Amit ​a békákról feltétlenül tudni kell 70 csillagozás

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633240953 · Illusztrálta: Elek Lívia
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637262393 · Illusztrálta: Elek Lívia

Molymacska P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Tudni kell rólam, hogy én már attól összerezdülök, ha valaki azt mondja Békávé, mert borzasztó békafóbiám van. Ebből a béka feneke alatti szemszögből pedig igazán dicséretes, ha valaki békákról ír könyvet és én mégis elolvasom (na jó, néha azért félrenéztem, mert túl sok béka, de alapvetően pozitív volt a könyvvel kapcsolatos élményem).
Nagyon tetszettek a poénok benne, sok tényleg különleges volt, és nagyon nevettem rajta. Néhol előjöttek a szóviccek is, amik indokolatlanul szórakoztattak. Talán mert annyira pihent volt, és annyira nem számítottam rá, hogy még ezt is elbékázzák. Máshol nem volt poénos, de nagyon érdekes volt (a különféle „nyelveken” beszélő békák)
Voltak benne oldalak, amik kevésbé tetszettek, például a mire használjuk a békákat. Az olyan feleslegesen túlbonyolítás volt, és nem volt annyira vicces, mint azt a szerző gondolta volna. Ettől függetlenül kevés ilyen oldal volt, és a legtöbb nagyon tetszett.
Ha valakinek a kezébe akad, mindenképpen ajánlom ezt a kis könyvecskét :)

joopsy P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Azt hiszem tegnap az [[https://moly.hu/konyvek/kaszas-gyorgy-elek-livia-amit-az-oroszlanokrol-feltetlenul-tudni-kell|oroszlános]] túl nagyot ütött. Annál megállás nélkül kacagtam. Itt azonban voltak megszakítások. Ettől függetlenül nagyon jó, olvassátok, de az oroszlános sokkal jobb. :)

Emerson>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

A békák alapvetően ideges jószágok. Legalábbis nekem ez jött le. Az viszont kérdéses, hogy ha fölkötök egyet a lámpára légyfogónak nem a nyakánál fogva attól is ideges lesz-e? Mert azt megtanultam, hogy diszkóba ne vigyem, meg ne is csókolgassam. De vajon szeret-e lógni? Nincs második kötet?!

ÁrnyékVirág P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Rendkívül fontos volt, hogy megtudjam: a béka kedvenc eledele a mazsolás kuglóf tejszínhabos kakaóval. De mivel ritkán jut hozzá, többnyire legyet eszik.
Még szerencse, hogy közben olvasok egy David Attenborough könyvet is :)

Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Jópofa, de annyira mégsem. Néhol kicsit erőltetettnek éreztem, nem viccesnek…vagy csak nem jó passzban olvastam, s máskor lehet máshogy hatott volna…

Papusz>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Örök hálám @kiscsillag0310-nek, amiért beletette ezt egy borítékba, bebizonyítva ezzel, hogy ha ritkán is, de találkozhatunk békával postai levélben :)

latinta P>!
Kaszás György – Pap Tibor: Amit a békákról feltétlenül tudni kell

Hát igen. Ennyit feltétlenül. Minden felnőtt-gyermeknek, és felnövő gyermeknek is.

AgiVega IP>!

A béka kedvenc eledele a mazsolás kuglóf tejszínhabos kakaóval. Minthogy azonban ehhez legritkább esetekben jut csak hozzá, többnyire kénytelen beérni a léggyel.

Zonyika>!

A szellemi sportokat nehezen viseli. Sokkot kap, ha sakkot kap.

Brigi007>!

A közhiedelemmel ellentétben, ha a békát megcsókolják, nem válik királyfivá, csak idegessé.

nagara>!

Tehát: ami többnyire zöld színű, hosszú lábú és nagy szemű, és mégsem fű, és mégsem bárszék, és mégsem szitakötő, az a béka.

Brigi007>!

A béka nagyszerűen úszik. Vízilabdázni azonban egyáltalán nem tud. Teniszütő láttán pedig erős balsejtelmek gyötrik.

AgiVega IP>!

A békacombot az emberek nagyon szeretik. Ezt a rossz szokást a békák mindig is utálták.

Szanya>!

A béka a víztől csúszóssá válik, szappannak mégse jó, mert rosszul habzik.

AgiVega IP>!

Ezúton fejezzük ki hálánkat és nagyrabecsülésünket a békáknak. Nem kevésbé köszönjük családtagjainknak a munkánk során tanúsított maximális megértést és békatűrést.
Végül, de nem utolsósorban külön kell köszönetet mondanunk a kötet elkészültéhez nyújtott felbecsülhetetlen értékű segítségünkért magunknak.
Magunk

BREKLÁM
Békakoncert
Minden nyáron, minden héten, minden este, minden tóparton.
Frederick Frog: Brekkviem
Előadja: a megfoghatatlan, az utolérhetetlen, a bravúros (víz)beugrásairól világszerte híres briliáns brekkbrigád, a Béka Brancs.
Rossz idő esetén a legyek a következő estére érvényesek, vagy a pénztárnál visszaválthatóak.
BREKLÁM

Utolsó oldal