Éjszakák ​és nappalok / Kosztüm nélkül 4 csillagozás

Kate Hewitt: Éjszakák és nappalok
Éjjel-nappal rémképek gyötrik Laurelt, ha arra gondol, miként támadt rá anyja visszataszító, hatvanéves barátja, miután felcsalta a római szállodai szobájába. A lánynak sikerült ugyan elmenekülnie, de nem jutott messzire: most itt ül Cristiano Ferrero luxuslakosztályában, és el kell döntenie, mi a kisebbik rossz: ha megkockáztatja a menekülést támadója elől, vagy ha hagyja, hogy Cristiano kezében legyen az irányítás…

Elda Minger: Kosztüm nélkül
Amikor Jennifer Los Angelesbe utazik, szenvedő alanya lesz egy benzinkúti rablásnak. Cody, a hajdani színész menti meg az életét. A sokktól kábultan szállnak meg egy út menti motelban, ahol egymás karjában keresnek vigaszt. A lány csak később tudja meg, hogy kedvese régebben filmsztár volt, és ettől elbizonytalanodik…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Júlia

Vinton, Budapest, 2020
176 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635400652 · Fordította: Várnai Péter, Fürst Anna

Éjszakák és nappalok
Jól indult, de aztán ellaposodott a történet. Ha kicsit furának is tartottam Cristiano 2 hetes ötletét, inkább Laurel viselkedésén döbbentem meg: 1 nap után csak így spoiler?! Erre még az sem indok, hogy korábban mostohatestvérek voltak, hisz az elmúlt 10 évben nem is látták egymást! (3,5 csillag)

Kosztüm nélkül
Nagyon-nagyon tetszett. Ötletes volt az alap, szuper a kivitelezés. Cody és Jennifer is belopta magát a szívembe, üdítő volt olvasni olyan párosról, ahol nincsenek felesleges körök, vagy gyártott problémák. És ha ez nem lenne elég, kutyák is tarkították a történetet, konkrétan négyen, köztük egy Gizmó nevű cukiság. Látod ezt @Momo89? :) (5 csillag)

repe993 P>!
Kate Hewitt – Elda Minger: Éjszakák és nappalok / Kosztüm nélkül

Két érdekes történet, de a második esetében egy Tiffany-t indokoltabbnak éreztem volna. Habár a fülszöveg szerint Jennifernek problémát okoz Cody híres volta, ebből nem sok bonyodalom fakadt, csupán 1x szólították meg az utcán: se paparazzik, se a ház előtt táborozó tévéstábok, semmi extra.
Az első történet jól indult, de utána elveszett belőle valami, amitől egy tinilány nagy szerelemről szőtt álmodozásává vált, amitől hiteltelen és érdektelen lett.

Sippancs P>!

– […] Mindig úgy igyekeztem élni, hogy semmit ne kelljen megbánnom. Most mégis sok minden van, amit bánok. És amit jóvá kell tennem – mondta Cristiano.
– Ha valamit megbánsz, az azt is jelenti, hogy a jövőben jobb döntéseket akarsz hozni – felelte Laurel.

Sippancs P>!

– Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tudsz nevetni ezen az egészen.
– Néha ez az egyetlen módja annak, hogy valami szörnyűséget feldolgozzon az ember, apa – felelte a lány halkan.

Sippancs P>!

Mindig azt mondják, hogy azok az életszakaszok a legérdekesebbek, amikor az ember igyekszik elérni azt a célt, amelyet kitűzött magának. Lehet benne valami, mert az ember valahogy nagy lelkesedéssel és naivitással lát neki a dolgoknak.