Pegazus ​és az Olümposz lángja (Pegazus 1.) 38 csillagozás

Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

A mitológia és a valóság egy új legendában csap össze!

Amikor Pegazus a 13 éves Emily háza tetején landol, a lány élete egy csapásra legendákba illővé válik: őrületes csaták, mindenre elszánt üldözések, lélegzetelállító utazások a gyönyörű, szárnyas csődör hátán, és egy hősi küldetés, amelynek tétje nem más, mint megmenteni az Olümposz lángját, mielőtt az örökre kialudna.

„Varázslatos és bámulatos olvasmány.” – Julia Eccleshare, Lovereading4kids

Könyvmolyképző, Szeged, 2016
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996492 · Fordította: Varga Tibor

Cs_N_Kinga P>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Hát nagyon gondolkodtam az értékelésem, aztán úgy voltam vele ez nem az én korosztályomnak szólt, és alapvetően ha mégis így lenne akkor is tetszik/tetszett. Sőt a végén még egy-két könnycsepp is összegyűlt a szememben. Aranyos kedves történet. Bár voltak benne hézagok, elérte, hogy ne érdekeljen. Hisz a főszereplőnk egy 13 éves lány és annyira komoly dolgok mégse lehetnek benne, hiszen szerintem 8 éves kortól már nyugodtan olvasható. Pegazus….. gyönyörű lehet(ne ha létezne és én is akarok repülni rajta/vele). Várom a folytatását. És szívből tudom ajánlani bármelyik korosztálynak de leginkább 8-14 éves korig. Ami nekem furcsa volt, hogy mennyire utálta ha lónak titulálják, oké nem az, de kicsit sokszor jött szembe ez a „probléma”, de tegyük szívünkre a kezünk, nem mindenki első gondolata ez lenne úúúú egy szárnyas ló! :)))

FantasyWorld>!

JIIIHÁÁÁ!
Ez a könyv elképesztő volt! Nagyon kihozta a gyermeki énem. Nem hittem volna, hogy ez az én műfajom is lehet. Kockáztattam és a borító miatt vettem meg. Nem bántam meg!
Paelen <3 és Diana volt a kedvenc szereplőm, de Emilyvel és Joellel sem volt problémám. Pegazus ? Hát ő más, Ő a GIGAkedvenc szereplőm, extrém cuki. Akit utáltam az J ügynök volt.
A történet hatalmas kikapcsolódást nyújtott!
Követelem a következő részt!!! Te jössz @eNori!

kellyolvas P>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Kedves gyerekek! Nektek ajánlom ezt a kb. Percy Jackson lány változatban, mínusz humor történetet, 9-13 éves korig, nem garantálom, de valószínűleg tetszeni fog.
Szülőknek már nem annyira, a linken bővebben elmesélem.

PKatica>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Imádtam! Eleve nagy lelkesedéssel vágtam neki, mert a Percy Jackson sorozathoz sokan hasonlították, nem is csalódtam benne, nagyon tetszett. Szerintem nagyon ötletes, és így legalább aki eddig nem ismerte az istenek római nevét, most megismerhették. Olyan gyorsan faltam, hogy észre sem vettem, hogy már ki is olvastam. Ezért a következő részbe még nagyobb lelkesedéssel vetem bele magam, és szinte biztos vagyok benne, hogy nem fogok csalódni.

NovaTime>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Ajánlás alapján került hozzám a kömyv, s azt hiszem, máskor is hallgatni fogok a könyvtárunk lelkes segítőire. :-)
Nagyon kalandos, megmosolyogtató és piszok könnyű elmerülni benne. Tetszett ez a „mitológia-21. század” párhuzam, mindent eltalált benne az írónő. A leírásokkal is egészen ki voltam békülve.
Igazi élmény volt olvasni, mielőbb szeretném kezembe venni a folytatást is. :-)

Nashira>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Mielőtt egy molytársamtól megvásároltam volna a könyvet, utánanéztem, miről szól, milyen kiadói értékeléseket kapott, és nagyon megörültem, amikor egyben hozzájutottam az eddig megjelent kötetekhez, mert nagyon megtetszett a történet. Aztán fene tudja, miért, csak a vásárlás után tévedtem el a molyos olvasói értékelések zuhatagába, ahol annyi hideget-meleget-lávát-jeget kaptak a könyvek, hogy teljesen belezavarodtam.
Az már az első rész első oldalán feltűnt, hogy teljesen jogosak a felvetések a római és a görög mitológia fatális összekeverésével kapcsolatban: az odáig rendben van, hogy a görög mitológia nagy hatást gyakorolt a rómaira, és a főistenek képességeikben, de sok esetben nevükben is hasonlítanak egymásra a két hitvilágban. De mit keresnek a római istenek az Olümposzon, és hogy keveredett Neptunusz gyermekeként Pegazus a képbe…? Ezt tényleg nem kellett volna így összekeverni.
Ha csak azért tette az írónő, mert egyik főszereplőnk, Joel rajongója a római mitológiának, és még ráadásul Rómából származik, akkor ezt könnyen ki lehetett volna védeni… lett volna inkább Joel görög, származott volna Athénből vagy az Olümposz lábánál fekvő városból, és inkább lett volna rendbe ez a hatalmas „görög-római” bukfenc.
DE! Ha ezen az egyet nem értésen felül tudunk emelkedni, pazar olvasásélményt nyújt a könyv. Az utolsó pillanatig izgalmas volt, maradtak nyitott kérdések, hogy izgatottan várjuk a folytatást. Kíváncsi vagyok a következő részekre is.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Szerettem az írónő által felépített világot, a jó karaktereit, a vicces helyzeteket, az izgalmas csatákat és a csodálatos karakterfejlődéseket. Jól olvasható, és a végletekig kedvelhető ez a regénysorozat.

Anna_Drescher>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Gyerekeknek szerintem igen kedves olvasmány. Még a mitológia iránt is felkeltheti az érdeklődésüket spoiler. Felnőtt szemmel azért nem annyira izgalmas. Ettől függetlenül aranyos a történet, és nagyon tetszett,hogy pegazus volt a középpontban. Azért maradt bennem kérdés több mindennel kapcsolatban,de van még 2 kötet, hátha kiderül belőle.

Mona29 P>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Igazság szerint ez egy előolvasás volt. Nagyobbik lánykámat egyre inkább érdeklik a hosszabb történetek és jöhet minden, amiben pegazus, tündér, sellő vagy valamilyen csodalény van. Így ezt most gyorsan előolvastam, hogy neki való-e. Jelentem, 8-12 éves lánykáknak (majdnem) tökéletes könyv, szerintem nagy szerelem lesz belőle.
A történet során sok izgalmas kalandot élhetünk át Pegazussal, de nincs benne horrorisztikusabb dolog, mint pl. a Percy Jackson kötetekben. Egyetlen dolog ami zavart, az az, hogy a görög és a római mitológiai dolgok időnként összekeveredtek és ez sajnos számomra nem egészen elfogadható. Ennek ellenére elolvasom a sorozat többi kötetét is, mert kíváncsi vagyok a történet folytatására.

Alexa123>!
Kate O'Hearn: Pegazus és az Olümposz lángja

Nagyon érdemes elolvasni aki szereti a fantasy könyveket. Nagyon izgalmas és érdekes.

petramakay>!

– Diana, várj! Erre most nincs idő! – kiáltott utána Joel.
– Az állatokra mindig van idő – szólt vissza Diana, és el is tűnt a rámpa tetején.

NovaTime>!

– Diana – kezdte Joel –, tudom, hogy hatalmas harcos vagy, de higgy nekem, nem maradhatsz itt. Azok a gépek ott fent az égen elkapnak. El kell bújnunk.
– Elbújni? – kérdezett vissza Diana döbbenten. – Én nem rejtőzöm el a harc elől.

Katsa_Leyer>!

– Az Olümposz haragját? – kiáltott fel.
    – Magának feltétlenül szükséges mindent utánam ismételnie? – kérdezte Paelen. – Borzasztóan zavaró.

Kovács_Gyöngyvér>!

Mielőtt Vesta tovább ellenkezett volna, Pegazus kitárta szárnyait, felágaskodott, és hátravetett fejjel könnyedén a levegőbe szökkent.

utolsó oldal

Pegazus sorozat · Összehasonlítás