Amit ​az elefántokról feltétlenül tudni kell 36 csillagozás

Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

„Ajánljuk művünket mindazoknak, akik szeretik az elefántokat, továbbá mindazoknak, akik nem szeretik az elefántokat, továbbá mindazoknak, akik elefántok”
A szerzők

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

MTI Foto, Budapest, 1990
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637262415 · Illusztrálta: Elek Lívia

Molymacska P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Uh ez picit gyengébb darab volt. Igazából nem volt rossz, de nem is volt igazán jó számomra, mert sokszor nagyon sematikus vicceket sütöttek el benne, és nagyon fájdalmas volt. Mármint nem volt annyira vicces, mint amennyire lehetett volna.
Ettől függetlenül egyszer olvasni nem volt rossz, és kíváncsi vagyok a többi kötetre is :)

Izolda P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Sírvaröhögős. Kell. A többi irrelephant.
(A kígyó végén nincs elefánt. :D)

Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Egyik kedvencem a sorozatból… Áh, fenét! Mindegyiket nagyon szeretem! Egyszerűen nem tudok különbséget tenni. Egy használt példány van nekem, ez különösen tetszik a belefirkált girbegurba betűk miatt. Én is rengeteg fordított S-t írtam, óvodásként és nem is sejtettem, hogy fordítva van. Az N-ről nem is szólva!
No, szóval; aranyos könyv (mit könyv! monumentális alkotás!), aranyos rajzokkal, aranyos szöveggel.

Brigi007>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Vicces, hogy ennek a kötetnek az olvasása közben 2x is elaludtam, mégis nagyon tetszett! Álmaim könyve! :D

latinta P>!

Elefánt? Rózsaszín borítón.
Durrell is megirigyelhetné, hiszen az ő rokona is … Rosy.

PuPilla>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Kávédaráló elefánt, benzinkút elefánt! :D Az elefántok MINDENHOL ott vannak! :)))

Tíci>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Lehet, hogy nincsen meg hozzá a megfelelő humorérzékem, de egyszer sem nevettem, még csak el se mosolyodtam rajta. Pedig a békásat szerettem!

Szanya>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit az elefántokról feltétlenül tudni kell

Nem a sorozat legjobb kötete, de nem is a legrosszabb. Csak tudnám, hogy a könyv készítői honnan szedik ezt a sok agyamentséget. Na többet nem is merek mondani, mert az elefántok mindenhol ott vannak! ;)

Zonyika>!

Színét tekintve az elefánt kétféle: szürke vagy festett.
A szürke elefánt igen célszerű, mert bármit felvehetünk hozzá. Akár lila cipőt és sárga kalapot is.

rita_66>!

Kánikulában a füleivel legyezi magát. (Fontos megjegyezni, hogy a légy viszont sohasem elefántozza magát a füleivel. Persze a légynek nincs füle, de az egy másik történet.)

deardurr>!

Az elefánt a legnagyobb szárazföldi állat. Ez azért is jó, mert nehéz ellopni tőlünk. Elveszítenünk pedig lehetetlen.

deardurr>!

Olyan nagy, hogy akkora nadrágra lenne szüksége, amekkora nincs is. Ezért van az, hogy az elefánt meztelenül jár-kel.

deardurr>!

A szaglása nagyon jó. Ezért úgy fogható meg a legkönnyebben, ha előbb befogjuk a ormányát.