A ​nagy hajcihő (Fürkész Fanni kideríti 3.) 4 csillagozás

Kate Pankhurst: A nagy hajcihő

Lehet, hogy űrlények műve a hajhorrort okozó titokzatos, lila Köd?

Ismét rejtélyes ügy tartja lázban Pocsolyás városát. Titokzatos, lila köd gomolyog időnként az utcákon, és aki belekeveredik, annak rikító színű, bodros szénakazallá változik a haja.

Vajon ki állhat a titokzatos Köd mögött? Talán Sasszé Gyöngyvér, a Hableányok csapatkapitánya? Vagy a híres celebfodrász, Márk, aki állítólag jó barátja Nutella Bellának? Esetleg Barbi és Sára a Mindjárt Becsavarodunk szalonból, akiket vendégeik nagy része elhagyott Márk kedvéért? Vagy lehet, hogy mindez az űrlények műve? És sikerül-e megállítani a tettest, mielőtt még túl késő lesz?

Egyetlen rejtély sem túl rejtélyes, egyetlen probléma sem túl bonyolult a Fürkészlányok számára. Vedd ki a részed te is kalandos nyomozásukból!

Eredeti cím: The Huge Hair Scare

Kiadói ajánlás: 7 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Olvasni jó! Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633997857 · Fordította: Palásthy Ágnes

Garbai_Ildikó P>!
Kate Pankhurst: A nagy hajcihő

Kisebb gyerekeknek izgalmas történet. A Fürkészlányok nem adják fel és kinyomozzák a rejtélyt! Aranyos történet klassz képekkel gazdagítva.

Agnes_Palasthy I>!
Kate Pankhurst: A nagy hajcihő

Talán a legizgalmasabb történet a trilógiából, ahol a Fürkészlányoknak nagy bátorságra van szükségük a nyomozás során.
Az első két kötethez hasonlóan most is rendkívül fordulatos a történet, és nagyon rokonszenvesek a Fürkészlányok (és Artúr, Fanni öt és fél éves, bosszantó kisöccse).
Engem nagyon megfogott a történet finom humora, és a nagyszerű illusztrációk.
A Fürkész Fanni sorozat harmadik kötete is ugyanolyan kiváló szórakozás, nagyszerű, igényes gyerekkönyv, mint az első két kötet. Ez egy remek sorozat.
(A nyelvről nem akarok semmit mondani, mert én fordítottam, de élveztem minden percét).