Amit ​a tevékről feltétlenül tudni kell 22 csillagozás

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Igen. A könyvükben foglaltak a legjobb bizonyítékai annak, hogy a tevék pontosan olyanok, mint amilyeneknek leírtuk őket.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

MTI Foto, Budapest, 1990
32 oldal · ISBN: 9637262393 · Illusztrálta: Elek Lívia

Siberian_girl
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Barátnőméknél olvastuk ki együtt, szakadtunk rajta! Kiskoromban egy-két osztálytársam hozta be a sorozat köteteit az osztályba, mely a napközi során akkoriban kézről kézre járt. Nagyon szeretem ezeket a kiskönyveket, felettébb mulatságsak.
:D

dezirel
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Valószínű nem én vagyok a könyv(sorozat) célközönsége, mert nagyon lefáradtam a sok dinkaságtól a könyv végére. Aranyos, meg viccses, de Zsófi (5 éves, neki olvastam fel) határozottan jobban élvezte. Főleg azon nevetgélt, ahogy én elfáradtam és megjegyzéseket fűztem a könyvhöz…

csauperjel
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Egy egész nyári délutánt töltöttünk azzal az unokanővéremmel, hogy hangosan kacarásztunk rajta, és felváltva szaladgáltunk ki az étkezőbe felolvasni belőle részleteket a felnőtteknek, amit szerintünk feltétlenül hallaniuk kellett. Lehettünk vagy 9-10 évesek. Élveztük nagyon, és úgy rémlik, a szüleink sem utálták. :-)

Lysandra
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Kb. 5 perces olvasmány, de egy-egy komolyabb témájú, nehezebb könyv között igazi felüdülés olvasgatni :)

latinta SP
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Persze, ami a gyerekkorhoz – még ha nem is az enyémhez, hanem az enyéimhez – kötődik, megérdemli az 5-öt.

AgiVega IP
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a tevékről feltétlenül tudni kell

Remek kis könyv. Mi sem bizonyítja jobban a rám tett hatását, mint az, hogy amikor első tevémet nevelgettem a Teve Clubon, ebből a könyvből adtam neki a „Mount Teve Rest” nevet. :P Azóta szegény már eltávozott az örök tevemezőkre, de van másik!

Zonyika P

A sivatag egy messzi-messzi táj. De csak akkor, ha nem vagyunk hozzá túl közel.
Olyan hely, ahol semmi se nő. Se férfi.
Olyan hely, ahol a madár se jár.
CSAK A TEVE.
Ebből pedig nyilván való, hogy a teve nem madár.

Vigyázat!
Túl nagy terhet ne tegyünk a púpos tevére, mert lapos teve lesz belőle!

Zonyika P

Ráadásul – ugye – még púpos is. Ami úgy hiányzik neki, mint a púp a hátára.

Zonyika P

Szegény nem túl szép. Az sem segít rajta, ha fülbevalót hord, ha festi magát, ha parókát vesz és mindenféle kalapkölteményeket. Ráadásul – ugye – még púpos is. Ami úgy hiányzik neki, mint a púp a hátára.