Nina ​nem mondja el (Szívzűrök 3.) 83 csillagozás

Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Először Zoey szűrte össze a levet Lucasszal, és Jake rájött. Azután Claire szakított Bennel, hogy Jake-kel járhasson, de végül egyedül maradt. Most Nina boldog, mert mindig is Bent szerette, és most végre felvirradt az ő napja. Csakhogy nem jöhetnek össze, ha Nina nem mondja el. Mind együtt nőttek fel egy apró szigeten. Azt hiszik, mindent tudnak egymásról…, de csak most kezdenek rájönni az igazságra.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Könyvmolyképző, Szeged, 2007
180 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639708945 · Fordította: Szűr-Szabó Katalin

Benjamin Passmore

Sylvie23 P
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Na jó, ennyi, kész vége, tényleg nem ismerek magamra. :D Igen 5 csillagot adtam ennek a résznek, és most már biztosan állíthatom, hogy a rövidségében és az írónő stílusában rejlik a varázslat. Az összes karaktert úgy-ahogy megkedveltem, Ben-Nina párosa a kedvencem az eleje óta így ezt a két részt vártam a legjobban. Ninát nagyon sajnáltam, ugyanakkor örültem is ennek a résznek, mert az író a maga szintjén tök jól nyúlt hozzá egy komoly témához, ami elég meglepő volt, Pláne, hogy ez az egész nem volt több 180 oldalnál. A borító talán egy picit béna lett, én Ninát sokkal vagányabb csajnak képzelem el. :)

Katherine Applegate: Nina nem mondja el

(Na most felmérgeltem magam! >.< Már megírtam egy jó hosszú, tartalmas és részletes értékelést, erre most észreveszem, hogy sehol semmi :O Nem is én lennék, ha véletlenül be nem zártam volna az oldalt -.- *üti a fejét miközben azt kántálja, hogy hülye-hülye-hülye!! (y)
Na mind1, a lényeg röviden az, hogy ötből hat csillagos, és imádom! ♥ Lucas és Ben az én szerelmeim ♥ Claire nagyot nőtt a szememben, mert kiállt Nina mellet :) Nina, szegény Nina… nagyon sajnálom a múltban őt ért sérülések miatt :( Másrészt viszont imádnivaló, laza, poénos, szóval tök szimpi a csaj – és! Végre randira megy Benjaminnal!!! *-* :D Zoey kicsit akadékoskodó, szerintem nagyon túlreagálta Lucas esetét a szalagavató bállal O.o Jake meg csak egy részeges idióta, aki nem tudja eldönteni, hogy kell-e neki a csaj, aki megölte a bátyját! -.- Aisha egy reménytelenül romantikus lélek, aki kicsit túl féltékeny néha – de ezt persze nem vágom hozzá, mert közben Christopher meg egy görény. Tényleg az. Pedig már komolyan megszerettem – de úgy látszik, csak a romantikus énjét. Talán jobb is lett volna, ha a másik felét meg se ismerem, mert most legszívesebben agyon ütném a rohadék „kóborló férfiállatját”!!! ><
Kedvenc könyv született :) ♥ Főleg, hogy egy nagy rakás idézetet kiírtam belőle :DD :)

Veronika_Szakács
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Zseniális. Az elejétől tudtam, hogy mit titkol Nina, de amikor végre elmondta, kicsit mintha én magam is felszabadultam volna.

kinyike
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Ez könyv is nagyon tetszett,ugyanúgy ahogy az előzőek.Örültem,hogy Nináról szól ez a könyv,mert nekem ő az egyik kedvenc szereplőm.Nagyon érdekes,és összetett személyiségnek találtam már előzőleg is.Nem gondoltam volna,hogy ilyen dolgok történtek vele régebben,és azt sem,hogy nem mondta el senkinek,még Zoeynak sem.Örülök,hogy végül megoldódott a probléma,és kíváncsian várom,hogy mi lesz Ninával és Bennel.

SMesi P
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Egyre kevésbé szívlelem Christophert. Viszont ez a rész főként Nináról szólt, és ő a kedvenc szereplőm, úgyhogy tetszett, nem mondom, hogy ez a legvidámabb, de jó.

minnie
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Nagyon örülök, hogy ebben a részben Nina-val többet foglalkozik az írónő, mert ő a kedvencem. Viszont 4 csillagnál többet nem tudok adni, mert a könyv többi része szinte hidegen hagyott, sőt csak idegesített. Ennyire komoly téma mellett, ami Nina-ról szól, nem értem, hogy mért épp egy bálon való megjelenés a legfontosabb?!
De hát ez egy tini könyv és én már nem vagyok az, így ezt már nem is fogom érteni. :)

nyonyoka
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

az volt az egy bajom vele, hogy olyan befejezetlenül lett vége… lesz még folytatása, vagy igy abbamarad az egész??

Ancsúr P
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Ez a rész kevésbé tetszett, mint az előző két rész. Azt is mondhatnám, hogy a sorozatot tekintve túl erős volt a kezdés, és Ninával sikerült aláesnie a színvonalnak.

White13
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Szegeny Nina :( es Claire…bosszanto egy csaj. Lucas keveset szerepelt, es Jake is idegesito volt, bar megertem, hogy kiborult. Kivancsi leszek hogyan alakul Ben es Nina kapcsolata :)

Nello
Katherine Applegate: Nina nem mondja el

Talán a Szívzűrök eddigi legjobb része.Nagyon megkedveltem Ninát az előző részekből és a titok mait hordoz, borzasztó és valóban súlyos. Nagyon sajnáltam őt, de a barátai és a testvére is mellé állt a nehéz pillanatban.

Destinee

– Izé… hm… válthatnék veled pár szót?
– Hogyne, időnként leereszkedem a kisemberekhez, és személyesen is szóba állok velük – felelte Nina.

Destinee

– Mennem kell – jelentette ki. – Komoly bemelegítésre van szükségem.
– Viszlát a meccsen! – búcsúzott Claire.
– Én leszek az, aki hasra esik. – Jake felállt, előhalászott a farmerzsebéből pár gyűrött dollárt, hogy kifizesse a cehet.
– Én meg az, aki éljenez, amikor elesel – vágta rá Claire.

Destinee

– Ti ketten megint együtt vagytok, vagy még mindig, vagy ki tudja, mi a helyes kifejezés? […]
– Én és Jake?
– Nem, te és Tom Cruise. Persze, hogy te és Jake.

Destinee

– Megölöm Aishát. Biztos ő volt. Ő emlegette, milyen remek ötlet volna. Hol van? – fordult meg, és a tekintetével a tömeget pásztázta.
– Tizenkét szavazat kell hozzá – emlékeztette Zoey.
– Tizenketten így szóltak magukban: Hoppá, tudom már, majd Lucas Cabralt jelölöm? Imádni fogja! Á, igen, Lucas mindig is arra vágyott, hogy a Faszfejek Koronázott Királya, a Lúzerek Ura legyen.

– […] Zoey Passmore…
Zoey felállt. Még mindig bosszantotta Lucas viselkedése, de megpróbált az alkalomhoz illő mosolyt kényszeríteni magára.
– Zoey Passmore? – hitetlenkedett Aisha. – Ugyan ki jelölhette?
– Á, iszonyú a hárpia – kontrázott Nina.

Benjamin elvigyorodott.
– Az egész csak színjáték.
– Nem annak tűnik – felelte komolyan Nina. – Még sosem láttam, hogy önsajnálatba menekültél volna. Egyszer sem.
– Akkor egyszer éjnek idején nézz meg. Hajnali három-négy körül, amikor felébredek, és nem jön álom a szememre. Fekszem, és végiggondolom az állásokat, amiket sosem tölthetek be, a nagyszerű helyeket, amiket sosem láthatok, a remek dolgokat, amiket sosem csinálhatok. Elképzelem a napot, amikor végigmegyek az utcán, és néhány srác odajön, és amikor látják, milyen tehetetlen vagyok, a szart is kiverik belőlem.
– Nem is sejtettem, hogy ezt teszed – sóhajtott fel szomorúan Nina.
– A keserűségből bőven kijutott nekem is. Egyszer próbálj meg álmodni, amiben mindent tökéletesen látsz, aztán… ébredj fel, és ne láss semmit. – Kényszeredetten elmosolyodott. – Jesszusom, most aztán még saját magamat is lehangolom.
– Végtére is a Depressziós Lúzereknek fenntartott szakaszban ülünk – emlékeztette Nina.
– Tényleg? Pedig azt hittem, a Kerge Optimistákhoz ültem!
– Honnan tudtad volna? Hisz nem látsz.
Benjamin bólintott. – Rendbe fogsz jönni, Nina. Az emberek is túlteszik rajta magukat. Nemsokára megint csak a különc, furcsa, „marslakó” Nina leszel. Addig meg tégy rá magasról. Ne hagyd, hogy a szánalom lebírjon.
– Tudom, hogy te sosem hagytad.
[…]
– Az emberek csodálnak – komolyodott el Nina. – Régóta nem mondják, hogy szegény Benjamin.
– Aligha hiszem, hogy bárki csodálna – csipkelődött Benjamin.
– Én igen – csúszott ki Nina száján, mielőtt meggondolhatta és lenyelhette volna. – Szerintem hihetetlen ember vagy.

Destinee

– Szerintem minden pasi legalább részben seggfej – közölte Zoey.
– Á, ennél rosszabb a helyzet – világosította fel Aisha. – Minden pasi többnyire seggfej.

– Benjamin?
– Igen?
– Nagyon boldog vagyok, hogy te vagy az én nagy, okos bátyám.
– Ne légy ilyen szentimentális, Zoey.
– Bocs. Biztos keveset aludtam.
– Ühüm. Jó éjt. És…, és én is szeretlek, Zo.

Destinee

– Lefogadom, hogy sok srác járna Ninával, ha esélyt adna rá. De tudod milyen. Olyan baszogatós.
– Baszogatós? – ismételte meg undorral a szót Zoey. – És ez mégis mit jelent?
– Semmit – felelte ártatlanul Lucas. – Csak egy pasi, akinek megfordul a fejében, hogy elhívja valahová, esetleg attól tart, hogy Nina lelövi.
– Lehet, hogy meg is tenné.

Destinee

– A férfi állat, akit kóborlásra teremtettek.

Szívzűrök sorozat · Összehasonlítás