Amit ​a kengurukról feltétlenül tudni kell 32 csillagozás

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

„Mi a kenguru? Ha Ausztráliában, vagy állatkertben járunk, és valami fel-le pattogva, zsebbel-lobbal közeleg felénk, majd átugorva felettünk tovapattog anélkül, hogy szemügyre vehettük volna, nos akkor biztosak lehetünk abban, hogy az, amit NEM láttunk, az kenguru volt.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

MTI Foto, Budapest, 1990
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637262393 · Illusztrálta: Elek Lívia

Molymacska P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

Egzotikuma miatt eléggé bejött. Igazából az nagyon tetszett benne, hogy a kenguru nem mindennapi, így adott neki egy különleges ízt is. Nagyon vicces volt főleg a farok és zsebbel való poénkodás.

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

Nagyon belejöttem ebbe a sorozatba, egy kávényi idő alatt pont kiolvasható egy-egy rész.
A rajzok cukik voltak, a szövegen jót mosolyogtam, viszont a vadászás 5. módja nekem kicsit fura: mi történik a kenguruval, ha meglátja magát a tükörben? Ledermed? Vagy annyira hiú (?), hogy nézegeti magát?

sztimi53>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

Jaaaaj! Állítólag a kengurunak azért rövid a keze, hogy ne érjen le a földre a szatyor, ha megy a piacra. Most mar csak arra vagyok kiváncsi a szerzők milyen magyarázatot tudnak adni a T-Rex esetében.

Oláh_Zita P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

A békás egy árnyalatnyival jobban tetszett, de ez is nagyonkedves, a tubus-kenguru nagyon aranyos volt, és összességében mosolyt csalt az arcomra, így el is érte a célját.

AgiVega IP>!

Mi a kenguru? Ha Ausztráliában, vagy állatkertben járunk, és valami fel-le pattogva, zsebbel-lobbal közeleg felénk, majd átugorva felettünk sebesen tovapattog anélkül, hogy szemügyre vehettük volna, nos akkor biztosak lehetünk abban, hogy az, amit nem láttunk, az a kenguru volt.

AgiVega IP>!

Ha esik, a kenguru zsebe vízzel lesz tele. Ahhoz, hogy megszabaduljon tőle, fejre kell állnia. A sajátjára, természetesen.

Sippancs P>!

A kengurunak rövid a keze, de csak azért, hogy ne érjen le a földre a szatyor, ha a piacra megy.

AgiVega IP>!

Egy kenguru könnyedén átugrik egy kenguru-ugrásnyi kerítést. Ugyanezt két kenguru is meg tudja tenni. Kivéve, ha szembeugranak.

AgiVega IP>!

Akinek kisebb méretű kenguruja van, az tarthatja az erszényében a színes ceruzáit. Akinek nagyobb kenguruja van, az vegyen nagyobb színes ceruzákat.

Kapcsolódó szócikkek: ceruza
Sippancs P>!

A kenguru nem hord nadrágtartót. Miért? Mert nadrágot se hord. Miért? Mert úgyis lecsúszna a sok ugrálástól, hisz, mint tudjuk, nem hord nadrágtartót.

MEGJEGYZENDŐ!
Ami a víz színén ugrál, az nem kenguru, hanem lapos kavics!
Ezért a kengurut nem is érdemes vízbe hajítani.

Dorabella>!

A kenguru 10 métereseket is ugrik, ha kergetik. De még nagyobbakat is ugrik, ha már nem kergetik. Örömében. Vagy ha véletlenül rajzszögbe ül.

Dorabella>!

Eltűnt kengurukat keresünk. Állítólag itt voltak. Erszényük van, nagy farkuk és ugrálnak. Különös ismertetőjelük, hogy a jobb és a bal fülüket külön-külön tudják mozgatni. Aki megtalálja őket, mondja meg nekik, hogy megvannak!