Ivan, ​az egyetlen (Ivan, az egyetlen 1.) 77 csillagozás

Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Ivan ​egy nagyon jó természetű gorilla. A Nagy Csúcs Bevásárlóközpont és Játékterem 8-as kijáratánál él, és hozzászokott ahhoz, hogy emberek bámulják lakhelyének üvegfalain át. Ritkán hiányzik neki az az élet, amelyet egykor a dzsungelben élt, valójában aligalig gondol rá. Ehelyett nemrég látott tévéműsorok jutnak az eszébe, és jó barátjával, Stellával, egy idős elefánttal, és Bobbal, egy kóbor kiskutyával tölti a napjait. De leginkább a művészetről gondolkodik, és arról, hogyan lehet színekkel és jól rajzolt vonalakkal megragadni egy mangó ízét vagy a falevelek susogását. Azután találkozik Rubyval, az elefántbébivel, akit elragadtak a családjától, és akinek a hatására már más szemmel látja az otthonukat és a művészetét. Amikor Ruby megérkezik, vele jön a változás is, és most már Ivantól függ, hogy vajon jobbra tudja-e fordítani az életüket.
Katherine Applegate humort és megrendítő érzelmeket vegyítve hozza létre Ivan felejthetetlen, egyes szám első személyben elmesélt… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

Kiadói ajánlás: 12 éves kortól · Tagok ajánlása: 10 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Delfin könyvek Maxim

Maxim, Szeged, 2015
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632616117 · Fordította: E. Gábor Éva · Illusztrálta: Patricia Castelao

Ivan · Mack

Tóth_Orsolya_3 P>!

„A Nagyhatalmú Ezüsthátú”

Ivan, képes voltál megnevettetni és megríkatni. Köszönöm! Felejthetetlen élmény volt rólad olvasni.

Sippancs P>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Igazi szívmelengető történet, amin bizony sokat kell szipogni. Nem tudom, hogy egy iskolás (kis)gyerek lelkét mennyire tudja megérinteni, nekem nagyon sokszor félre kellett tenni. Ezzel a stílussal, írásmóddal (rövid, néha egy-két mondatos fejezetek) meg pláne ütős volt, arról nem is beszélve, hogy a fő vonal igaz történeten alapszik.
Csak remélni tudom, hogy az igazi Ivannak azóta is nyugodt és boldog élete van, és bőszen alkotja a festményeit!

(Még mindig összezsugorodik a gyomrom attól, ahogy Mack Ivant kezelte. Kóla, sült krumpli, hullámvasút, tv, motor… csak pár dolog, ami eszembe jut, de hogy gondolhatja azt egy ember, hogy egy vadon élő állatnak ez jó és természetes???)

Nikymeria P>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Megható volt olvasni Ivan félig valós, félig kitalált történetét. Örültem, hogy a végén minden jóra fordult.
Van még mit tanulniuk az embereknek az állatokról. Nekem is. Hogy ugyanúgy éreznek, és ugyanúgy fájhat nekik. Felelősséggel tartozunk értük.
@NagyDorka Ne félj a könyvtől, gyerekeknek is nyugodtan lehet olvasni belőle. :)

joopsy P>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Micsoda kincsre bukkantam! Ezt tényleg mindenkinek olvasnia kéne.
Rengeteg érzelem volt ebben a rövidke könyvben. Ráadásul tényleg úgy éreztem, hogy egy gorilla fejével és szívével látjuk és érezzük az eseményeket. A végén pedig az író jegyzetei teljesen elkeserítettek, hogy egy valós esemény ihlette a történetet. Borzasztó, hogy mikre képesek vagyunk, mi emberek az állatokkal. Hogy lehet közel 30 évre bezárni egy apró üvegkalitkába egy érző lényt! Úgy megölelgetnélek téged Ivan!
Stella (névrokonom :)) sorsa sem volt kevésbé kegyetlen. Mindig, amikor egy cirkusz mellett elhaladok, elgondolkozok azon, hogy miért nem tiltják még be, hogy állatokat is magukkal vigyenek és beidomítsanak. Nagyon kegyetlen életük lehet a cirkuszi állatoknak. :(

Olvassátok, gyönyörű könyv! :)

KönyvParfé>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

A téma komoly és mégis annyira kedvesen nyúl hozzá az írónő. Végtelenül szerethetőek a szereplők és a történet, miközben egy kis fricskát kapunk, hogyan bánik az ember az állatokkal. Emellett olvashatsz a családról, szeretetről és magányról is.
Elgondolkodtató, miközben humorral tarkított, ez szépen oldja a rizikósabb/feszültebb részeket. Az emberek sokszor kegyetlenek az állatokkal, mégis érezni a sorok között a reményt.
Akarok hinni abban, hogy mi, emberek tiszteletben tartjuk az állatok jogait.
Ivan megmutatja, hogy nekik is van lelkük, hogy nagyon tudnak szeretni és nekik is fáj.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2016/03/23/katherine_applegat…

MFKata>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Iván megható és igaz története nagyszerű emlékeztető, hogy az állatok mennyire emberségesek és lelkük van. Szívem szerint mindenki kezébe nyomnám. Gyereknek azért, hogy még időben megtanulják, az állatok iránt felelősséggel tartozunk. Felnőtteknek pedig azért, hátha felfogják felelőtlen tetteik következményét és az állatok nem játékszerek!
Bővebben:

agi89>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Már a BTK során úgy éreztem – ahogy olvastam az értékeléseket – hogy nekem ezt a könyvet el kell olvasnom. És tökéletesen bebizonyosodott hogy nem tévedtem.
Mióta az eszemet tudom, odáig vagyok az állatokért. Kislányként is nagyon szerettem az állatos történeteket, könyveket, filmeket.
És ez felnőtt koromra se változott meg. :)
Itt vagyok 27 évesen és úgy olvastam el ezt a könyvet ahogy például 11 évesen olvastam Snipp, a nagy vadászt:
mosolyogva, sírva, nevetve és örömömbe pityeregve. ♥

Trudiz >!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Gorillalesen voltam. Gorillaérzéseket láttam. Különleges volt. Sikeresen adott hangot Katherine Ivannak.
A szerkesztés is egyedinek mondható. Az oldalanként új fejezet még inkább kihangsúlyozta a mondanivalót. Nyomatékosított, ügyesen.
Biztató, hogy egy kislány segítsége is milyen jelentős tud lenni.
Kedveltem.

kratas P>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Tündéri! Kedvenc! Nagyon szeretnék még ilyen mesét :)

sztinus>!
Katherine Applegate: Ivan, az egyetlen

Nem imádtam még gorillát ennyire.
Azt hiszem már bármilyen állatos könyv le tud venni a làbamról.
Szentimentàlis gazda vagyok.
Ivan egy csoda. A könyv egy csoda.

mrsp>!

– Honnan lehet tudni, hogy járt-e elefánt a hűtőszekrényben?
– Honnan?
– A lábnyomokról a vajban.

93. oldal, Elefántviccek

Kapcsolódó szócikkek: elefánt · Ivan

Ivan vagyok. Egy gorilla

Nem olyan könnyű dolog ez, mint amilyennek látszik.

Chöpp P>!

– Azt hiszik, túl öreg vagyok ahhoz, hogy bajt okozzak – vélekedik Stella.

– Az öregkor – teszi hozzá – hatalmas álruha.

Kapcsolódó szócikkek: öregség
MFKata>!

– Soha sem ígértettem meg semmit azelőtt, mert az ígéretek örökre szólnak, és az örökké szokatlanul hosszú időt jelent. Különösen akkor, ha valaki ketrecben él.

Éva_Bátka P>!

Az elefántok messze a távolba néznek, így nem látják az embereket, akik őket akarják látni.

Chöpp P>!

Boldog, dallamos hangot hallat, így nevetnek az elefántok. Olyan, akár egy madár dala, amelyre régről emlékszem; egy kis, sárga madáré, amelynek olyan a hangja, mint a fröcskölő vízé.

Kapcsolódó szócikkek: hang · nevetés
mrsp>!

Megtanultam, hogy ne vigyem túlzásba a reményeimet.

28. oldal, Képzelet

Kapcsolódó szócikkek: Ivan · remény
mrsp>!

Idővel majdnem mindenhez hozzá lehet szokni.

30. oldal, A világ legmagányosabb gorillája

Éva_Bátka P>!

Az én lakhelyem a porond egyik végén található. Azért élek itt, mert túlságosan vagyok gorilla, és nem eléggé ember.

Ivan, az egyetlen sorozat · Összehasonlítás