24 ​adventi mese 14 csillagozás

Katharina von Krosigk: 24 adventi mese

Ez a könyv hozzásegít ahhoz, hogy gyermeke számára a Karácsony előtti hosszú várakozási idő kicsit gyorsabban múljon el. Gyermeke együtt éli majd át Bumfordi, Szeleburdi, Hopplá és Szeleske angyalkákkal a karácsonyi mennybolton az előkészületek izgalmait. Minden adventi nap újabb munkát tartogat, míg végül sok mulatságos kaland után az angyalok elérik legfőbb céljukat: szenteste ők is végignézhetik, ahogy a gyerekek a Földön örülnek az ajándékoknak.

Egmont-Hungary, Budapest, 1993
42 oldal · ISBN: 9638047739 · Fordította: Sz. Elek Judit · Illusztrálta: Felicitas Kuhn

Kicsibogár>!
Katharina von Krosigk: 24 adventi mese

Kedves kis karácsonyi mese az adventi várakozásra arról, hogy mindenki megtalálja a helyét, és azt, amiben örömét leli.

Alíz_Simon P>!
Katharina von Krosigk: 24 adventi mese

Kedves, bájos, aranyos! Úgy örülök, hogy rátaláltam az egyik doboz mélyén… Már a lányom gyerekkorát is végigkísérte ez a könyvecske a csetlő-botló angyalkákkal, és most nemsokára az ő gyerekeinek fogom mesélni :))))

Eule P>!
Katharina von Krosigk: 24 adventi mese

Kisgyerekként, majd önállóan olvasni tudó kisiskolásként is a kedvenc adventi könyvem volt, nagyon élveztem Bumfordi csetléseit-botlásait. :)

Cincér>!
Katharina von Krosigk: 24 adventi mese

Kedves könyv óvodásoknak az ünnepváráshoz. 24 aranyos rövid történetet tartalmaz, minden napra egy mese.
Kis angyalkák készítik elő az ünnepeket. Négyüket követjük nyomon, néha ügyetlenek, akár a kisgyerekek, így a kisebbek könnyen azonosulnak velük.
Nagyon örültem, hogy német eredeti lévén, ugyanazok a szokások jelennek meg, mint nálunk is. Bár a krampuszok hiányoztak. Bosszantó, hogy rengeteg karácsonyi könyv, ami magyarul megjelenik, a Mikulással és manókkal van tele. Itt a Mikulás is december 6-án jár, és az angyalok segítségével a Jézuska viszi ki a karácsonyi ajándékokat.
A történetek olyan rövidkék, hogy az egész könyvet akár egyben is fel lehet olvasni.
A rajzok nagyon aranyosak, jól illenek a könyvhöz.
A fordítással elégedett vagyok. Egy helyen kellett volna még egy nevet magyarra fordítani, de minden más jól sikerült.