Lódobogás ​– Lara és a szürke kanca (Lara 1.) 37 csillagozás

Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

A kilencéves Lara a szarvasmarha tenyésztő klánja „rí”-jének, a falu vezetőjének a lánya. Mialatt az állatokat gondozza, a szíve csak szeretett szürke kancáján csüng. Lara arról álmodozik, hogy a kanca csikója egy nap talán majd az övé lesz. De tudja azt is, hogy a lányok nem tarthatnak lovat: a XIV. századi Írországban ez csak a fiúk kiváltsága. Lara odavan, amikor a klánt megtámadják, és a kancát elkötik. Mi lesz a lóval, és főként a csikóval? Lara tiszta szívből imádkozik, és a józan esze ellenére is reménykedik, hogy a sors még visszatereli hozzá a kancát.

Eredeti cím: Hoofbeats – Lara and the Gray Mare, Book One

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
Könyvmolyképző, Szeged, 2009

Joditti>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

A kőkemény XIV. századi Írország miatt nem mondanám rá, hogy aranyos történet, inkább hogy szép és kifejezetten értelmes ifjúsági könyv.
A 9 éves Larának minden tiszteletem. Tűrnie kell az éhezést, a nyomort, a háborúkat és akkor még ott van a 14 éves megkeseredett vénlány nagynéni is a nyakukon.
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

julicsenge IP>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Érdekes volt, a felépítése eléggé megegyezik a Katie-sorozat első részével, ami nem baj. Nem igazán ismerem ezt a korszakot, ezt a vidéket, ezt a másik sorozatban is szerettem, hogy informál, különösen az egyes évszakokban elvégzendő munkákról, szerepekről. Emlékszem, hogy a másik Lódobogásból gyerekként mennyit tanultam. Ez sajnos akkor kimaradt, nem tudom, mit szóltam volna hozzá, de biztos szerettem volna ezt is. Ami jó lett volna, az egy szószedet az ír szavakkal, mert persze ki lehet következtetni, mi mit jelent, de jó lett volna együtt látni ezeket.

Meskaa>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Édes kis könyv. Imádtam! :D Várom a következő részét, és nagyon köszönöm @Muky, hogy lehetővé tetted, hogy elolvashassam. :)

Rosie16>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Gyerekkönyv, a másik Lódobogás-sorozat első részével együtt pár óra alatt kivégeztem. A cselekmény egyszerű, de élvezhető, a kicsiknek legalábbis biztosan. Annyival jobb ez, mint a Katie és a musztáng, hogy ennek a vége sokkal jobban felkeltette az érdeklődésem, szóval ezt akár még folytatnám is.

Nadine_Never>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Nagyon szép nagyon mesés. A kor választás itt is telitalálat. Eddig azt hittem a lovakhoz való kötődés gyerekes és rózsaszín ,de most belátom ,hogy tévedtem. Annak ajánlom aki egyszerű ,de szép könyvre vágyik.

Ad3lka>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Még nyáron olvastam, nagyon tetszett. Íze, szaga van a XIV. századi Írországnak, érdekesek és változatosak a szereplők. Örültem, hogy ez is egy olyan gyerekkönyv, ami nem nézi hülyének a fiatalabbakat.

Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Hát, bevallom hősiesen, többre, jobbra számítottam… Igaz, hogy a könyv eszméletlenül rövid, és hogy van még folytatása, de akkor is…
Ami mégis megfogott, az a társadalomrajz volt. Szeretem, amikor egy szerző nem a jelenről ír, mert azt én is ismerem, hanem visszamegy a múltba, és tényleg megdolgozik azért a könyvért. Mert a 14. századi Írországról írni nem egyszerű, és kutatást igénylő feladat. A szerző úgy döntött, hogy nem a ló szemszögéből mutatja be a történetet, amit jól is tett, mert akkor a korrajz kimaradt volna, és nagy kár lett volna érte, de nekem jobban bejött volna, ha a mesélő felváltva Laraval a ló lett volna. Díjaztam a fejezetek előtt a rövid idézeteket, aminek Ő volt az ihletgazdája, de akkor is kevés volt…
Remélem, hogy a folytatás jobban magával ragad, mert hiába a gyerek és az állat verhetetlen szereposztása, most nem nyűgözött le annyira, mint szokott…

Sastojci>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Lara és a szürke kanca

Emlékszem, már elsőre is a XIV. századi Írország ábrázolása fogott meg benne legjobban. Aztán most megint a kezembe került, és leteszteltem, tényleg olyan jó-e, mint amilyenre emlékeztem. Szerencsére igen. A történelmi háttér még mindig nagy erőssége, hitelesen kemény, nem csupa móka meg kacagás, de a történet közben mégis aranyos és egyszerű marad. Jól össze van ez rakva. Pluszpont a fontosabb szereplők miatt, akik az alig 100 oldalas terjedelemben is tudnak érdekesek lenni, hogy mindenképpen tudni akarjam, mi történik velük a későbbiekben. 8-10 éveseknek simán ajánlanám, de még a mai fejemmel is élveztem. Pedig a főhős szüleivel vagyok egyidős.

Namida>!

Nyugtalan vagyok, a többiektől távolabb legelészem, amikor a fiúk mindennap kiengednek. Furcsa érzés gyötör, éberen figyelek. Megriasztanak a felém repülő madarak vagy a fűben zümmögő méhek. Talán azzal a csikóval függ össze, akit a testemben őrzök.

Namida>!

A lány a közelemben áll és nekem dől. Volt egyszer egy másik lány is, de nem ilyen kedves. Ez a lány tudja, hogy mikor legyen csendben és a haja erdőillatú. Mindig örömmel tölt el, ha hallom lépteit.

Namida>!

Újabb kanca ellette meg reggel a csikóját. Karcsú lábú kiscsikó, nagy kíváncsi szemel. A lány időben érkezett, hogy lássa a világra csusszanni a kiscsikót. A közelében maradt, halkan énekelgetett neki, nyugodt, csendes és figyelmes volt. Egyikünk sem bánta, hogy ott volt.

Lara sorozat · Összehasonlítás