

Jézus a nők tiszteletére írta meg A szeretet könyvét, melyben emléket állított szépségüknek és bölcsességüknek.

Trixi >!

De igen, nagyon gazdagok vagyunk. Remélem, azok is maradunk, ha nem szórjuk el az egyháznak a pénzünket.

Trixi >!

Nem fogtad fel, hogy azért van annyi pusztulás a világon, mert a nők nem vehetnek részt az uralkodásban? A nők kiiktatásával megbomlott az egyensúly, és még a hozzád hasonló férfiak sem bírnak úrrá lenni rajta. Ha ellenkeznek vagy fenyegetnek benneteket, máris támadásba lendültök, mert ilyen a természetetek. A nők mások. Mi hajlunk a tárgyalásra, mert megoldást keresünk; a halál helyett békét akarunk.