Miss ​You 124 csillagozás

Kate Eberlen: Miss You

„A ​mai nap hátralevő életed első napja” – áll a mottó Tess családjának konyhájában az egyik tányéron, és a lánynak ez jut eszébe a csodálatos firenzei nyaralásán, az egyetem előtti utolsó vakációján. Az élete hamarosan gyökeresen megváltozik – de nem úgy, ahogy azt szeretné.

Gus szintén Firenzében nyaral a szüleivel. Az ő életük nemrég már felfordult, méghozzá váratlanul és drasztikusan. A fiú igyekszik mindenben megfelelni a szüleinek, ám legszívesebben világnak menne, hogy felfedezze, miféle ember is ő valójában.
A két tizennyolc éves fiatal útja egyetlen napig keresztezi egymást, mielőtt visszatérnének Angliába.

Az ezt követő tizenhat évben az élet és a szerelem a legkülönfélébb kihívások elé állítja őket. De most, hogy a távolság és a sors is közéjük állt, soha többé nincs esélyük megismerkedni egymással… vagy mégis?

Kate Eberlen egy kisvárosban nevelkedett, ötven kilométerre Londontól, ahol gyermekkorát olvasással és ábrándozással töltötte. Ókori… (tovább)

Libri, Budapest, 2018
494 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633108369 · Fordította: Horváth M. Zsanett
Libri, Budapest, 2018
496 oldal · ISBN: 9789634333890 · Fordította: Horváth M. Zsanett

Maria Dolores O'Neill (Doll) · Teresa Costello (Tess)

Olaszország

Réka0128 P>!
Kate Eberlen: Miss You

„Néha másképp látjuk az embereket, mikor nem tudják, hogy figyeljük őket.”

Már akkor felfigyeltem erre a könyvre, amikor megjelent, de valamiért mégse mertem megvenni. Aztán tavaly egy akció keretében mégis beszereztem, de majdnem egy év kellett mire rávettem magam, hogy elolvassam. Így utólag visszagondolva nem értem, mitől féltem, mert ez nagyon is nekem való olvasmány volt. Azért vontam le fél csillagot, mert a fülszöveg számomra elég félrevezető. Ettől függetlenül nem csalódtam a történetben. A borító és a fülszöveg alapján egy cuki, romantikus sztorira lehet számítani, de ez egyáltalán nem az. Tény, hogy a történet fő vonala a szereplők párkapcsolatára fókuszál, de emellett sok más komoly téma is előkerül; ettől válik brutálisan életszerűvé. Nagyon sok érzelmet váltott ki belőlem a Miss You, volt, ahol nevettem, de volt, ahol megszakadt a szívem. A lezárás igazán szívmelengetőre sikerült, viszont túl hirtelennek éreztem.
Kifejezetten tetszett, hogy a cselekmény 16 évet ölel fel, amit a két főszereplő, Tess és Gus nézőpontjából ismerhetünk meg. Mindkét karakter nagyon kidolgozott, és az évek során hatalmas változáson mennek keresztül. A könyv elején még Tess állt hozzám közelebb, majd a közepétől már inkább Gussal szimpatizáltam.
Ezt a kötetet azoknak ajánlom, akik szeretik az életszerű és nem túl elrugaszkodott romantikus sztorikat. :)

Kate Eberlen: Miss You

A borító alapján könnyed romantikára számítottam. Minden volt, csak nem egy habos-babos történet. Áthatja a küzdés, a betegség, a gyász feldolgozása. Fájdalmas kérdéseket feszeget: vajon megéri-e lemondani mindenről, háttérbe szorítva vágyainkat, álmainkat. Kitér a család, a párkapcsolat, a barátság és a karrier kérdéseire is. Fontos, egyben feloldó üzenete, hogy valahol, a sok megpróbáltatás után, ott vár ránk a nekünk elrendeltetett, aki mellett végre otthonra találunk. A karakterek nagyon jól kidolgozottak, élethűek.

Kate Eberlen: Miss You

Kalandos, érzelmes, életszerű regény. Magához láncol és a végéig maga mellett tart.
Ajánlom az érzelmes, romantikus zsánert kedvelőknek. Mert ez egy gyönyörű történet egy gyönyörű szerelemről, és mindarról, ami az igazi boldogsághoz szükséges és ami oda sodorja az embert, ahova kell!

Az ajánlót itt érhető el: https://anarchiakonyvblog.cafeblog.hu/2018/09/21/kate-e…

cseri>!
Kate Eberlen: Miss You

A könnyűnyári polcról választottam ezt a könyvet, bár a nyár még csak most kezdődik, és én már el is olvastam. Szerencsére kb. 95%-ban tényleg nem az a nyálas romantikus sztori, mint amit az elég rémes szívecskés borító sejtet. Valójában két párhuzamosan futó, kanyargós, többféle traumával megterhelt életút. Nekem érdekes volt, hogy a főszereplők pont velem kb. egyidősek. A maga műfajában ez teljesen jó könyv.

zakkant>!
Kate Eberlen: Miss You

Nehéz erről a könyvről mesélni, mert nem tudom jól átadni azt, hogy mennyire fájdalmasan életszerű helyzetek voltak benne. Csak annyit tudok mondani, hogy olvassátok el! Mert megéri, és szerintem mások lelkét is megérinti majd ennek a két embernek a története, akiknek nem lehet drukkolni, és várni azt, hogy vajon mi a lesz.

Kellett egy kicsit idő, hogy ráérezzek a könyvre, mert szerintem kell hozzá egy hangulat, viszont ha ezt elkapod, akkor egy szuszra végigolvasható (én egy este, és egy délelőtt elolvastam) és bevallom közben néha-néha elpityeredtem, és összeszorult a szívem, mert fájdalmas dolgok jöttek szembe a könyvben mindkét főszereplővel kapcsolatban. És nem csak velük…Fontos dolgokra hívja fel a könyv a figyelmet, legyen az a betegségek, a család, a párkapcsolati dolgok, vagy éppen a karrier és persze a sors kifürkészhetetlen útjai.

Fejbevágóan mai történet a Miss you, olyan dolgokkal, amik minden családban megesnek, és olyan dolgokkal, amiket az emberek elkövetnek. Főként hibákkal, de csomó olyan jó dologgal is, amiről meg szívmelengető volt olvasni. Kicsit kettős érzésem volt olvasás közben, de ez most itt előny volt, és kicsit sajnáltam is, hogy ilyen hirtelen vége lett a történetnek. Még annyi mindenre kíváncsi lettem volna….

Ajánlom nagyon, de ha egy ártatlan chick-lit-et vársz, akkor azt nem itt találod meg. A Miss you egy igazán realisztikus, emlékezetes és romantikus történet, ráadásul a jobbik fajtából.

Bővebben a blogon: http://www.zakkantolvas.hu/2018/06/kate-eberlen-miss-you.html

Ani249>!
Kate Eberlen: Miss You

Aki könnyed, romantikus történetet akar olvasni, az ne ezt a történetet olvassa. Nagyon szép, sokszor megható és elgondolkodtató történet, amiben az élet maga a főszereplő. vajon hány ilyen véletlen van az életünkben, mint a főszereplőkében? Egy epilógus jó lett volna, pl. 5 év múlva.

Kate Eberlen: Miss You

Őszinte leszek, ez a könyv mérhetetlenül levett az életről, de mindezt nem negatív értelemben tette. A fülszöveg alapján én egy könnyedebb történetet vártam, de közel sem azt kaptam. Tess és Gus életét követhetjük végig 16 éven keresztül, és hát amit el lehet képzelni (akár pozitív, akár negatív dolog), az mind megtörtént itt. Lelkileg nagyon megterhelő volt olvasni, legtöbbször jól a falhoz csaptam volna a kötetet, hogy ennyi igazságtalanság nincs, aztán rájöttem hogy de, van. Ettől volt annyira életszerű, és ezért bosszantott fel annyira, mert leginkább sajnálatos módon több ponton is azonosulni lehet egy-egy szereplővel.
Imádtam gyűlölni ezt a könyvet!!♥

melody006>!
Kate Eberlen: Miss You

Meglepetés volt számomra ez a könyv, mert nem erre számítottam, hanem egy könnyed, romantikus történetre. Viszont ennél sokkal többet adott, elgondolkodtatott nagyon sok mindenről. Persze romantika is volt benne, de nem ezen volt a hangsúly. Sok aktuális problémára rávilágít Tess és Gus történetén keresztül. Bár nem éppen egy rövid, egy délután alatt kiolvasható könyv, egyáltalán nem vált unalmassá számomra, végig lekötött. Jó szívvel ajánlom mindenkinek!

barbuska P>!
Kate Eberlen: Miss You

Egy könyv, ami arról szól, hogyan keresztezi egymás életét két ember, akiket egymásnak szánt a sors. Több esetben is egymás közelében vannak, baráti szálak kötik össze őket, többször is elmennek egymás mellett életük során. Érdekes volt követni az életútjukat, sok hasonlóság volt benne és egymástól függetlenül is többször kerültek azonos időben mélypontra az életük során. Egyik karakternél se érzem, hogy közel került volna hozzám illetve a végét összecsapottnak gondolom. Egy picit többre számítottam, ezért a 4 csillag. Úgy érzem jó, jó, de valami hiányzik…

csigacica>!
Kate Eberlen: Miss You

Sokszor nem vesszük észre azt, ami az orrunk előtt van. Tess és Gus hányszor találkozik, mire végre „felismerik” egymást. Jó történet volt, jól kidolgozva. Eléggé tetszett. Kicsit haszonlított az Ahol a szivárvány véget ér-re, ezzel a kergetjük egymást dologgal, de legalább nem kellett öreg korukig várni.

Kókuszka>!

Talán mikor minden jól megy, nem lenne szabad azzal kisérteni a sorsot, hogy még többre vágyunk.

318. oldal, 19.ejezet

Kókuszka>!

„Ha nem tudod, mihez kezdj, inkább ne kezdj semmihez” mondogatta anya.
És lám mire jutott.
Ez a gond a kreatív térrel. Túl sok ideje lesz az embernek rágódni.

308. oldal, 18.fejezet

Kókuszka>!

Elég csípős volt a humora. Talán azért, mert nagyon intelligens volt, viszont nem volt önbizalma, ezért ha olyasmit mondott, amire rosszul reagálnak az emberek, viccnek állította be.

41. oldal, 3.fejezet

kirimatou>!

– Ez ám az élet! – Doll vett magának egy Tunnock's karamellás ostyát. – Tudod, Tess, azt hiszed, hogy olyan izgalmas a világ odakint, de én már megjártam Dubajt, Saint-Tropez-t és Floridát, ötcsillagos hotelekben szálltam meg, és én mondom neked, hogy semmi sem fogható ahhoz, amikor itt ülhetek a konyhádban, és akkor eszek sütit, amikor csak akarok. A legjobb dolgok néha ott vannak az orrunk előtt, tudod?

Kapcsolódó szócikkek: Maria Dolores O'Neill (Doll)
kirimatou>!

Volt otthon, a konyhában egy tányér, amit anya még a tenerifei nyaraláson vásárolt, és azt festették fel rá: „A mai nap hátralévő életed első napja."

Anarchia_Könyvblog>!

Behunyt szemmel feküdtem, és próbáltam felidézni anya jelenlétét, hogy elmondhassam neki: „ Hope tizennyolc lett anya. És tudod mit? Jól boldogul. Olyan büszke lennél rá!”
Legszívesebben hozzátettem volna: „ … és rám is!”

Anarchia_Könyvblog>!

– Nem különös, hogy több ezer szerelmespár ismerkedik meg ma éjjel? – kérdeztem. – Néhányan csak két hétig húzzák, míg mások húsz év múlva is együtt lesznek, de ezt ebben a pillanatban még egyikük sem tudja előre.

Booklover_31>!

[…] néha, amikor felnéztem a tiszta éjszakai égboltra, a megannyi csillagra odafenn, az univerzum olyan végtelennek és véletlenszerűnek tűnt, és különös volt belegondolni, hogy a parányi pillanataink idelenn, a földön mégis olyan jelentőségteljesek.

Booklover_31>!

Ha egy pillanattal később érek az előadóteremhez, vagy a padsor túlsó végében ülök le, valószínűleg teljesen más emberek társaságában töltöttem volna az egyetemi éveimet. Vagy nem így működik az ilyesmi? Vajon az volt a sorsunk, hogy Lucyvel megismerkedjünk és együtt kávézzunk? Ha Jonathan, a szemüveges srác mellé ülök, vajon sakkozással töltöttem volna a szabadidőmet, és én is elismert onkológusként végzem? Azt hisszük, mi választjuk a barátainkat, pedig sokszor talán csak a véletlenen múlik.