A ​fehér gyöngy 39 csillagozás

Kate Furnivall: A fehér gyöngy

1941, ​Malajzia. Constance Hadley a gazdag ültetvénytulajdonos-feleségek látszólag kényelmes életét éli, de borzalmas titkot rejt a múltja, ami veszélybe sodorhatja házasságát. Egyébként sem élvezi a gyarmati élettel járó unalmat, a tikkasztó hőséget és szerelem nélküli házasságát.

A japán invázió kezdetével élete örökre megváltozik. Mikor hullani kezdenek a bombák Palur városára, Connie úgy határoz, hogy Szingapúrba menekül a család hajója, a Fehér gyöngy fedélzetén.
Az erős akaratú nő férjével, fiával és három barátjával az oldalán kihajózik a titokzatos hajókereskedő, Fitzpayne társaságában. Egyedül Fitzpayne vezetheti őket biztonságba a Dél-kínai tenger szigetei között, miközben ellenséges repülők vadásznak a menekülők hajóira.
Az állandó veszély és bizonytalanság feszültséget és érzelmeket szítanak a társaság tagjai között, fogytán az élelem, ráadásul új útitársakkal is gyarapodnak, miközben az általuk ismert világ lassan darabokra hullik körülöttük.… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: I.P.C. Mirror I.P.C.

I.P.C., Budapest, 2011

Hirsch_Betti P>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Lebilincselő olvasmány volt , tele szines karakterekkel és szép leírással .Kimondottan tetszett , mert egy olyan történelmi esemény tükrében íródott , amit kevésbé ismertem . Mindig érdekeltek az erős nők , és történeteik. Akár valóságban is megtörtéhetett volna.

Anó P>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Nagyon megragadott a regény világa. Egzotikus világ, amelyben az élet egyáltalán nem könnyű, pláne, ha valaki egy gyönyörű, de igazi házastársi szeretet nélkül tengődő nő, aki hiába igyekszik férje tetszését elnyerni, valódi boldogságot csak a kisfia jelent számára. Connie már „megjárta a hadak útját”, akarata ellenére borzalmas dolgok történtek vele. S amikor akaratlanul árvává tesz két maláj fiatalt, élete még nehezebbé válik.
A Malajziát feldúló japán támadás Conniék addigi életének véget vet, a fiatalasszonyra olyan kalandok várnak, amilyenekről fogalma sem lehetett. Korábbi otthonukat örökre elhagyva Fehér Gyöngy nevű hajójukkal menekülnek a háború elől.
Szerettem Constance-t törhetetlen akaratáért, s mert soha nem adta fel.
Néhány Molytárs panaszkodott, hogy unalmas a könyv, én egyáltalán nem tartom annak!

Xxera>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Végre kezdem érteni, hogy a kategóriájában mitől olyan kiemelkedően népszerű a szerző. Eddig egy könyvét olvastam, A nap túloldalán-t, az sajnos nem volt valami fergeteges. Ez a kötet viszont már sokkal izgalmasabb volt, talán mert nem egy béna kis nyomozgatás volt a háttérben, hanem igazi kalandok. Összességében ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki szeretne izgalmas, egzotikus, történelmi romantikus, nem túl csöpögős könyvet olvasni. A teljes értékelésemet itt olvashatjátok: https://booknk.blogspot.com/2019/03/a-feher-gyongy.html

csuriburi>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Szerettem, jó volt. Eddig még nem olvastam Malajziáról, így ez különösen érdekes volt számomra. Kellő mennyiségű és jó fordulat volt benne, élveztem. Ajánlom.

Aleysa>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Az első 300 oldal nagyon érdekes, izgalmas volt. Aztán szörnyen, unalmas, lassú és vontatott lett. Tulajdonképpen semmi nem történt, azon kívül, hogyan kínlódtak a szereplők. Az pefig kifejezetten bosszantott, hogy szinte egy kutya került a történet középpontjába. Amúgy szeretem az írónő könyveit, az Orosz szerető trilógia kifejezettem kedveltem, de ez a történet nem fogott meg.

Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Ez az első könyv, amit Kate Furnivall-tól olvastam. Az elején, kicsit furcsa volt a stílusa, és az érdekes hasonlatai, aztán nagy nehezen hozzászoktam. De mire a könyv véget ért, rájöttem, ehhez a történethez, pont ez a stílus illett.
Ugyan, nem tudom, a többi könyvében milyen stílusban ír, az már biztos, ez egy jó könyv, szerethető karakterekkel.!

vaslady>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

Számomra kellemes csalódás volt a könyv, pedig hogy féltem tőle. Bővebb leírást ezen a linken adok. http://riaolvas.blogspot.hu/2013/08/kate-furnivall-fehe…

hársvirág>!
Kate Furnivall: A fehér gyöngy

A könyv első fele roppant ígéretes, színes, fordulatos és történelmileg érdekes helyszíne miatt érdekes is.
Második felében azonban a kalandosság túllép a történelmi hitelesség határain és belép a hollywoodi szupermesék giccses sablonvilágába…
A stílusa viszont élvezhető, a tröténetszövése is jó.
Néhány felháborító hiba van még benne: például teljesen kiakasztott, hogy a hősnő állandóan mindenkit kielemez a tekintete alapján. Mint egy profi lélekbúvár: ezt látja a szemében, azt látja a pillantásában….
A másik idegesítő vonása a könyvnek a hősnő 7 éves kisfiának viselkedése, aki úgy viseli a légicsapásokat vagy az apja halálát, az anyja eltűnését, mint egy felnőtt…vagy még érettebben. Nem sok gyereket látott közelről az írónő!
A szerelmi szálat is addig bonyolítja a végére, hogy már teljesen bonyolulttá és logikátlanná válik a végére.
Szóval, tele van hibákkal, de élvezhető.
Még egy könyvével feltétlenül megpróbálkozom majd.

Cheril>!

Ha felelős vagy valaki haláláért, az belőled is kiszakít egy darabot. Ha elég gyakran megesik, végül semmi sem marad neked. Csak egy külső váz, ami lélegzik és eszik – és elhiteti az emberekkel, hogy még mindig életben vagy.

ZsúésKrisz_Olvas>!

Az úszás olyan, akár a sírás. Kiüríti az embert.Elmossa a görcsöket, és csomókat az elméjében; elmozdítja a köveket, melyek egymáshoz surlódnak és dörzsölődnek minden mozdulattal.Az úszás mindent felszabadít. Kiürít mindent a vízzel.

Niabee P>!

A vascsövek lesújtottak. Nem vigyáztam magamra, Kitty.

ZsúésKrisz_Olvas>!

az életben nincs második próbálkozás. Elsőre kell jól csinálni.

xeral>!

Az angol férfiak magabiztossága, akik úgy hitték, joguk van más országokat birtokolni és civilizálni anélkül, hogy megkérdezték volna őket, szeretnék-e ezeket a változásokat.

Cheril>!

Olykor a verandán ülve töltötte az éjszakát, dacolva a szúnyogokkal, és hajnalig olvasott. Mintha jobbá tehette volna azzal a saját gondjait, hogy más problémáiról olvas.

Cheril>!

Akárhogy is, mindenki tudja, hogy a japánok csapnivaló pilóták. Rossz az egyensúlyérzékük, mert az anyák a hátukon cipelik őket gyerekkorukban. Borzalmas szokás.

Niabee P>!

De Maya azon tűnődött, milyen erős szív kellett hozzá, hogy ilyen őrült dolgot tegyen. Sírni szeretett volna..mert ha ennyire szereti valaki az embert, attól biztosan szétveti szívét a boldogság. Nem fájhatott ilyen boldogan meghalni.