Értékelések 10

Csipkelegyező>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek Élet a világ legjobb szakácsiskolájában

Az első gasztroregény amit olvastam, szóval csak homályos elképzeléseim/elvárásaim voltak mikor belekezdtem. De talán kicsit részletesebb leírást vártam volna magáról a Le Cordon Bleu iskola oktatási rendszeréről és az egyes órák menetéről.
Jó ötletnek tartom a fejezet végi recepteket, talán párat el is fogok készíteni.

_Vic_>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Kellemes kikapcsolódás volt megismerni, hogyan zajlik egy nívós francia szakácstanfolyam. A könyv felét az írónő magánéleti eseményei tették ki, érdekes volt megtapasztalni, hogy hogyan hatottak a tanfolyamon nap mint nap elért sikerek vagy kudarcok a tanfolyamon kívüli életére és vice versa.
Nagy meglepetés volt számomra, hogy a Cordon Bleu nevű étel nem francia!
Eléggé hiányoltam egy kiejtési segédletet, mert nem tudok franciául és így csak a boeuf bourguignon-ról tudom, hogyan ejtik spoiler.

Közveszélyes_Krumpliszedő>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Szerintem sose adtam ilyen magas értékelést valamire, amit se világmegváltónak, se kifejezetten izgalmasnak nem tartottam. Átlagos szereplők, átlagos sztori. És mégis, mivel imádok főzni, itt-ott kitágult pupillákkal olvastam, milyen az élet a francia konyha magasiskolájában.
Sose tartoztam azok közé, akik rajongással imádják a francia fővárost, de azért a párizsi életképeknél nekem is meg-megdobbant a szívem. :) Szerencsés vagyok, kétszer is jártam Párizsban, de most újra azt érzem, hogy visszamennék. :)

Katica12>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Valamikor régen egy áruházban belelapoztam, nagyon tetszett a tartalma, elhatároztam, hogy meg is veszem, Utána elfelejtettem a címet, a könyves boltban pedig hiába kerestem. Könyvtári böngészés közben ráakadtam, gyorsan ki is kölcsönöztem, majd félretettem – hosszabbítgattam. Pedig jó könyv, érdekes, eleinte még megnézegettem a recepteket, hogy melyiket csinálnám meg, de később már nagyon nem érdekelt, túl kifinomultak voltak, de azért néhány trükköt biztosan kipróbálok. De jó lenne egyszer elszakadni mindentől egy kis időre és csak a hobbimnak hódolni – Kat megtette, ezért irigylem kicsit :)

Kiskosar>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Meg is lepődtem, de ez a könyv nekem nagyon tetszett :) a leírások, receptek, a történet, az egész. olvastatta magát, kis könnyed nyári szösszenet volt.

Csak ajánlani tudom.

Sünike>!
Kathleen Flinn: Éles kések, vidám könnyek

Kellemes kikapcsolódást jelentett ez a könyv. Érdekes betekintést nyújtott a híres főzőiskola mindennapjaiba. Egész jó tippeket lehetett meríteni belőle a főzéshez.
A receptek viszont egyáltalán nem hoztak lázba. Ugyanez a helyzet a francia konyhával. Bár szeretek főzni, nincs az a pénz, amiért belevágnék ezekbe az agyonkomplikált receptekbe. Kell a csudának, a szárnyasok belső kicsontozása, az 582-szer hajtogatott leveles tészta, a 4-8 órát főzendő alaplé!
Én továbbra is megmaradok a sokkal egyszerűbb magyar konyha mellett, és bánja a fene, ha a zöldségkockák nem egyforma nagyságúak!
De ettől függetlenül élveztem.