Az ​olasz feleség 49 csillagozás

Kate Furnivall: Az olasz feleség

Olaszország, 1932 – Mussolini hatalma egyre jobban megerősödik Olaszországban…
Egy ragyogó őszi reggelen az építész Isabella Berottihoz váratlanul odamegy egy nő, akivel még soha nem találkozott, és rábízza a kislányát, hogy vigyázzon rá egy kis ideig. Vonakodva bár, de Isabella igent mond, ám ez a döntés teljesen felforgatja az életét. Önkéntelenül abba a helyzetbe kerül, hogy meg kell védenie a gyermeket a rá vadászó hatóságoktól. Megismerkedik a karizmatikus fotóssal, Roberto Falcóval, aki társául szegődik egy elképesztő hajszában. Hamarosan rájönnek, hogy az általuk feltárt titkok sokkal bonyolultabbak és veszélyesebbek, mint azt valaha is képzelték volna.
A márvánnyal burkolt piazza, a kanyargós olasz utcák s Róma csodálatos panorámája szolgál hátterül ennek a lenyűgözően izgalmas és egyben romantikus történelmi műnek.
Kate Furnivall új regénye megmutatja, hogy néhány ember kitartása,
hite és becsületessége reményt adhat mindannyiunknak.

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2015
392 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636355227 · Fordította: Fügedi Tímea

hofeherke11 P>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

A gyönyörű borító egy csodás történetet takar.
off
Még nem olvastam Mussolini uralma alatt játszódó történetet és a történelmi ismereteim is megkoptak már, így nem tudom mennyire hű a könyv a valós történésekhez, de ez engem egyáltalán nem érdekelt. Az a fontos, hogy ez egy izgalmas, kalandos, titkokkal teli, igazi történelmi romantikus sztori. A két főszereplő nagyon szimpatikus volt a bátorságuk, elszántságuk miatt, és bármi is történt velük a múltban, bármennyi fájdalommal is éltek együtt, mégis újra tudták kezdeni. Szinte az utolsó oldalakig drukkoltam nekik és izgultam velük együtt.
Biztos vagyok benne, hogy fogok még olvasni az írónőtől, nagyon tetszik, ahogy ír.

Freni_07>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Számomra az egész könyvet áthatotta egyfajta borongósság, amit Izabella és Roberto szerelme tört meg itt-ott. Kellett számomra egy kis ráhangolódás a történetre. Mussolini fastista diktatúrája szürkévé tette még az eget is az olaszok felett. A történetben egy város életébe nyerhetünk betekintést, amit maga a vezér utasítására hoznak létre. Egy építész, egy fotós, egy kislány, gyilkosság, fasiszta uralom és visszaélés, ellenállók, olaszok, emberek akik munkát és rendes megélhetést szeretnének, egy rettegés nélküli országban. Emberek akik a jobb élet reményében költöznek Bellinába az épülő városba.
Szívbemarkoló, de csodálatos történet.
Kate Furnivalltól olvastam pár éve A vörös sálat, amit bevallom először félretettem, olvasatlanul vittem vissza a könyvtárba. Hasonló elnyomásban élő emberek életéről szól, a szovjet Oroszország kolhozai és Szibéria zord világa jelenik meg a történetben. Szintén egy kicsit borongós miliő lengi be az olvasót. (Engem legalább is.)

Kate Furnivall: Az olasz feleség

Egy rendkívül izgalmas, cselekménydús regényt olvashattam Mussolini fasiszta diktatúrájában élő hétköznapi emberekről.
Abban az Olaszországban, ahol a hazugságok és ármánykodások útvesztőjében minden olasz kénytelen volt elrejtőzni saját biztonsága érdekében. Ahol senkiben nem bízhatott, sokszor a munkatársában, családtagjaiban, szerelmében sem. Senki nem tudhatta a másikról, titokban milyen eszméket követ – Szocialista, kommunista vagy fasiszta. Sötét korszak, amelyben egy fiatal nő egy feketeinges feleségeként gyászolja elvesztett férjét, meg nem született gyermeküket és saját testi épségét. Aztán ebben a vészterhes időben mégis rátalál a szerelem, holott egy évtizede vastag falakat épített – nemcsak az újonnan felhúzott város, Bellina építészeként –, hanem a saját lelke köré is.
A könyv végére kiderül ki is volt az a nő aki váratlanul rábízta gyermekét és miért éppen őrá, mint ahogy az is, valójában milyen ember volt a férje.
Izgalmas olvasmány, amit egyszerűen nem lehet letenni.

Manoli>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Fasiszta Olaszországban játszódó történetben, találkozhatunk minden olyan szörnyűségekkel, ami egy diktatúrát azzá tesz. Erőszakkal, fegyverekkel, megfélemlítéssel, nagyzási hóborttal és szenvedő néppel. spoiler Szép történet szerelemről, barátságról és bátorságról.

BreeB25>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Mindig tartok a történelmi romantikus könyvektől egy kicsit. Ebből a zsánerből inkább azokat a köteteket kedvelem, ahol a történelmi szálon van a nagyobb hangsúly és tud újat mondani.
A borító miatt voltak fenntartásaim, de sok jót hallottam már az írónőről.
Azt kell mondjam, eddig ez a könyv a legkellemesebb csalódásom az évben. Az egyik legkülönlegesebb történet, amit a 20 századból, a 2. vh előtti időszakból olvastam.
A főszereplőnk egy építész, ami különlegessé teszi, hogy nő. A Mussolini vezette Olaszországban a nőknek otthon volt a helyük, Isabella is megküzd ezzel. Nem mindenki nézi jó szemmel, hogy nőként dolgozik. Nem lövök le vele nagy dolgot, mert ezzel indul a történet. Özvegy, meddő, a férje egy feketeinges volt. Emiatt dönt úgy, hogy dolgozni fog. A sztori nagy része 10 évvel a férje elvesztése után játszódik. Isabella még mindig fiatal nő, a munkájának él. Ez teszi borzasztóan különlegessé számomra a könyvet: Isabella szemén keresztül látjuk az épülő, de nagyrészt már elkészült Bellina városát. Rettenetesen sok művészettörténeti adat van ebben a könyvben, amit nagyon élveztem olvasni. Eleve valami elképesztően szép a nyelvezete. Leginkább Diane Ackerman Menedék c. kötetéhez tudnám hasonlítani.
Nagyon tetszett, ahogy Isabella szépen lassan ráébred, mi is folyik körülötte, milyen ember volt a férje valójában és miért halt meg.
A másik főszereplő, Roberto karaktere is nagyon jó volt. Ő a városi fényképész, így az ő szemén keresztül is láthatjuk, mi is történik valójában nemcsak Bellinában, hanem egész Olaszországban.
Van egy plusz nyomozós szál is a kötetben, amit szintén rettentően szerettem. Mostanában valahogy ráérzek a csavarokra a könyvekben, itt is az volt, amire számítottam, amit szerettem volna, hogy legyen, mert igazán drámainak éreztem. De az írónő azért feltette a pontot így is az i-re, mert ahogyan kifutott ez a nyomozós része a történetnek, az sokkal durvább volt, mint, amit én körítésnek vártam. Plusz, így is voltak benne olyan fordulatok, amiknél néztem, hogy ez most komoly? Volt egy konkrét, aminél azt gondoltam, akkor most bevágom a könyvet a sarokban, mert ezt nem akarom.
Biztos, hogy még fog bennem ülepedni, így is vártam az értékelésével, de eddig a Téli kerttel együtt az évem legjobb történelmi romantikusa.

milcsi>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Érdekes történet az olasz fasiszta diktatúráról, ami ideológiában sok mindenben hasonló a kommunista diktatúrához. Valójában a történet a közepesnél valamivel jobbra sikeredett. Valójában az nem tetszett a címszereplő jellemében, hogy látta az árnyoldalakat, és mégis hallgatólagosan kiszolgálta a rendszert! Ezt már lehetett látni valahol…

hársvirág>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Nem tudom hiteles történelmi regénynek elfogadni.
Túl sok olyan van a történetben, ami a valóságban nem történhetett meg a fasiszta diktatúrában. (Például hogy Mussolini lemond egy kis kalandról politikai okokból… vagy hogy a főhősnő építész volt akkoriban…)
Szóval történelmi regénynek elég semmilyen… romantikusnak meg ugyanúgy, kicsit olyan hiteltelen.

Mulán>!
Kate Furnivall: Az olasz feleség

Előre le kell szögeznem hogy egy kedvenc írónőm, de még is csalódást okozott ebben a könyvében, elkezdtem olvasni vártam hogy szokásos módon majd beindul a történet beszippant és nem bírom le tenni addig míg ki nem olvasom. Hát nagyon nem így történt, nagyon nagyon gyenge ez a könyv végig kínlódtam vele alig vártam hogy vége legyen. Nagyon remélem hogy az írónő összeszedi magát mert ez nem a tőle megszokott remekmű.

– Nem. Nem múlt el. A halál nem múlik el.

– Az állatokhoz jobban érték, mint a gyerekekhez.

– Mindnyájan a saját sátánjaink vagyunk, és saját poklunkká alakítjuk ezt a világot – felelte Roberto élesen.

Bomarie>!

…csak az a baj, hogy ha egy helyettes ilyen hosszú időn át dolgozik valakinek, közben túl sokat tud meg róla. Látja a főnöke baklövéseit. Ismeri a gyenge pontjait. Tudja, milyen sötét titkokat rejt a szíve.

Bomarie>!

Roberto azonban olyasmit tett, ami ritkaságnak számított a spiclik és gyanakvás napjaiban: felajánlotta a bizalom vékony fonalát, ő pedig jó erősen belekapaszkdott.

Bomarie>!

– Gonosz egy rendszer ez, Izabella, ami torkon ragadta Olaszországot – jegyezte meg Roberto csendesen. – Ilyen döntésekre kényszerít embereket. Mussolini betiltotta az ellenzéket, megszűntette a sajtószabadságot, így hát nem csoda, ha az olyanok, mint Rosa apja, erőszakhoz folyamodnak. Nem látnak békés lehetőségeket. Mussolini és a feketeingesei olyan emberekké formálnak minket, amilyenekké nem akarunk válni.

Bomarie>!

A tények a következők. Mind hittünk Mussoliniban. Abban, hogy új Olaszországot épít nekünk, félredobja a régi, dekadens szokásokat, megszabadít a szegénységtől és korrupciótól, kivezet a kooperációra képtelen nemzetállamok káoszából. Olaszország megint nagy lesz. Rajtunk nevetett egész Európa, ő pedig megígérte, hogy megint büszkék lehetünk magunkra.

Bomarie>!

Eszébe jutott Luigi a szép fekete egyenruhájában, amit olyan vakon csodált. Forró, színtiszta bűntudat áradt szét a tagjaiban, mert tudta, hogy ő is részt vállalt a férje bűnében, amikor nem tette fel neki azokat kérdéseket, melyeket fel kellett volna tennie. Lehajtotta a fejét, hogy a haja előrezuhanjon, hogy eltakarja a szégyenét.