Amit ​a mókusokról feltétlenül tudni kell 24 csillagozás

Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Aki a mókust szereti, mogyoró nem lehet! Ezzel az alapvetéssel indul e nélkülözhetetlen könyvecske, amelyből megtudhatjuk többek között, hogy milyen hangot ad ki a mókus, mely magasabb célok vezérlik az életét, és miben különbözik a diótörőtől.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell Animus, Textura

Animus, Budapest, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633245491 · Illusztrálta: Elek Lívia

Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Ez most annyira nem volt nagy durranás, a rókásban és az oroszlánosban sokkal jobban átjöttek a szóviccek.

Mariann_Czenema P>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Öt részt olvastam eddig ebből a sorozatból, ez most annyira sajnos nem jött be. Kicsit túl lett erőltetve számos poénja :/

Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Egy szó csupán: „elborult…”
Elborult és hasfalszaggatóan szórakoztató, máshol rendkívül elvont az egész könyv úgy, ahogy van. Fogalmam sincs, hogy mily módon pattant ki az állatok bemutatásának ilyen vicces ötlete az írók agyából, de nem kevés pihentség kellett hozzá, az már egyszer biztos! ^^
Mindenesetre ha valaki kellemes kikapcsolódásra és felhőtlen jókedvre vágyik, hovatovább az agyzsibbasztó humortól sem akad ki, annak mindenképpen ajánlom a kötetet! :)

Totti86>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Észrevehető ezeken a könyveken, hogy a kevésbé közszájon forgó állatokat, pl. a mókust nem sok szójáték veszi körül. Így nehezebb róluk vicces vagy visszás szövegeket írni. Néhol éreztem, hogy erőlködik az író, csakhogy kitöltse a szükséges oldalszámot. De a vicces mondatok nagyon viccesek és az egymásra épülő poénok jól megsoroznak.

Dinuuus>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Vicces kis történet a mókusokról, kedves kis képekkel, melyek színesítik a humoros szöveget. Szórakoztató volt.

Lilla_Miko>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Végigvigyorogtam az egészet. Nem minden volt hű, de vicces, de azért sokszor felkuncogtam, és nálam már ez is nagy szó. Található benne egy két oltogatás is spoiler.
Ami nekem nagyon tetszett, az spoiler. A szóvicceket szerettem benne. Rövid, de nem rossz.

_KerZs P>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Gyerekkoromból rémlik pár ilyen kis könyv, amit minden egy alkalommal elolvastam, amikor az unokatesómnál a kezem ügyébe került :)
Vicces volt, és még felnőtt fejjel is az. Jó, hogy újra rátaláltam. A sorozatból most hármat olvastam el felnőtt fejjel. Azok közül talán az oroszlános volt a legviccesebb.

veronica_mars>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Ajándékba vettem ezt is, mint a medvés verziót. Nagyon örülök, hogy rábukkantam erre a sorozatra, nagyon aranyos történetek, tele poénokkal és cuki illusztrációkkal. Nem csak gyerekeknek ajánlott! :)

zsofi417>!
Kaszás György: Amit a mókusokról feltétlenül tudni kell

Egy szó: fantasztikus! :)
Üdítően aranyos ez a kis könyvecske.
Még sok sok oldalon tudtam volna mosolyogni a mókuskákon :)

Totti86>!

Fogságban a mókus hozzászokik a gazdájához. De bármennyi időt tölt is el a társaságában, az értelmi színvonala semmit nem emelkedik.

(A mókusé viszont csökken.)

Sippancs P>!

Ki a mókust szereti, mogyoró nem lehet.
(Ősi eszkimó közmondás, a Szahara északdéli területeinek környékéről)

Sippancs P>!

A mókus egy apró állat, mondják azok, akik megfeledkeznek például a lapostetűről.

caledonia_konyvvara P>!

A mókus agyának mérete megközelíti a dióét.
És ezzel ebben a versenyszámban győzött is az átlag celebbel szemben.

Sőt! Mielőtt elfelednénk:
A házimókus az irodalmat is nagyon szereti. Leginkább a kiadós olvasmányok jönnek be neki. Kedvenc fogása a Háború és háderű.

pável>!

A közönséges mókus például arról ismerszik meg, hogy kegyetlenül káromkodik.

Dinuuus>!

Itt egy repülőmókus épp elragad egy vízilovat. De a víziló egyáltalán nincs elragadtatva.

caledonia_konyvvara P>!

Van olyan különleges mókus, amelyik óránként 0 kilométeres sebességgel halad. A szakirodalom az ilyet döglött mókusnak nevezi.