Lódobogás ​– Katie és a musztáng I. (Katie és a musztáng 1.) 49 csillagozás

Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Egy kislány és egy ló kivételes barátsága elevenedik meg a Könyvmolyképző Kiadó új sorozatának lapjain. A tízéves Katie csak nemrég veszítette el szüleit és testvéreit egy pusztító járványban. Most távoli rokonainál lakik, akik cselédként dolgoztatják. Katie minden vágya, hogy Nyugatra menjen, és megtalálja igazi családját. Amikor a ház ura egy vad musztángot hoz a házhoz, a kislány kedvességével és gondoskodásával fokozatosan elnyeri az állat bizalmát. Mindenki legnagyobb meglepetésére a veszélyes és szelídíthetetlen jószág engedelmeskedik Katie-nek. A két elhagyatott teremtmény között eltéphetetlen kapocs alakul ki. Barátságukat azonban halálos veszély fenyegeti. Hamarosan rá kell döbbenniük, hogy nagyobb szükségük van egymásra, mint azt valaha is gondolták. Ellenállhatatlanul romantikus történet, mely az első perctől fogva rabul ejti, és fogva tartja az olvasó érzelmeit.

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
120 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
114 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin
Könyvmolyképző, Szeged, 2007
114 oldal · ISBN: 9789639708112 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Niitaa P>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Gyerekként eszméletlenül vágytam erre a könyvre, de sajnos sosem sikerült beszerezni. A könyvtárunk nagyon apró volt, új könyvek nem is érkeztek, szóval esélytelen volt, hogy bármikor is olvassam.
Most, a gyerekkönyvtárban a lovas polcot böngészve akadt a kezembe, így gondoltam itt a várva várt alkalom, elolvasom most.

Hát… örülök, hogy akkor nem akadt a kezembe, mert biztos nem szenvedtem volna végig.

Azt hittem, ez is egy hasonlóan aranyos kis lovas történet lesz, mint a többi, amik ekkortájt menők voltak. Ehelyett kaptam egy árva kislányt, akivel elég rosszul bánnak és egy ideges lovat, aki épp csak néha feltűnt a színen.
A könyv nagy része a tehénfejésről és a takarításról szól.

Nem erre szerződtem le.

Nefelejcs000>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Nekem nagyon tetszett, mert a főszereplő kb annyi éves mint én. Ezért jobban bele tudtam élni magam a könyvbe. Tetszik, hogy az író leírja milyen volt 1847-ben és hogy vannak benne állatok.

Flaura>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Ez egy nagyon szép történet egy kislány és egy ló barátságáról.

Nadine_Never>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Szívmelengető történet. Nekem a kor választás tetszett a legjobban és a leírások. Rögtön megsajnáltam Katiet és azonnal Harryhez kezdtem hasonlítgatni.

Váraljai_Virág>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

A könyv pont egy kis pihentető olvasmánynak jó.
Ha nem pont fantasyt szeretnél olvasni vagy valami szerelmeset, hanem valami mást akkor ez olyan.
Meg persze aki szereti az állatokat annak biztos nyerő:)
És imádtam benne Katyt: rögtön megsajnáltam szegényt és együtt tudtam érezni vele.

Rosie16>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Gyerekkönyv, a másik Lódobogás-sorozat első részével együtt pár óra alatt kivégeztem.
A Lara és a szürke kanca kicsivel jobban tetszett, mert ennek a vége után nem éreztem, hogy érdekelne a kis csapat útja.

Kecsüszo_geiko>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Kicsit lassan indul be a cselekmény… ami nem biztos, hogy érdekfeszítő a célközönségként megjelölt 8+ korosztálynak.. Ez önmagában 3*
Különben tetszett.
A könyv külcsínjére, lapminőségére, tipográfiájára viszont 5 * , nagyon egyben van, nagyon teszik. Komolyan megdobja az élményt.
Így a 4 *.

Lahara IP>!
Kathleen Duey: Lódobogás – Katie és a musztáng I.

Meg akartam tudni, miért rajonganak olyan sokan a lovas könyvekért. Nem derült ki. Könnyen olvasható, (átlagos négycsillagos,) de nem fogott meg különösebben. Az An Americal Girl Felicityje sokkal jobban tetszett, az is ló meg kislány története.

Katie és a musztáng sorozat · Összehasonlítás