Gyémánt ​álarc 13 csillagozás

Kate Field: Gyémánt álarc

Fogalmam sincs, ki kivel és miért verekszik. Kívülről dördülnek el az első lövések, innen viszonozzák a tüzet… Átgázolnak a szemétkupacon, mindenki tudja, hol a helye, nem ez az első háborújuk. Mintha tudnák ezt azok is, akiknak kezében odaát felvijjog a géppisztoly. Többről van itt szó, mint két rivális banda csatározásáról… Benzinespalackok röpülnek a Kean tanyára… Meg kellene mozdulnom, de Mick jéggé dermedve lapul oldalamhoz. Lisa vérzik. A szőrmókot eltalálják, elnyúlik, úgy is marad. Meghalt…

Editorg, Budapest, 1989

Kate Field: Gyémánt álarc

Vicces, akciódús, többször olvasós.

***********

Kínos bevallani, de már lassan 30 éve olvasom. És még mindig tetszik. Ilyen egy tökéletes szórakoztató könyv. Ill. egy tökéletesen szórakoztató könyv.
Nem is tudom, mi tetszik legjobban benne. Talán a humor, a humoros párbeszédek. Talán az akciók, a kalandok. Talán a szereplők. Talán az a pici romantika, ami olyan mennyiségben van benne, hogy az olyan romantikusokat, mint én, még jobban bevonzza, de az olyanokat, akik nem szeretik a romantikát, ne riassza el. De talán az, hogy így az egész egy tökéletes eleggyé áll össze.
Megunhatatlan.

Lobo P>!
Kate Field: Gyémánt álarc

Anno úgy gondoltam, hogy egy újabb Fable. De több könyvet sajnos nem írt, pedig volt benne lehetőség.

liptonella>!
Kate Field: Gyémánt álarc

Örülök, hogy @mezei felemlegette ezt a könyvet, mert levettem a polcról és jól el is olvastam. Tényleg szórakoztató még ennyi év után is, ami azért nem semmi. Nyilván nem hibátlan, de a nosztalgia nagy úr, és benne van a keze a 5 csillagban. :)

Mária_Kiss_10>!

Szuper!
Kár, hogy nem jelent meg több könyv az írónőtől. :(

Marcsi_Bp_Békásmegyer P>!
Kate Field: Gyémánt álarc

Vagány csaj Julie! :) Persze, egy újságírónőnek minden pillanatot/alkalmat meg kell ragadnia, ha olyan cikket kell írnia ami felkelti az olvasók érdeklődést és a főnök is – még ha mogorva is, de… – szóbeli vállveregetéssel jutalmazza. Ráadásul ki is szemelték őt civilként. No, a többit olvassátok el. Van benne minden, ami kell!

mezei P>!

Baromi jól mutathatok a géppisztoly dúlta éjszakában rohamkéssel a markomban. Lekuporodom a mikrobusz alá, gondosan felmetszem mind a négy kerékgumit. Megkönnyebbülten tápászkodok fel, és meglátom a slusszkulcsot. Példátlan egyes bűnözők hanyagsága.

mezei P>!

– Ne kiabáljon. Julie Arlan vagyok, talán ismer. Volt némi kellemetlenségem a közelben. – Eloltja a lámpát.
– De ez Nick kocsija. Mi történt vele?
– Tudtommal jól van, a kerítést szilánkokra aprítottam. Megtenné, hogy kimegy és megnézi, mikor húz el négy autó? – Biztatóan hozzáteszem: – Tegyen csak úgy, mintha aprófát gyűjtene, élethű lesz.

mezei P>!

– Te meg én Soolba megyünk kikapcsolódni. Szeretsz motorozni?
– Azt szeretek csak igazán. De aggódom, Nouye unatkozni fog.
– Ó, én magányos őrszem leszek a szirteken. Mindig erre vágytam. Röpködnek körülöttem a sirályok, zúg a tenger, fehéren csobbannak a hullámok.
– Hol óhajtasz hülyét játszani?

– Leragadt a feneked?
– Nem. Az agylebenyem. Megfejtettem a csíkos zsákok rejtélyét. Nem olyan titokzatos, mint Mona Lisa mosolya.
– Egy japán kutató szerint a hölgy magas koleszterintartalmának tulajdonítható a mosoly – fitogtatja olvasottságát Nouye.
– Pedig nem zabált két pofára három kromoszómájú osztrigákat, mint amilyenek ezek -nyitom fel a hűtőtáska fedelét.
– Csak két kromoszóma van.
– Nekem. Mi nők ebben is vezetünk.

mezei P>!

– Oda akarsz menni? Mivel?
– Bérelünk egy csónakot. Vagy inkább halászbárkát, az kevésbé feltűnő. Mit szólsz hozzá?
– Lehet ellenvéleményem?
– Nem.
– Nagyszerű ötlet – lelkesedem kimérten.

mezei P>!

– Egy uszodányi Chevroletet követünk, színe acélkék. Jean Marais szemszínéhez tudnám hasonlítani leginkább. Ő egyike volt a legnagyobb színészeknek és nagyon szerette Cocteau-t. Róla azt kell tudni…
– Julie…- csíp combomba vészjóslóan Nick.
– Hogy nem érdekli Rodinót – fejezem be az irodalmi ismeretterjesztést.

mezei P>!

– „, Megyünk utánatok. Irányt kérünk!
Eligazítom őket. Részletes leírást kapnak a csillagok állásáról, ragyogó fényükről, hideg magányukról. Szeretném kidumálni magamból az elkövetkezendőktől való ódzkodást. Idézném Verlaine szép versét is, amelyben a hold fehéren izzik, a fák zöld sűrűjében, de Rodino karja vészesen hátralendül. Ha tudom, hogy allergiás a francia irodalomra, sosem kezdek vele. Ezt legfeljebb Villon kötheti le, az is csak azért, mert akasztófán végezte. Szakirodalom.

mezei P>!

– Hol vagytok? – ordítok az adóvevőbe.
– A kikötőnél – informál Stone.
-Nagyon messze tőlünk. Siessetek. Kövessétek a Göncöl szekér rúdját! Az épp fölöttünk van.
– Nem hiszem. Mi itt látjuk.
– Már a csillagokban sem lehet bízni.