A ​tanár (Imogen Grey 1.) 191 csillagozás

Katerina Diamond: A tanár

Azt ​hiszed, tudod, kiben bízhatsz? Azt hiszed, tudod, mi a különbség jó és rossz között? Tévedsz…

Egy exkluzív devoni fiúiskola igazgatóját holtan találják az iskola aulájában; felakasztotta magát. Néhány órával korábban egy csomagot talál az íróasztalán, és azonnal tudta, ki és miért üzent neki ily módon. És azt is, hogy mi az üzenet: elérkezett a vég.

És ez csak az első a furcsa halálesetek vagy éppen különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok sorában, amelyeknek az exeteri rendőrség két nyomozója: a zaklatott múltú Imogen Grey őrmester és a társa, Adrian Miles próbálnak a végére járni. Ahogy egyre jobban belegabalyodnak a korrupció, a hazugságok és a kizsákmányolás hálójába, minden egyes lépéssel közelebb kerülnek egy félelmetes titkokhoz, amelyet évtizedek óta őriznek a közösség legbefolyásosabb tagjai. És amikor a két rendőr végül rájön, valójában mi is motiválja a gyilkost, vajon tényleg meg akarják majd állítani?

Katerina Diamond Angliában… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

308 oldal · ISBN: 9789636439651 · Fordította: Szieberth Ádám

Abbey Lucas · Adrian Miles · John Lucas · Parker West

_Eriii>!
Katerina Diamond: A tanár

Nagyon-nagyon tetszett. Egy igazan jól megírt, fordulatokban, meglepetésekben gazdag krimit kaptam. Végig izgalomban tartja az olvasót, meg akkor is amikor egy pár titokra fény derül, vagy éppenséggel gyanítod a gyilkos kilétét. Nem egyszer lepődtem meg, mert nagyon jó csavarokat csempeszett bele az írónő. Borzongtam nem is keveset. Olyan dolgok történtek a múltban, hogy tiszta ideg voltam. Parkerért a szívem hasadt meg. Eleinte Adrianal nem voltam kibékülve, de a végére nagyon megkedveltem. Imogen akkora meglepetést okozott, hogy csak tátogtam. Abszolút nem bánom, hogy papírban megvettem, mert az ilyen könyveknek a polcomon a helye.

Bea_Könyvutca P>!
Katerina Diamond: A tanár

A történetben egymást követik a kegyetlenebbnél kegyetlenebb gyilkosságok, de a gyilkos személyének kilétéről vannak már sejtéseink, ám minél jobban megismerjük a meggyilkolt áldozatokat, annál jobban szimpatizálunk vele. A jó és rossz kifejezések teljesen összekavarodnak bennünk és a titokzatos, kegyetlen módszerekkel dolgozó gyilkosnak szurkolunk.

Elgondolkodtató, kemény, drámai történet, erős karakterekkel, és érdekfeszítő módon adagolt eseményekkel.

Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2016/12/katerina-diamond-t…

Ildiko_Szabo_2>!

Hú, ez nagyon jó volt.
Annak ellenére, hogy gyorsan kiderült a gyilkos kiléte, legalábbis az olvasó számára, nagyon izgalmas volt. Egyszerűen nem tudtam letenni.
A gyilkosságok némelyike azért számomra már majdnem túl brutális volt, mégis tetszett.
Kicsit a vége túl gyors volt, túl hirtelen derültek ki a nyomozók számára a dolgok, ráadásul nem is ők maguk jöttek rá a dolgokra. Ennek ellenére mégis 5 csillag számomra.
Biztos folytatni fogom.

smetalin>!
Katerina Diamond: A tanár

Itt is az történt, hogy van egy jó sztori, de tényleg, hisz sorra hullanak az emberek és nem is akárhogyan….Nem szimpla fejlövés vagy kés szúrás által, nem-nem, változatos kínzásokkal lehelik ki lelküket. A gyilkos motivációja is tetszett, viszont a rend őrei akik nyomoznak az esetek után, hát azzal nem tudtam kibékülni. Ez a helyzet Abbeyvel is, Ő egy kakukktojás számomra a történetben, persze értem én, hogy ha gyilkosság van akkor kell lennie romantikának is, és ezt a szerepet turbózta fel az írónő egy kicsit. Lépjünk tovább………Jöjjön a végkifejlet, és itt szokott nagyon sok történet mesélő elvérezni, én nem is értem őket, miért kell összecsapni ? Miért akar 10 oldalba belesűríteni mindent? Mikor ezt elkövetik, az ember csak csóválja a fejét és értetlenül mered a lapokra! Valami ilyen fejet vágtam én is most.
@Lénaanyukája már rámutatott a cím kérdésre, szerintem is totál homály hogy miért ez lett, akkor már inkább A diák!

Szimirza>!
Katerina Diamond: A tanár

Számomra az év eddigi legjobb krimije!! Ajánlom!

Katerina Diamond: A tanár

Nem volt ez olyan rossz, én a százalék alapján valamilyen egyszerű, kidolgozatlan sztorit vártam, de ez egyáltalán nem volt az.
Egészen elborzasztó, gyomorforgató módon éri utól az embereket a végzetük. Több gyilkosság van és ezek nagy részletességgel vannak megtervezve, kivitelezve. A szívfájdalmam, hogy nem izgultam, hamar rájöttem az elkövető kilétére. Az indok pedig szintén kitalálható.
A nyomozópáros nem zsenikből áll, és mindketten sérült emberek, akik mondhatni nyalogatják a sebeiket. Kicsit lassan lendülnek be, korábbi események miatt visszatartja őket a rendszer, de nem hagyják magukat lerázni.
A vége nagyon gyors, egyre másra bújnak ki azok a bizonyos szögek a zsákból. Még Abbey (a mellékszereplő?) is tartogatott meglepetést.

A_Shara>!
Katerina Diamond: A tanár

Érdekes és sokkolóan megírt krimi. Mindenkinek van takargatni valója a szereplők közül spoiler, és nem is akármilyen.
A gyilkosságok nekem túl brutálisak voltak, és a vége spoiler lett.

ggizi>!
Katerina Diamond: A tanár

Sok meglepetést nem tartogatott a történetvezetés az indítékot illetően, mégis nagyon érdekesen és izgalmasan alakultak az események. Eléggé beteges és gyomorforgató módszerek kerülnek napvilágra és nemcsak abban az idősíkban, melyben éppen járunk, hanem a szép lassan felszínre kerülő múltbeli titkokban is. És miközben szembesülünk a brutális gyilkosságokkal, egy frissen összerakott zsarupáros összecsiszolódását is végigkövethetjük. Kíváncsivá tettek, de még nem győztek meg. Viszont Abbey múltbeli lezárása meglepett, nem néztem ki belőle spoiler
A történet vége eléggé valószerűtlennek hatott, de a folytatásra kíváncsi vagyok.

mrsp>!
Katerina Diamond: A tanár

Ennek a könyvnek a borítója és a címe már eleve nagyon jól el lett találva, nagyon csalogatja az olvasót, én is így találtam rá. A fülszöveget elolvasva nem számítottam sok mindenre, egy laza kis krimire. Végül ezt is kaptam, de kell ilyen is, amikor azt kapod, amit vársz, nem többet és nem kevesebbet.

Már a regény eleje is tetszett, mivel anyukám tanár, ezért jól bele tudtam magam élni a főszereplő szemszögébe. Tetszettek az iskolai jelenetek, szerintem Diamond jól ábrázolta egy iskola sajátos kis világát és hangulatát.

A főszereplő nyomozók szimpatikusak, pedig általában nem szeretem a főnyomozós történeteket. A cselekmény pedig nagyon izgalmasan alakult, előre nem tudtam volna megjósolni, mi is fog ebből kisülni, de végül kellemesen csalódtam, nekem tetszett a gyilkos motivációja és az, ahogy felgöngyölítették a történéseket. :)

Kyrana P>!
Katerina Diamond: A tanár

Ellentmondásos érzéseim vannak a könyvvel kapcsolatban. Maga az alapötlet nagyon tetszett, de a ráépített történet nem sikerült valami jól.

Először is: túl sok nyitott kérdés, bővebb magyarázat nélküli mozzanat maradt a végére. Kicsit olyan érzés, mintha az írónő belefáradt volna a körmölésbe, és a könyv háromnegyed részénél vége szakadt volna a történetnek.

Másodszor: nagyon sok olyan dolgot részletezett az írónő, ami a sztori szempontjából felesleges volt, viszont emellett nem merültünk bele azokba, amelyekbe kellett volna.

A borító fantasztikus, de a könyvhöz nem sok köze van, ahogy a cím sem az igazi (erősen metaforikusan tudom csak értelmezni, de még úgy sem a legjobb választás).

Sajnos túlságosan is érezni, hogy ez bizony egy első könyv, viszont azt hiszem, hogy Diamond későbbi kötetei sokkal jobbak lesznek, csak még érnie kell a dolognak.

tmezo P>!

[…] az emberek csak nagyon ritkán azok, akiknek mutatják magukat. A valódi énjüket mindig leplezi valami hazugság, valami maszk.

Kapcsolódó szócikkek: Abbey Lucas · hazugság · maszk
Elek_Márta>!

Látta, ahogy azok az emberek hazudnak, mint a vízfolyás, hogy megkapják, amit akarnak, mit sem törődve azzal, hogy kinek okoznak fájdalmat.

Kapcsolódó szócikkek: fájdalom · hazugság · Parker West
tmezo P>!

– […] Mert ha a remény elvész, akkor jön a totális lelki nyomorúság, a határtalan kétségbeesés. […]

Kapcsolódó szócikkek: kétségbeesés · Parker West · remény
tmezo P>!

[…] az emberek nem mindig akarják hallani az igazságot: néha jobb, ha az ember megtartja magának az azzal járó terhet.

Kapcsolódó szócikkek: Abbey Lucas · igazság
tmezo P>!

Tudta, milyen az, amikor az embert magába nyeli a szégyen, és belülről rágja szét az öngyűlölet.

Kapcsolódó szócikkek: Abbey Lucas · önutálat · szégyen
Elek_Márta>!

A nevét hallotta. Odament a pulthoz, és helyet foglalt a munkaügyi tanácsadóval szemben. Most ez az iskolát épphogy kijárt fiatalember fog ítélkezni fölötte. Görcsbe rándult a gyomra. Átadta a fiúnak a munkák listáját, amelyekre esélyesnek érezte magát.
– Attól tartok, uram, hogy ezek a pozíciók csak a tizennyolc-huszonnégy éves korcsoport számára elérhetőek.
– És ugyan miért?
– Azért, hogy visszaszoruljon a fiatalkori munkanélküliség.
– És mi lesz azokkal, akiknek családot kell eltartaniuk?
– Fáradjon be hozzánk pénteken, akkor fut be az új munkalehetőségek nagy része.
….
Johnnak ahhoz sem volt ereje, hogy átérezze, micsoda megaláztatás érte.

Kapcsolódó szócikkek: John Lucas
Elek_Márta>!

Mert egyesek Istentől való joguknak tekintik, hogy kényük-kedvük szerint megalázzanak másokat. Hogy uralkodjanak fölöttük, és a játékszereiknek tekintsék őket.

_Katie_ P>!

[…] az önbizalom csodákat mûvel: ha az ember magabiztos, valahogy minden jobban áll rajta.

_Katie_ P>!

Bizony, ha az ember képtelen belátni, hogy problémája van, akkor egy idô után már nem ô kontrollálja a problémát, hanem a probléma ôt.

Imogen Grey sorozat · Összehasonlítás