A ​Hudson kastély kincse 15 csillagozás

Katherine Rundell: A Hudson kastély kincse

Vita alig várja, hogy találkozzon a nagypapájával New Yorkban. Ám amikor meglátja a megtört öregembert, rögtön tudja, hogy komoly feladat vár rá. Vissza kell szereznie nagypapa otthonát, a titokzatos Hudson kastélyt, amit egy hírhedt szélhámos, bizonyos Sorrotore elvett tőle.
Egy ügyes zsebtolvaj lány és két különleges adottságokkal rendelkező fiú segítségével nekivág, hogy megvalósítsa korántsem veszélytelen tervét.

Katherine Rundell regénye tele van lélegzetelállító akciókkal, izgalmas kalandokkal és persze szívvel meg lélekkel, hiszen főhőseit, akárcsak korábbi történetében, a Sophie és a tetőjárókban, most is a szeretet vezérli.

Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Manó Könyvek, Budapest, 2021
356 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634039464 · Fordította: Nánási Yvette
Manó Könyvek, Budapest, 2021
360 oldal · ISBN: 9789635840922 · Fordította: Nánási Yvette

Szabcsiika P>!
Katherine Rundell: A Hudson kastély kincse

Mivel ifjúsági kötetről van szó, nem én voltam a célközönség, mégis egy nagyon izgalmas és szórakoztató könyvet sikerült összehoznia az írónőnek. Megismerjük a szereplőket és a motivációt, hogy miért fognak össze a gyerek és alkotnak egy kis csapatot. Egyedüli negatívum számomra az, hogy a gyerek életkorából adódva, nekem voltak fenntartásaim azzal kapcsolatban, hogy a spoiler

Kicsibogár P>!
Katherine Rundell: A Hudson kastély kincse

Izgalmas és kalandos történet szerethetően bogaras szereplőkkel tele szeretettel és egy csipetnyi varázslattal.

Juca P>!
Katherine Rundell: A Hudson kastély kincse

„Nem történt más, csak aminek történnie kellett: az ember harcol a szeretteiért.”

Életre való gyerekcsapat gyűlt össze a regényben. Néhol szörnyülködtem, hogy engedhetik el őket egyedül (már akinek volt hozzátartozója), de azért ez még egy más világ volt.

Vitát kedveltem. Bátor lány, remekül tud tervezni és célba dobni. És milyen furfangos. A regény pedig tisztára, mint az Ocean's Eleven. Tetszett a fordulat (mindegyik). És végül összeáll a társulat.

Uzsonna >!

A Plaza Hotel olyan hely volt, ahol az ember joggal számított rá, hogy csupa bársonyba és hattyútollba burkolt, halk beszédű és felvont szemöldökű emberrel találkozik. Olyan embereknek való hely volt, akik nem is jártak, hanem vonultak.

csak_olvass P>!

Nehéz úgy aludni, ha az ember lelkén úrrá lesz a reménykedés.

Aurinko>!

Nagypapa mindig azt mondta neki: ha úgy lecsendesíted az elmédet, hogy rád találhasson egy gondolat, akkor előbb-utóbb támad majd egy ötleted. Természetesen nem biztos, hogy az az ötlet megvalósítható vagy akár törvényes lesz.

csak_olvass P>!

Az első éjszaka sem a hold, sem a csillagok nem világítottak, de hát New Yorkban soha nincs igazán sötét.

Aurinko>!

– De az lehetetlen – motyogta maga elé halkan. – De a lehetetlen nem jelenti, hogy ne lehetne meg próbálni – suttogta a fejében egy kis hang.

Aurinko>!

– Mindig is őrültség volt. Most is az. Én még mindig benne vagyok.

csak_olvass P>!

A gazdag emberek nagyon félnek, és üldözési mániától szenvednek.

csak_olvass P>!

– Nem akarod elmondani, hogy miért szeretnéd látni? – Nagypapa felvonta az előbb az egyik, majd a másik szemöldökét.
– Köszönöm, inkább nem – felelte a kislány.
– Jobb lenne, ha elfelejtenéd, hogy valaha is létezett.
– Köszönöm, de inkább nem – ismételte meg Vita.

Juca P>!

Nem történt más, csak aminek történnie kellett: az ember harcol a szeretteiért.