Amit ​az emberekről feltétlenül tudni kell 26 csillagozás

Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

„Tudják, kérem, mi az ember tragédiája? Ha valakinek az orra elől viszik el az utolsó darabot ebből a könyvből.”
(M. Imre, író, olvasó és számoló)
„Az Amit az emberekről feltétlenül tudni kell című könyvet olvasod te is, fiam, Brutus?”
(J. Caesar, szenátor)
„Ne zavard köreimet, te bunkó! Nem látod, hogy mit olvasok?!”
(Arkhimédesz, feltaláló)
„Vissza a természetbe! De ezt a könyvet vidd magaddal!”
(J. J. Rousseau, poliészter)
„Sorry Jack. Már megkaptam Roberttől.”
(M. Monroe, automaca)
„Minden relatív. Kivéve ezt a kis könyvet, mert ez abszolúte baromi jó.”
(A. Einstein, fizikus)
„Mindent számba véve, nekem ez a könyv tetszik a legjobban.”
(M. Lewinsky, gyakornok)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2019
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633247136 · Illusztrálta: Elek Lívia
Animus, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633241083 · Illusztrálta: Elek Lívia
Animus, Budapest, 1998
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638386592 · Illusztrálta: Elek Lívia

Molymacska P>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Ez a rész a három eddig olvasott résztől eltérő volt, és nem csak azért, mert az ember áll a középpontban. Ez a rész szerintem nem is az a vicces cuki könyvecske, amit gyerekek kezébe adnék, sokkal inkább kivillan a felnőtt könyvek görbe tükre, a kifordított gondolkozás, a paródia. Érdekes gondolatok vannak benne, és valószínűleg emiatt is elég megosztó.

GytAnett P>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Többen írták értékelésben, hogy ez gyenge volt. Vagy az én ingerküszöböm az alacsony, vagy nincs még elég tapasztalatom az emberekkel, de én nagyon sokat vigyorogtam rajta. Egyrészt vicces volt, másrészt meg elgondolkodtam rajta, hogy közben rengeteg valóságalapja van.

Oláh_Zita P>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Ez is ugyanolyan „agyament”, mint a többi rész, amihez volt szerencsém. De ez adja az egész báját. :)

PuPilla>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Biztos vagyok benne, hogy ezt már olvastam valamikor réges-régen, azt hiszem az unokabátyámnak volt meg könyvben. Rémlett néhány oldal. Pl amikor a nők kicsit felhúzzák a szoknyájukat, aztán nagyon le :D

danlin>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Egyszer olvasható, nem olyan jó, min egyes állatos kötetek, de azért voltak benne vicces gondolatok.

Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Na, ez most kellett! Nullára merültek a szellemi elemeim és most igazán szükségem volt valamire, ami feldob, hát megkaptam, köszönöm! :D
Kíváncsian várom a sorozat többi részét is, hogy vajon azok is ilyen jól sikerült darabok-e :) Mindenkinek ajánlom, aki pár perc kikapcsolódásra vágyik!

Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Most már tudom, miért nem vagyok fűrész (mert a fogam nem az oldalamon vannak), bili (mert a bili sosem hord fülbevalót), vagy alma (mert bár lejön a fáról, ember nem lesz, maximum kompót).
Valamint azt is, hogy sokban hasonlítok a gilisztára, az amőbára, és a politikusokra.
És igen, én is háziasítottam legyeket, valamint meglepő, születésemkor két betűt ismertem, az O és Á betűket. Alig várom az újrahasznosításom:D

Kiskópé P>!
Kaszás György: Amit az emberekről feltétlenül tudni kell

Na most mivel ez a könyv nem valamelyik állatról szól, hanem az emberről máris bukta, hát az ember a legnagyobb ÁllAt.., így nem csak külső szemlélőként olvastam végig, az itt leírtak rám is vonatkoznak..
Nyilván mondhatnám, hogy nem is igaz, na ne stb.. de hát az a helyzet, hogy ezeknek a mondatoknak is nagyon sok valóság alapjuk van.
Hasonlóan vicces megjegyzésekkel van tele és képekkel is, mint a többi kötet :)

Jópofa :) Spec én végigvigyorogtam a metrón az egészet :)

Brigi007>!

Miből tudható meg, hogy egy nőember szerelmes egy férfiba?
Először egy kissé felhúzza a szoknyáját.
Aztán meg le.
Nagyon.

Emberi furcsaságok.

Képes tevére ülni annak ellenére, hogy jól ismert előtte a fotel is mint lehetőség.

És képes fecnit dobálni egy ládába, remélve, hogy ettől jobb lesz neki, annak ellenére, hogy a múltkor se lett jobb.

Brigi007>!

Az ember jól megkülönböztethető a fűrésztől, tekintve, hogy az utóbbi a fogait az oldalán hordja. Az előbbi pedig a szájában. Vagy a poharában.

Brigi007>!

A nőembernek is három alfaja van.
A valódi nő.
Az álnő (neve lehet akár Jenő vagy Benő).
És a műnő.

Brigi007>!

Az ember, ha felmondja a szolgálatot, kihívják hozzá az emberszerelőt.

rita_66>!

Tudják, kérem, mi az ember tragédiája? Ha valakinek az orra elől viszik el az utolsó darabot ebből a könyvből /M. Imre, író, olvasó, és számláló/

rita_66>!

A hímemberből háromfélét ismerünk, a házi embert, a vadembert, és a nagyon vad embert. Őt ketrecben tartják.
A nőembernek is három alfaja van, a valódi nő, az álnő (neve lehet akár Jenő, vagy Benő), és a műnő.

rita_66>!

Vissza a természetbe! De ezt a könyvet vidd magaddal /J.J. Rousseau, poliészter/

Csodálatos lény az
ember!
Gondolhatsz te mást is
ámbár.
/Umbur Imbir, a nagy ümbür költő verse/

rita_66>!

Maga ló! Vadbarom! Púpos teve! Ürge! Gyáva nyúl! Aranyhalacska! Hörcsög! Csacsi! Birka! Kiskakas! Hülye tyúk! És így tovább*.
*Figyelem! Ez nem állat!