Amit ​a rókákról feltétlenül tudni kell 24 csillagozás

Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

A türelem rókát terem! És ezt a könyvet, amiből végre megtudhatunk mindent, amit a rókákról feltétlenül tudni kell. Például, hogy lusta-e a róka (nagyon!), nyugodt szívvel leülhetünk-e vele kártyázni (nem!), és érdemes-e bedőlni a róka házassági hirdetésének…

Eredeti megjelenés éve: 2019

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2019
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246566 · Illusztrálta: Elek Lívia

DittaV P>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Nem sűrűn használom ezt a szót, de ez übercuki :) Imádom a rókákat és ez a humoros kis szösszenet feldobott így az estére, kuncogtam, főleg a róka fogta kuka rajznál, de igazából mindegyik jó. Szerintem mókás, avagy rókás :)

Sippancs P>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Nagyon helyes és vicces kis könyv, rókaimádóknak kötelező olvasmány.
Viszont! Mióta tartjuk a rókát büdösnek? Falusi lány vagyok, de nekem ez abszolút új infó volt.

theodora >!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Korábban nem találkoztam ezekkel a vicces, rövid könyvecskékkel – ez a könyvtárban került a kezembe, és a rókás téma miatt muszáj volt elolvasnom. Nagyon jól lekötött arra a fél órácskára, amit vele töltöttem, jókat nevettem helyenként rajta. Nem igazán tudom belőni, hogy ez most gyerekkönyv vagy felnőtt, inkább utóbbi, mert olyan nyelvi humort tartalmaz, amit a gyerekek nem biztos, hogy megértenek.

Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

„Hogy néz ki a róka? Hol él? Mivel táplálkozik? – Ezekre és hasonlóan egyszerű kérdésekre ad választ Kaszás György kötete, melynek olvasása közben észrevétlenül felkúszhatnak azok a bizonyos kockák a hasunkra… ;) A kötet számos szóviccet, kreatív ötletet és fergeteges "baromságokat” tartalmaz, melyek olvasása közben a rókák még közelebb kerülnek az olvasóhoz…"

„Noha alapvetően egy humoros írásról van szó, az író fekete humora és a valóságtól való elrugaszkodása helyenként picit sok…”

Bővebben:

Róka P>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

A rajzok nagyon cukik, viszont nekem ez a fajta humor nagyon nem jön be. Erőltetettnek érzem. Azért helyenként a szövegben is voltak olyan részek, amiket viccesnek vagy aranyosnak találtam. Igazából nem lep meg, hogy annyira nem jött be, olvastam már ebből a sorozatból, de azt gondoltam, ha rókás, biztos jobban tetszik majd.

Animus, Budapest, 2019
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633246566 · Illusztrálta: Elek Lívia
Aliko P>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

A tehenes sztorit imádták a gyerekek, így amikor megláttam a rókásat alap volt, hogy a kosárban landol, ugyanis bevallom rókafan vagyok!

A könyv hozza az előző rész minden pozitívumát. Kapunk érdekes tényeket, vicces nyelvi leleményeket és a már jól ismert karikatúraszerű rajzokat. A sorozat méltó darabja ez, ami nem akar többnek tűnni, mint ami, egy kisfricska az egész.

A gyerekek megvették és felnőtt fejjel is szerethető, így egyértelműen csak ajánlani tudom és naná, hogy megkapja az 5 csillagot is.

h_kincsoo>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Nagyon cuki kis könyv. Jókat mosolyogtam vagyis inkább vihogtam rajta.
Bár engem nem egy ember hív rókának spoiler mégis meglepődtem, hogy mit hisznek az emberek rólunk. Ez aljas rágalom kérem!!

Totti86>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Kicsit gyengébb eresztés, de így is kellemes olvasmány. A szóviccek néhol nagyon elborultak.

Vidra_Drysdale P>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Többször láttam már ezeket a kis könyveket, de soha nem érdekeltek különösebben. Azóta viszont lett egy olyan ismerősöm, aki nagyon szereti a rókákat, és amikor megláttam ezt a kasszánál nem tudtam otthagyni, muszáj volt hozzácsapni a vásárlásomhoz.

Bár ajándékba vettem, gyorsan kiolvastam én is :) Rövid, ám mégis szórakoztató, nekem ez a fajta humor rettenetesen bejön. A magyar nyelv egyik legszebb és legvarázslatosabb tulajdonsága, hogy csűrni-csavarni lehet a válogatott szóviccekhez. Imádtam, és szerintem flúgosnak néztek, amíg sorban álltam mert ott kuncogtam rajta. Szerintem remek kis zsebkönyv!

Lisza>!
Kaszás György: Amit a rókákról feltétlenül tudni kell

Mikulásra kaptam a páromtól. Kellemes, vicces kis olvasmány, hihetetlenül aranyos illusztrációkkal. Olyan szóvicceket tartalmaz, amik mellett az ember nem tud elmenni nevetés nélkül. Volt 1-2, aminek se füle, se farka nem volt (jah, de, farka volt, mert mindegyiknél oda volt rajzolva egy róka, aminek mint tudjuk, van farka, nem is akármilyen), ennek ellenére szerintem ötletes.
Mondjuk megfordult a fejemben, hogy te jó ég, ki az a hülye, aki ilyet könyvként kiadat?! :D Ráadásul ebből egy egész sorozat is van… :D :D

Sippancs P>!

A déli órák a legjobbak a kisrókák megfigyelésére.
Ha vannak a közelben.
Mert ha nincsenek, akkor a déli órák a legkevésbé sem alkalmasak a célra.
Akkor csak a fű figyelhető meg.

Caledonia_Valley P>!

A nagyon fiatal rókák még esetlenek.
Kivéve, ha lepottyannak valahonnan, mert akkor esettek.

Caledonia_Valley P>!

Szóval akkor. A róka egy többnyire vörös színű, lompos farkú és erkölcsű állat, amelynek a hírneve annál is rosszabb, mint amilyen rossz. Hiába is próbálnánk megvédeni fogadatlan rókátorként. Esélytelen.

A róka elragadó állat.
Csirkéket elragadó.

Imádja a pipiket.
Ám ez nem kölcsönös.

Caledonia_Valley P>!

Valami bűzlik Dániában, mondja egy Marcellus nevű orrtulaj egy bizonyos Hamlet nevezetű, búvalvert királyfiról szóló színműben.
Na, ez a bűzlő valami is egy dán róka lehetett. Mi más?

Caledonia_Valley P>!

Az is megesett egyszer, hogy egy róka nevelt fel két csecsemőt: Rókuszt és Rókuluszt. Egyikük idővel várost alapított, Róka néven. (Később ismeretlen okból a név Rómára módosult, ami nagy kár, mert így semmi értelme sincs.)

Caledonia_Valley P>!

Állítólag a Titanic is egy róka miatt süllyedt el. A koma fellopódzott a hajóra,* aztán az óceán kellős közepén hirtelen megharapta a kormányost, aki ijedtében jéghegynek vezette a hajót.

*Potyautasként kívánt Eurókából Amerókába eljutni.

HOL ÉL A RÓKA?

Az északi féltekén szinte mindenfelé megfordul. Különösképpen ott, ahol már nem tud továbbmenni. Ott mindig megfordul.