Fellegvár (Languedoc-trilógia 3.) 37 csillagozás

Kate Mosse: Fellegvár

A ​világsikerű Labirintus és A kripta szerzőjének legújabb kalandregénye a bátorság, a hűség és az árulás szívbemarkoló története.

Kr. u. 342 nyara. Arinius, a fiatal szerzetes hónapok óta vándorol Galliában. Magányos és fárasztó útja során megingathatatlan hite és testvéreinek emléke tartja benne a lelket, akik hozzá hasonlóan csuhájuk alatt egy-egy kiátkozott írással hagyták el a közösséget. Arinius nem tudja elolvasni a kopt írást, így nem érti a rá bízott szöveget – de azzal tisztában van, hogy a régi pergamenlapokban korlátlan hatalom lakozik. Halad hát rendíthetetlenül a Vicdessos-csúcs felé, hogy beteljesítse küldetését.

1942 nyara. A németek által megszállt Carcassonne-ban Sandrine, a talpraesett, bátor fiatal nő belekeveredik a francia ellenállási mozgalomba. A hétköznapi nőkből álló, Fellegvár fedőnevű hálózat tagjai minden veszélyt vállalnak, hogy részt vehessenek a sokszor csak rejtve dúló, de annál kegyetlenebb… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

Tartalomjegyzék

>!
Partvonal, Budapest, 2015
648 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155283468 · Fordította: Balázs Laura, Kállai Tibor

Kedvencelte 2

Most olvassa 3

Várólistára tette 55

Kívánságlistára tette 49

Kölcsönkérné 3


Kiemelt értékelések

Mrs_Curran_Lennart P>!
Kate Mosse: Fellegvár

A három közül ez volt a legizgalmasabb rész a Languedoc trilógiából. Mindegyik rész más időben játszódik, a mostani a II. vh alatt, de egy személy mindhármat összeköti, egy bölcs többszáz éves öregember. Ebből is látszik, hogy a könyvben van misztikus szál is, de emellett még ott van a Kódex, amit csodatévő ereje miatt a nácik, kiátkozott volta miatt pedig egy fanatikus francia kollaboráns hadnagy is keres. A történet főszereplője, Sandrine, egy fiatal francia lány teljesen véletlenül csöppen az ellenállás közepébe, de fontos szereplője lesz.
Bármelyik kort is mutatja be Kate Mosse, az emberi aljasság, kapzsiság mindig kiütközik.

3 hozzászólás
Habók P>!
Kate Mosse: Fellegvár

Történelmi regény negyedik századi és a közelmúlt tragédiáiról. Megrázó, felkavaró. De nagyon jó.

fukszia>!
Kate Mosse: Fellegvár

Kate Moss nem hazudtolta meg önmagát! Ismét egy remekművel állt elénk. Olvassátok, nagyon jó!

Mariann_ P>!
Kate Mosse: Fellegvár

Kr.u. 342-ben Arinius a fiatal szerzetes hónapok óta vándorol Galliában. Megingathatatlan a hite , a társaihoz hasonlóan egy kiátkozott írással a csuhája alatt , ami számára olvashatatlan / kopt írás / , halad rendületlenül.
A másik szál : 1942 -ben játszódik a németek által megszállt Carcassonne- ban .
Belecseppenünk a francia ellenállási és partizánmozgalomba.
Ez a szál fantasztikusan izgalmas volt, egy csapat fiatal, bátor nő nehéz és fájdalmasan alakuló életébe tekinthettünk be.
Mindig is szerettem a hátországban a háború idején játszódó történeteket, de ez nagyon bejött.
Mondjuk én az üvegcsébe rejtett kódex,/ amit a szerzetes cipelt / miatt ennyit nem kockáztattam volna.
Napokig benne éltem.
A 3 könyv közül ez tetszett a legjobban.
Megérdemli a maximum csillagozást .

padamak>!
Kate Mosse: Fellegvár

Nem nagyon szeretem a világháborús könyveket, meg a franciákat sem alapvetően, de ez mégis egész jó sodrású és beleélhető volt. Az írónő által bemutatott lányok/fiatalasszonyok által alkotott partizáncsoport élete és tevékenysége ügyesen kitalált és tálalt regényt eredményezett. A trilógiára jellemző idősíkok és helyszínek közötti ugrálás (csapongás-csapódás?) nem volt zavaró, a IV. sz-i történések nem voltak annyira jelentősek és kidolgozottak sem, tulajdonképpen csak azért lett bemutatva, hogy a már az előző két kötetből (jól meg)ismert Baillard megtalálhassa és használhassa a regény misztikus cselekményéül bemutatott „Kódex”-et. Még jó, hogy az írónő bevallja A szerző megjegyzéseiben, hogy „ez is csupán a képzeletem terméke”. Szerintem a trilógia többi tagja mellé jól besorolható, kicsit összefoglaló, kicsit lezáró – kicsit felejthető, kicsit sem felrázó… Ha egy kicsit kalandra vágyom és sokkal több időm lesz, még esetleg újraolvasom a sorozatot. Úgyhogy, viszlát, Languedoc!

szélcsengő>!
Kate Mosse: Fellegvár

Nagyon nyomasztott olvasás közben, de a világháborúk alatt játszódó regényekkel mindig így vagyok, szóval ez nem a könyv hibája, viszont egy kissé vontatott.
Nem értem én ezt a trilógia kivitelezést sem, mert eléggé laza a kapcsolat, tulajdonképpen csak Baillard karaktere illetve a helyszín azonos (bár így érthető a Languedoc-trilógia elnevezés), de az első kötet a Grállal foglalkozik, a második tarot kártyával, a harmadik újra a Grállal. Én arra számítottam, hogy szorosabb lesz a kapcsolat, és a három kötet logikusabb egységet alkot. Így kicsit fura lett.

koppy>!
Kate Mosse: Fellegvár

Az olvasás előtt megnéztem az értékeléseket és nagy többségben az volt írva, hogy ez a trilógia legjobb kötete. Nekem valahogy ez tetszett a legkevésbé. Voltak benne nagyon jó dolgok és nagyon is jól volt megírva, mégsem tudott úgy megfogni. Lehet ez annak tudható be, hogy annyira nem vagyok odáig a világháborús történetekért. A végét viszont egy kicsit megkönnyeztem, pedig nálam nem sok könyv képes erre. spoiler

Szencsike P>!
Kate Mosse: Fellegvár

Hát ez nagyon unalmas volt. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell írnom, de még az alapkonfliktust is piszok lassan bontja ki. Érdekes lenne a sztori, de csak a kevesebb néha több lenne, nem kellene rétestésztaként nyújtani a dolgokat. Amikor igazán élveztem, az kb. utolsó 150 oldal volt. Sokszor figyeltem fel arra, hogy nem is igazán emlékszem arra amit olvasok, mert nem köt le a történet. Az utolsó oldalak már jóval „pörgősebb” volt az előzőekhez képest, de mire idáig jutottam elment a kedvem a történettől. Kár érte…

Annico_TN>!
Kate Mosse: Fellegvár

Nagyon szomorú sorsot adott Mosse a két kedvenc főszereplőnek. A sok szenvedés után megérdemeltek volna egy boldogabb befejezést. Annyira látványosan írja az eseményeket, hogy bizony nagyon sokszor áldottam a sorsomat h nem kellett abban a korban élnem. Sajnálom hogy vége, olvastam volna még egy ujabb történetet Audric Baillard hosszu életének más eseményeiről, hisz olyan sok mndent megélt a sok sok év alatt.

cs_johanna>!
Kate Mosse: Fellegvár

Egy sima kalandregény, bár jobban megrázott most a téma mint az előző kettő könyvnél. Nekem egy kicsit erőltettett, meg felesleges az a sok visszautalás, mivel igen kevés a kapcsolat.


Népszerű idézetek

padamak>!

– A történetek valóban folyton módosulnak, változnak a szereplők és a karakterek is, madomaisèla. Más arculatot öltenek és színt váltanak, attól függően, hogy ki mesél róluk. – Vállat vont. – De nyugodtan mondja el nekem az egészet egyszerűen úgy, ahogy maga emlékszik rá.

273. oldal - 68. fejezet Coustaussa; II. RÉSZ Árnyak a hegyekben, 1942. augusztus (Partvonal Kiadó, Budapest, 2015)

padamak>!

Vagyis a háborúban is a szeretetnek van a legnagyobb hatalma.

624. oldal - 146. fejezet Vicdessos-csúcs; III. RÉSZ Az utolsó csata, Két évvel később - 1944. július (Partvonal Kiadó, Budapest, 2015)

padamak>!

Raoulnak monsieur Baillard bölcs mondása jutott eszébe, miszerint ezen a világon a szavaknak van a legnagyobb, évszázadokon át is megőrződő hatalmuk.

639. oldal - 150. fejezet Carcassonne; III. RÉSZ Az utolsó csata, Két évvel később - 1944. július (Partvonal Kiadó, Budapest, 2015)

padamak>!

De megbízott azokban is, akiket nem szívelt. Mert itt csak a megbízhatóság számít, nem az egyéni szeszélyek és vonzalmak.

67. oldal - 12. fejezet; I. RÉSZ Az első nyár, 1942. július (Partvonal Kiadó, Budapest, 2015)

koppy>!

A tenger elnyel majd, a tűz megtisztít majd, és elérkezel egy olyan helyre, amit ismersz is, meg nem is. Ott az elesettek, a harcosok csontjai várnak majd téged, és az idő is bevégeztetik.


Hasonló könyvek címkék alapján

Imogen Kealey: Az ellenálló
Andrew Gross: Egy kém Auschwitzban
Justin Cronin: A tizenkettek
Alistair MacLean: Kémek a Sasfészekben
Robert Ludlum: A Negyedik Birodalom
Robert Ludlum: Holcroft szövetség
Robert Ludlum: Holcroft küldetése I-II.
Dan Brown: Inferno
Alex Garland: A Part
Steve Berry: A borostyánszoba