Amit ​a kengurukról feltétlenül tudni kell 28 csillagozás

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

„Mi a kenguru? Ha Ausztráliában, vagy állatkertben járunk, és valami fel-le pattogva, zsebbel-lobbal közeleg felénk, majd átugorva felettünk tovapattog anélkül, hogy szemügyre vehettük volna, nos akkor biztosak lehetünk abban, hogy az, amit NEM láttunk, az kenguru volt.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

MTI Foto, Budapest, 1990
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637262393 · Illusztrálta: Elek Lívia

sztimi53 P
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

Jaaaaj! Állítólag a kengurunak azért rövid a keze, hogy ne érjen le a földre a szatyor, ha megy a piacra. Most mar csak arra vagyok kiváncsi a szerzők milyen magyarázatot tudnak adni a T-Rex esetében.

Oláh_Zita P
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a kengurukról feltétlenül tudni kell

A békás egy árnyalatnyival jobban tetszett, de ez is nagyonkedves, a tubus-kenguru nagyon aranyos volt, és összességében mosolyt csalt az arcomra, így el is érte a célját.

AgiVega IP

Mi a kenguru? Ha Ausztráliában, vagy állatkertben járunk, és valami fel-le pattogva, zsebbel-lobbal közeleg felénk, majd átugorva felettünk sebesen tovapattog anélkül, hogy szemügyre vehettük volna, nos akkor biztosak lehetünk abban, hogy az, amit nem láttunk, az a kenguru volt.

AgiVega IP

Ha esik, a kenguru zsebe vízzel lesz tele. Ahhoz, hogy megszabaduljon tőle, fejre kell állnia. A sajátjára, természetesen.

AgiVega IP

Egy kenguru könnyedén átugrik egy kenguru-ugrásnyi kerítést. Ugyanezt két kenguru is meg tudja tenni. Kivéve, ha szembeugranak.

AgiVega IP

Akinek kisebb méretű kenguruja van, az tarthatja az erszényében a színes ceruzáit. Akinek nagyobb kenguruja van, az vegyen nagyobb színes ceruzákat.

Kapcsolódó szócikkek: ceruza
Dorabella

A kenguru 10 métereseket is ugrik, ha kergetik. De még nagyobbakat is ugrik, ha már nem kergetik. Örömében. Vagy ha véletlenül rajzszögbe ül.

Dorabella

Eltűnt kengurukat keresünk. Állítólag itt voltak. Erszényük van, nagy farkuk és ugrálnak. Különös ismertetőjelük, hogy a jobb és a bal fülüket külön-külön tudják mozgatni. Aki megtalálja őket, mondja meg nekik, hogy megvannak!