Cincin ​Lovag legendája 45 csillagozás

Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Newbery-díjjal kitüntetett egérrágta könyv! Na, ez nem azt jelenti, hogy csak az egerek olvassák! Épp az ellenkezőjéről van szó: a többszörös díjnyertes szerző regénye a világon minden gyermekszívet egy csapásra meghódított. Hogy mégis miért egérrágta? Megtudod, ha beleolvasol a gyönyörű kivitelű, művészi igényességgel megtervezett kötetbe… 'Cincin Lovag kétségkívül nem hősnek született. Sőt, amikor világra jött, egész családja fanyalogva nézett a csúnya, gyengécske kis lényre, akiről úgy tűnt, a másnapot sem éri meg. Hogy miképp lett belőle mégis nagy titkok tudója és fantasztikus kalandok részese? Sok minden kellett ahhoz… Egy palota, egy gyönyörű királylány, egy börtön, gonosz patkányok és Göbe baba…' Mi történt velük? A te küldetésed, hogy kiderítsd, Olvasó.

Eredeti mű: Kate DiCamillo: The Tale of Despereaux

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
274 oldal · ISBN: 9789639492455 · Fordította: Zsélyi Ferenc
Könyvmolyképző, Szeged, 2005
276 oldal · ISBN: 9639492450 · Fordította: Zsélyi Ferenc · Illusztrálta: Timothy Basil Ering

K_Eraa93 P

Olyan nagyon aranyos kis történet! Egy Cukker tanmese! Cin – Cin ! ♥

Kozmikus_Tahó
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Akárhányszor elolvasom, mindig könnyeket csal a szemembe…ami a könyv vége felé szelíd zokogássá erősödik.
A legmegrázóbb mese, amit életemben olvastam és egyben a legtökéletesebb. Semmihez nem tudnám hasonlítani azt az élményt, amit ad. Nincsenek rá szavak.
Ha olvasod, kérlek öleld magadhoz a szereplőket a nevemben is.

Ez a kemény, nem a Rolling Stones.

Viv_
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Imádtam ezt az apró kis egeret, fantasztikus, hogy milyen érzéseket ki nem hoz az emberből egy ilyen mese. :)

Katica12
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Egyik kedvenc filmünk. Azt már megszoktam, hogy a film és a könyv néha köszönőviszonyban sincs egymással, mint itt is, de sajnos a könyv most nagy csalódás ebből a szempontból. Olvasva az értékeléseket, nem értem, én másik könyvet olvasok? A fiaimnak hoztam ki a könyvtárból és még szerencse, hogy beleolvastam, mert nem fogom nekik egyelőre elolvasni (5 és 8 évesek). A történet elején megszületik Cincin, egyedül az alomból ő maradt életben. Anyja csalódott, kijelenti, hogy Cincin is meghal, merthogy beteges,nem érte meg a szenvedést, és inkább elmegy sminkelni! (merthogy francia származású egér). És ezt olvassam fel a gyerekeimnek? Felnőtt fejjel szívszorítóan szép, kicsit olyan érzésem van, mint amikor az Árvácskát néztem. Erre mennyi csillagot adjak?

Szumire
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Volt egy kis szabad időm és neki feküdtem,nagyon aranyos mese volt az illusztrációk meg hozták a kellő hangulatot.
Az animáció viszont nagy csalódás volt a számomra jó azt elfogadom,hogy nem lehet teljesen vissza adni egy könyvet azt, hogy szereplők jellem vonásait és helyszínek meg változtatása az már nekem nem fél bele.

zsoltika P
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Összességében nagyon bejött, és szerencsére a 7 éves lányomnak is, minden nap várta, hogy folytassuk. Innét jött az ötlet amúgy: http://www.wired.com/geekdad/2013/03/67-books-every-gee… és persze kár hogy a lista legalább fele nincs meg magyarul :-/

Mese, királylány, egérhős, Göbe baba, mi kell még? Majdnem semmi. 4.5 / 5

Médea
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Gyermekkorom meghatározó élménye volt. Annyira megrázott, amikor olvastam :)) De imádtam.

Molnár_Sarolta
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Olyan aranyos volt!! :) Még egy ilyen könnyed kis olvasmány is tele van meglepő fordulatokkal…semmi sem úgy történt benne ahogy számítottam rá :D Éppen ezért tetszett annyira!

chocolate_cake
Kate DiCamillo: Cincin Lovag legendája

Egy bátor kisegér csodálatos története.Aki csoda folytán megéri a másnapot sőt még a király palotába is be jut.Egyik nyáron olvastam és azóta is emlékszem rá bár néha már össze folyik a fejemben a filmel ,de nagyon aranyos történet.

Bernadetti

A mesék olyanok, mint a fény. A fény nagy becsben áll a sötétség birodalmában.

Kapcsolódó szócikkek: fény · mese · sötétség
Bernadetti

…azokra, akik nem állnak be a sorba, akár egerekről van szó, akár emberekről, mindig különleges sors vár.

Bernadetti

Vannak összetört szívek, Olvasóm, amelyeken a sebek soha nem gyógyulnak be. Vagy ha mégis, felemás dolog sül ki belőle, mintha valami botcsinálta ezermester foltozta volna őket össze.

Netti_10

A megbocsátás, Olvasóm, olyan, mint a remény és a szeretet, hihetetlenül erős érzés, amely csodákra képes.

amy_tth

Olyan nagy baj, ha valaki olyasmiben reménykedik, amiben fölösleges reménykednie? Vagy úgy van ez – ahogy a katona mondta a boldogulással kapcsolatban –, hogy reménykedni mindenkinek szabad, mert végül is az, hogy megvalósítjuk-e az álmainkat, csak rajtunk múlik, és senki máson?

Jesper_Olsen

Ha az emberből egyszer király lett, attól kezdve annyi szamárságot parancsolhat meg az alattvalóinak, amennyit csak akar. A királynak az a dolga, hogy parancsoljon.

s_l_m

Mindennek, amit teszünk, Olvasóm, következményei vannak, teljesen mindegy, miről van szó.

amy_tth

– Hát a legtöbb dologgal így van ez. Ha valamihez senki másnak nem fűlik a foga, akkor magunknak kell elvégezni.

s_l_m

– …a gonosz jelenléte az emberek között biztosíték arra, hogy a börtönök sohasem fognak üresen tátongani.

Cheril

Sötét világban nagy kincs a fény.
Hajolj közelebb, Olvasó!
Hallgass meg, és ne kételkedj!
Amit mondok, mind való.