Pegazus ​és a harc az Olümposzért (Pegazus 2.) 12 csillagozás

Kate O'Hearn: Pegazus és a harc az Olümposzért

A mitológia és a valóság egy új legendában csap össze
Az Olümposz lángjaként újjászületve Emilynek meg kell barátkoznia új hatalmával és feladataival, ő azonban csak arra vágyik, hogy visszatérjen saját világába, ahol apját még mindig fogva tartja a KKE, a félelmetes kormányügynökség.

Emily és Pegazus újabb csatákkal és újabb ellenfelekkel néz szembe.
„Varázslatos és bámulatos olvasmány.” – Julia Eccleshare, Lovereading4kids

280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633996843 · Fordította: Varga Tibor

Emily Jacobs · Paelen

PKatica>!
Kate O'Hearn: Pegazus és a harc az Olümposzért

Imádtam! Egyszerűen nem bírtam letenni, mert nagyon izgalmas volt. Ez egy új könyv, ami szintén bekerült a kedvenceim közé.

NovaTime>!
Kate O'Hearn: Pegazus és a harc az Olümposzért

Csak úgy daráltam az oldalakat, egyiket a másik után, míg el nem fogyott mind és nem akartam elhinni, hogy már is vége.
Cselekményes, fordulatos, izgalmas és megmosolyogtató. Teljesen kikapcsolt és magával ragadott.
Ez a sorozat egyre jobb, már várom, mit tartogat nekem a harmadik rész. :-)

Ansa87>!
Kate O'Hearn: Pegazus és a harc az Olümposzért

Nem bántam meg, hogy az első rész után folytattam a könyvet, mert a második rész igazán izgalmasra sikerült. Külön örültem, hogy jobban megismerhettük a nirádokat. Amikor kiderült, hogy ki a főgonosz, akkor arra gondoltam, hogy ez elég klisé húzás, de ilyen a görög mitológia, mindig ugyanaz a 2-3 alak az ellenség.
Emily elviselhető volt.
Cupido… Ha ilyen a szerelem istene, akkor már értem, hogy miért ilyen béna a szerelmi életem. :D A végére azért megkedveltem.
A többi szereplő szerethető volt, bár Jupitert soha nem gondolnám ilyen kedvesnek.
Aki egy laza, nyári olvasmányra vágyik a görög mitológia témakörében, és szereti Rick Riordan regényeit, annak szívesen ajánlom, de csodát senki ne várjon tőle!

Meryl P>!
Kate O'Hearn: Pegazus és a harc az Olümposzért

Ez a kötet lényegesebben jobban sikerült történetileg mint az előző. Itt is vannak fennakadásaim de legalább vállalható a cselekmény. :D
Nekem sok volt Emily részéről a melodráma az erejével kapcsolatban, plusz hogy néha olyan kis értetlen éretlen volt. Amikor a főgonoszok személye kiderült nem tudtam, hogy sírjak e vagy nevessek, hogy ilyen piti indokkal akarták leigázni az isteneket :D
Ami viszont végre valami érdekességet mutatott amikor is a négykarú „barátaink” világába jártunk és kiderült az ő történetük is. Na azért igazán hálás voltam és az a szakasz igazán megérte, leszámítva az ottani sirámokat. Emily helyzetét sose tudtam sajnálni és kicsit se facsarodtam össze érte.. de Morg.. Morg más eset. Ő fantasztikus volt. Ő megérdemelte, ő igazi karakter benne volt élet. Nagyon szerettem és sajnáltam. Őérte megérte a történet. Pedig egy szót nem mondott!!! Akinek tetszett az első kötete az nyugodtan fusson ennek is neki, mert szupernek fogja találni, akinek nem jött be az előző az gondolja át, hogy valóban akarja e. :)

PKatica>!

– Nem loptuk – tiltakozott Paelen –, csak kölcsönvettük, azzal a szándékkal, hogy megtartjuk.

Kapcsolódó szócikkek: Paelen
NovaTime>!

– Egyáltalán minek öltöztetek? kérdezte előlépve a Frankenstein-szörny.
A négy fiú kíváncsian körüljárta őket.
– Olümposzi zombiknak – válaszolta végül Emily.

Kapcsolódó szócikkek: Emily Jacobs

Pegazus sorozat · Összehasonlítás