Samu ​napraforgója 26 csillagozás

Kate Petty: Samu napraforgója

Ismerd meg Samu és az ő hatalmas napraforgójának történetét. Hajtsd ki az izgalmas ablakokat, és nyisd szét a hatalmas meglepetésoldalt. A könyvből interaktív módon tanulhatják meg a kisgyerekek, hogy mekkora csoda rejtőzik egy szem magban. Ahhoz azonban, hogy virágba szökkenhessen a napraforgó sok gondoskodásra, szeretetre, türelemre van szükség.

Kiadói ajánlás: 3 éves kortól · Tagok ajánlása: 2 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra Fun Móra

Móra, Budapest, 2023
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636031763 · Illusztrálta: Axel Scheffler

nicosia P>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Nagyon cuki mese Alex Scheffler utánozhatatlan illusztrációival. A történet az első kertészkedésről szól, nyomon követhetjük a napraforgó életét a magtól a maghullásig. Remek ötlet, hogy a könyv kihajtható füles, csupa meglepetés. A történet azonban semmi különös. Kevés szöveg sem különösebben maradandó.

Gelso>!

Fantasztikus!
Nem vagyok/voltam (?) olyan nagy híve a rajzolónak, de ez most egy fantasztikusan jó, szép és tartalmas kiadvány lett!
Nemcsak kisovisoknak lehet szórakoztató, de alsós gyerekek környezetismereti óráin is kiválóan felhasználható. Mindegy, mit kapnak otthonra ültetni való házi feladatnak! A folyamat a babnál, borsónál, kukoricánál stb. ugyanaz, legfeljebb az eredmény más.
Nagyon cuki az ötletadó katica és a tanácsadó földigiliszta – még a türelemre is rávezetik Samu cicát.
Ebben a könyvben nemcsak a szöveg érdekes, aranyos és hívogató, hanem a rajzok is.
Szemből nézve mintha változtak volna az állatarcok, de oldalábrázolásokról még ezt nem veszem észre. :-D
Szerintem ez a könyv hosszú időn keresztül használható és mesélhető, forgatható a gyerekekkel.

BertaPalikSzilvi P>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Ez a kis könyv pont azért nagyszerű, mert végtelenül egyszerű.
A szöveg rövid, egyszerű, lényegretörő. Az illusztrációk kedvesek. Kertes házban élünk, nagy kertünk van. Telis tele mindenféle virággal és fával. Szeretünk a gyerekekkel ültetni, így tudják a folyamatokat. Ez a kötet a legkisebb gyerekek részére mutatja meg, hogyan lesz egy apró magból csodás napraforgó.
Külön tetszettek a lehajtható kis fülek, amik alatt kis érdekességeket olvashatunk.
A kötet végén pedig összefoglalva kapunk kertészeti jótanácsokat.

Kate Petty: Samu napraforgója

Samu segít. Miben? Megszemlélni a tennivalók sorát. Bemutatja a türelemfaktort. S ami a legtöbb: kedvet ad a csíráztatáshoz. Kedves illusztrációi segítik az okító tartalom követését.
Ültessünk mi is! :)

Honey_Fly P>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Ez a könyvecske instant jókedvet hoz esős napokon. Tulajdonképpen csak tényeket ír le pár mondatban, hogyan lesz a magból napraforgó. Faék egyszerűségű szöveg, Axel Scheffler illusztrációval azonban egy kompakt, komplett cukiság.

pipacstappancs>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Csak azért szeretném értékelni, mert az életkori ajánlás miatt (bár már 1 éves korában megvettem,) nem mertem odaadni a kislányomnak, de kitúrta a dugikönyvek közül magának és 1,5 éves kora óta elvarázsolja. Alig várja, hogy mi is ültessünk, le kellett dugdosnunk a fokhagymától kezdve babot, szotyit az erkélyen, hogy lássuk mi nő ki ( pedig decemberben szegényeknek nem volt sok esélyük :D). Szóval kisebbeknek is jó kis oktató/ beszelgetésindító interaktív mesekönyv, főleg ha érdeklődik a természet iránt a gyerek.

dianna76 P>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Hát ez nagyon cuki! És hasznos is!

Móra, Budapest, 2023
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636031763 · Illusztrálta: Axel Scheffler
Ingryd>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Mese és tanulás, amely interaktív módon bemutatja a kicsiknek, hogyan nőnek a virágok. Ötletesek a kihajtható fülek és a mögöttük lévő információ, de a legszebb a kihajtható napraforgóvirág a könyv közepén.

Pintér_Sasa G>!
Kate Petty: Samu napraforgója

Nagyon szeretjük, főleg a középső oldalon a hatalmas kihajtható napraforgót. Kisfiam erre minden alkalommal, mintha akkor látná először, rácsodálkozik.

tilia_tomentosa >!
Kate Petty: Samu napraforgója

Nagyon szép lett Axel Scheffler rajzaival ez az új könyv. Nagyon szeretem az ilyen meséskönyveket, amik megtanítják a gyerekeknek, hogy hogyan zajlanak/történnek/működnek a dolgok a természetben. A felhajtható fülecskék pedig még inkább felkeltik a gyerekek érdeklődését.

Trudiz >!

A virágágyása megváltozott. Tele volt apró levelekkel.

Hogyan ültessünk napraforgót?
Íme néhány jó tanács:
Áprilistól júliusig ültetheted el a magokat.
A napraforgó nem fog megnőni, ha fagyos az idő, vagy ha nagyon hideg szél fúj.
A magokat egymástól 30 centiméter távolságnyira ültesd el.
Kis cserépbe is elvetheted a magokat, és kiültetheted őket akkor, amikor már hajtottak néhány levelet.
Hogy elég helyük legyen az erősebb virágoknak, húzd ki a kisebbeket.

Kapcsolódó szócikkek: napraforgó