Amit ​az egerekről feltétlenül tudni kell 9 csillagozás

Kaszás György: Amit az egerekről feltétlenül tudni kell

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 1999
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638386681 · Illusztrálta: Elek Lívia

Véletlen olvasás. :)
A gyerekkönyvtárban jártam – mert nyitva volt, amikor véletlenül arra jártam. (Mindig nagy gond, hogy a tanév alatt csak délután van nyitva, hisz délelőtt minden gyerek suliban van… csakhogy a kollégium is délután működik, tehát pont akkor nem érek rá én se.) Most délelőtt is nyitva volt. Szóval, besomfordáltam, mert tudtam, hogy már csak 1 könyv van kint nálam – hátha hozhatok el olvasójegy nélkül is, hisz ha működik a számítógépes rendszer, úgyis rögzítik. S lőn! Összeválogattam ilyen 1-napos olvasnivalókat, biztos,ami biztos, mert kell valami a délutáni tanévzáró értekezletre is, hogy az ember ne unatkozzon túl sokat… Ezek az iciripicirik sok-sok rajzzal talán megfelelnek e célra. Aztán ott ki is nyitottam ezt, de azonmód el is tettem, mert túl gyászos volt a hangulat és nem tudtam vidámkodni épp. Hazafele már igen. Mert nem történt semmi. Nem jött el a világvége és kitört a nyári szabadság. Jöhetnek tehát a virgonc egerek.
     Mondom.
     Elnézést – ez eddig csak a körítés volt. A kerek trappista sajt. Mire a vonat befutott az állomásra, el is fogyott szőröstül-bőröstül, egerestül-mindenestül. Sőt a nyulas is majdnem. Könnyedebb szívvel vigyorogtam rajta, de egyéni szoc. probléma, hogy nem teljesen felhőtlenül. Jó is volt így, mert a hangos felkacagások miatt biztos kiríttam volna az utazóközönségből. Idézni kellene – de hogyan? Hisz a szöveg a rajzokkal együtt él. Épp azok kísérő zöngéi. Akarom mondani: cincogmányai. A szórövidült összevonások, és ejtésbeli poénok mellett nekem legjobban az egértörténelem és Egérpanoptikum figurái tetszettek maradéktalanul, még ha kicsit fárasztóak is. [Extra kedvenc Jeanne D'Egére (Zsán Dözser), a hadiszűz és orrleány] No, meg a többi. Az egeret fogó pad például… No, de hagyjuk, kiidézhető lenne az egész. Visszaviszem. És mindet el akarom olvasni! Jobb hangulatban.

Holdbéli_nyúl P
Kaszás György: Amit az egerekről feltétlenül tudni kell

Van itthoni példány is, de most a könyvtárban került a kezembe egy… Nagyon veszélyes! Sírva röhögős!

Kek P

Ha pedig a megszokottnál hangosabban cincog, akkor biztos, hogy megdézsmálta a hegedűt.

Nagyon szereti a sajtot.

Meg a sajtót.
Egy-egy újságon pillanatok alatt átrágja magát.

A hortobágyi kilenclukú híd,
az építőművészet remeke.

Mind a kilenc likát egerek rágták ki! (Állítólag.)