Amer, ​a gyógyító (Amer 7.) 8 csillagozás

Kate Brooks – Duncan Shelley: Amer, a gyógyító

„Ha ki akarsz szállni egy játszmából, csak kiszállsz és kész. De ha nem engedik, hogy elmenj, elkezdesz egyre őrültebb dolgokat művelni, hogy olyanná alakítsd a helyzetet, hogy ne játszhass tovább.

Ha kell, hibázol, ha kell, ártasz, ha kell, megsérülsz, ha kell, megbetegszel.

Ha kell, meghalsz.”

Izgalom és varázslat.
Folyton ezt tesszük: eldobunk mindent valami semmiség miatt.
Aztán átgondoljuk, és rájövünk, hogy nincs értelme.
Annak nincs értelme, amit nem gondolunk át.
Az AMER kötetek egy lélegzetelállítóan izgalmas és varázslatos EZOTERIKUS könyvsorozatot alkotnak, amelynek minden egyes kötete külön-külön élvezhető kerek egész!

Brooks, 2013

Kate Brooks – Duncan Shelley: Amer, a gyógyító

Mindenkinek nagyon ajánlom ezt a kis könyvecskét, akit kicsit is foglalkoztat az önismeret vagy önfejlesztés. Sikerült komoly felismerésekhez jutnom általa, pedig fél óra alatt végigolvasható.

Kate Brooks – Duncan Shelley: Amer, a gyógyító

Újabb kis tanmese, Amerról a varázslóról, aki megmenti barátja életét a jó kérdések, jókor való feltevésével. Kár, hogy ilyen rövid volt, egy kis ujjgyakorlat az egzisztencialista Duncantől. :)

Kkatja>!

– Amikor saját kívánalmaidnak megfelelően alakítod a valóságot, akkor élsz. Amikor az alakít téged, akkor nem. Valahányszor meghajolsz a körülmények előtt, egy kicsit mindig meghalsz.

Kkatja>!

Az emberi élet, ahogyan az általában lezajlik, abból áll, hogy néhány csinált probléma eltereli a figyelmet a valós problémáról, amíg azok egy napon véget vetnek magának az életnek. A halál nem csinált probléma, hanem valós. Kik vagyunk, honnan jöttünk, miért vagyunk itt? Ezek valós kérdések, nem csinált kérdések.

Vladi>!

A kétely szinte minden nyelvben a kettő szóból ered. Két esély. Kétesélyes.

Kkatja>!

– Folyton ezt tesszük: eldobunk mindent valami semmiség miatt – mondta Amer. – Aztán átgondoljuk, és rájövünk, hogy nincs értelme. Nagy szerencse, ha ennek felismerése nem vezet annak belátásához, hogy már késő.

A látszat mindig csal.
Minden sokkal egyszerűbb, mint amilyennek tűnik.

Kkatja>!

Kinek rossz üzlet a halálod?
Kinek ártasz a haláloddal?
Kinek ütsz vissza azzal, ha meghalsz?
Mitől ment meg a halál?
Mi az a rossz, amit nem kell többé tenned, ha meghalsz?
Kinek lesz jobb az élete, ha a tiéd véget ér?

Amer sorozat · Összehasonlítás