Megkarcolt ​élet 73 csillagozás

A test begyógyul, de a lélek nem felejt
Kate Bennett: Megkarcolt élet

Scarlett Anderson sikeres írónő.
Könyvei a sikerlisták élén állnak, életének eseményeit rajongók hada figyeli árgus szemekkel. Művei megfilmesítésre várnak, és az egyik legnagyobb csatorna tévésztárja ostromolja szerelmével
Scarlett Anderson rettegő nő.
Éjszakánként rémálmok kínozzák, sokszor mintha kihagyna az emlékezete, és körülötte egyre csak szaporodnak a gyanús, megmagyarázhatatlan dolgok. Mélyen eltemette magában az időt, mikor Ted, szadista férje rabságban tartotta, s rajta élte ki perverz vágyait. Egy ördögi pszichopata, akitől csak gyilkosság árán sikerült megszabadulnia…
New York környékén a titokzatos Marionett Mester szedi áldozatait. Fiatal nőket, akiket megkínoz, megöl, majd perverz módon a nyilvánosság elé vet. A rendőrség tehetetlen, a szálak azonban mintha egyre inkább Scarlett Anderson irányába vezetnének.

Álomgyár, Budapest, 2016
Álomgyár, Budapest, 2016

Daniel Serrano · Mary Barner · Scarlett Anderson

Lénaanyukája P

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Borzasztó élmény volt. Romantikus krimi, ehhhh… Most vagy nem ugyanazt olvastuk a többiekkel, vagy igencsak mások az elvárásaink egy izgalmas krimivel kapcsolatban. Csak a rendőrségi szál miatt kap kettő csillagot, mert a többi része indokolatlan nyálaskodás. Ráadásul az izgalmas csavart a végén kb a negyedénél tudni lehetett. Mondhatnám, hogy egy gyilkossággal kibővített Júlia-füzet. De legalább nem volt hosszú.

Ninácska P

Jaj. Jaj. Jaj.

Nem tetszett. Mielőtt nekiláttam, elolvastam az értékeléseket, és szembe találtam magam a sok negatív véleménnyel. Azt hittem, hogy nekem majd tetszeni fog a történet, de aztán mégsem. Kitartóan olvastam, nem akartam félbehagyni, de körülbelül már a felénél rájöttem, hogy mi lesz a történet vége.

Meg kell jegyeznem, hogy még a szereplőket se kedveltem, úgyhogy nem sok jót tudok erről a regényről mondani. Azért adtam két csillagot, mert jó a borító, és hatásos a cím. Maga a történet viszont pocsék lett. A fogalmazásmódtól szabályosan rosszul voltam, főleg az zavart, hogy a szerzőnő rengetegszer használta az 'írónő' kifejezést, meg olyan szavakat, hogy: 'papamaci.' Azt hiszem, ehhez nincs mit hozzáfűznöm.

… még jó, hogy könyvtári.

pillangovirag

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Fordulatokban gazdag élvezetes, izgalmas olvasmány. Az első sortól az útolsoig fenn tartja a figyelmet,. A szereplök életszerüek, a cselekmény hiteses. Jo ki van dolgozva a cselekmény szál és a szereplök is. Bövebben késöbb még aludnom kell rá egy kicsit annyira magával ragadott a történet.
Bővebben. http://pillangovirag-vilaga.blogspot.ro/2016/06/kate-be…

Hencsulátor

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Eléggé gondban vagyok a csillagozással, mert egyes részek miatt adnék én többet, de más részek miatt még kevesebbet…
A gyilkosságok és a nyomozás nagyon érdekes volt, tudtam rajta izgulni, ez a része nagyon tetszett.
Scarlett nagyon sok rossz dolgon ment keresztül, de Daniellel a kapcsolat nekem nagyon hirtelenre sikerült, nem élveztem ezeket a részeket olvasni. Emiatt sok részt untam nagyon.
A történet vége nagyon tetszett. Nem gondoltam, hogy spoiler

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Ezzel a könyvvel kívülről minden nagyon rendben van: figyelemfelkeltő cím, fantasztikus borító. Biztos, hogy bekerül a 2016-os 10 legszebb borító listámba, mert imádom!! Nem mondanám meg róla, hogy magyar „termék”, ami nagy szó. És a könyv elolvasása után még nagyobb jelentéssel bír.

És szerencsére belülről is. :) A történet izgalmas, pörgős, és apránként bontakozik ki előttünk több idősíkból. Eleinte kicsit morgolódtam amiatt, hogy ugrálunk az időben, de aztán megszoktam, és rájöttem, hogy így kaphattunk csak tiszta képet az összes eseményalakító tényezőről. Több tematika keveredik benne, és ezért ez a kötet egy üde színfolt volt az életemben: vannak benne komoly témák, mint a családon belüli erőszak, izgalmas, krimis, gyilkosságos részek, humor és romantika bőven. Ezt az elegyet megbolondítja a szereplők sokszínűsége is, egytől-egyig imádtam őket (habár a tetteikkel nem mindig értettem egyet), mert olyan élők, olyan elevenek voltak, mintha bármelyik pillanatban le akarnának lépni a könyv lapjairól.

Csak egyet tudok érteni a fülszöveg utolsó mondatával: „Kate Bennett debütáló thrillere folyamatosan izgalomban tartja olvasóját, miközben az első betűjétől az utolsóig fokozza a feszültséget.”

ari159 P

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

A százalék alapján sokkal rosszabbra számítottam, mint amit most olvastam.
Tetszett a könyv, próbálok nem elfogult lenni, mivel ajándékba kaptam a páromtól,de nekem tényleg tettszett.
A könyv felénél sejtettem hogy ki lehet Árnyék. Amúgy egész izgalmas volt a könyv.
A borító szép és egyben különleges is, utal rá hogy nagyjából mire számíthatunk. Összességében jár a 4,5 csillag. Sőt, még az sem kizárt hogy később még olvasok az írónőtől.

AnneLGreen I

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Régóta adós vagyok már ezzel az értékeléssel.
Amikor megláttam a borítót, rögtön megfogott. Zseniális, ahogy a történet maga is.
Kate Ügyesen lavírozott, jól fonta össze a krimi és a romantika szálát. Az utolsó 100 oldalt végig izgultam, hogy megtud e lepni a végén.
Kate Bennettnek habár ez az első könyve, nagyon reméljük, hogy nem az utolsó.
Gratulálok!

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Remekül megírt történet, annak ellenére, hogy apróbb hibákat felfedeztem. Mindvégig érdekes és lebilincselő tudott maradni, ami nagyon pozitív. Volt egy-egy nyugtalanabb éjszakám, amikor a könyvet lefekvés előtt olvastam, mivel sötét és igazán látványos leírásokkal hatott rám, egy-egy apróbb zajra is felébredtem, bár ez legyen az én problémám.
Máskor Kate könyvét – mert remélem ezt a regényt még számos thriller fogja követni – inkább délutáni napsütésben fogom olvasni, mert szerintem úgy is igazán hatásos lesz.

Az írónő úgy játszik az idegeinkkel, mint a Marionett Mester az áldozataival, mesterien és lebilincselően.

Remek thriller, ami mesterien ötvözi a félelmet és a romantikát.

Részletesen:

Rooxy

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Igazán olvasmányos könyv, a maga beteg módján pedig érdekes is. Szerintem a műfaj kedvelőinek nem okoz csalódást.
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2017/08/05/kate-bennett-me…

CheshireCat

Kate Bennett: Megkarcolt élet A test begyógyul, de a lélek nem felejt

Főként a borítónak és a címnek köszönhető a 3 csillag. Na meg az időbeli ugrálásnak, az nagya kedvencem.
Az eddig olvasott krimikhez/thrillerekhez mérten gyenge. Az „izgalmas csavart” már a könyv felénél (ha nem előbb) sejteni lehetett.
Kevés!

Treszka

A test hamarabb gyógyul, még akkor is, ha sebhelyek maradnak emlékül. A lélek dolga azonban más terület. A lélek nem felejt.

mrsp

Ha még egyszer valóságos ember ihlette könyvet akarnék írni, akkor zárj be valahova billentyűzet nélkül, amíg el nem felejtem ebbéli szándékomat.

Treszka

Az emberek ilyenek. Megszületik a fejükben egy elképzelés, és hajlamosak annak alapján ítélni. Betesznek egy dobozba, felcímkézik, és nem akarnak onnan kiereszteni.

Antal_Marcsi

A lélek nem felejt.

kritta

Az eső sűrű fátyolként telepedett a környékre.

mrsp

A meglepett barátnő szeme olyan tágra nyílt, mintha még azzal is pletykát akarna hallgatni.

– Részleteket!
– Nincsenek részletek. Találkoztunk a teraszon, bocsánatot kért, és beszélgettünk kicsit. – Félve hadarta az apró hazugságot. Nem mert a másik szemébe nézni, csak a padlót bámulta.
Mivel nem kapott választ, mégis felpillantott. Mary a háta mögé bámult, jobbról is, balról is.
– Mi a csudát csinálsz? – Az írónő értetlenül figyelte a mozdulatokat.
– Á, semmit! Csak nézem, hogy tollas-e a hátam.

Treszka

Az érzelmeiről nem igazán szeretett beszélni, mert a sok szenvedés után a legtöbb emberben támadót látott.

Kapcsolódó szócikkek: Scarlett Anderson
Treszka

Akár kerek is lehetne az élete, csak a szerető társ hiányzott belőle. Olyasvalaki, aki átöleli, ha örül, ha bánata van. Akivel órákat lehet beszélgetni az élet nagy dolgairól, vigyáz rá, ha éppen arra van szüksége. Szerelmesen dédelgeti, érintése elindít benne valami szokatlant. Légszomjat, a dörömbölést, amit a szíve végez, amikor csak a teste a testéhez ér. A lélegzete súrolja bőrét.

Kapcsolódó szócikkek: Scarlett Anderson
kritta

Honnan tudhatnám, hogy ezek most igazi, viszonzott érzelmek? Ez kész őrület! – kiabált a fejében a gondolat.
-Nem tudok hinni abban, hogy bárki is akarjon engem!