Amit ​a medvékről feltétlenül tudni kell 36 csillagozás

Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Amint a címben is olvashatjuk, ezek az ismeretek mindenki számára helyettesíthetetlenül fontosak.Szerencsénkre az író és illusztráló teljes összhangjának köszönhetően nem is olyan nehéz ezek elsajátítása.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2001
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307386 · Illusztrálta: Elek Lívia

ÁrnyékVirág
Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Félezredik molyos olvasásom ez a rendkívül hasznos kézikönyv, amelyből megtudhatjuk, hogy a medvének kerek füle van, és ez még mindig a legjobb megoldás, de azt is, hogy hogyan lehet a barnamedvéből piros medvét vagy hülyét csinálni. Elengedhetetlenül fontos olvasmány, mert ugye az ember sose tudhassa, hogy mikor találkozik egy medvével…

veronica_mars
Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Ó de jópofa kis könyvecske ez :) Ajándékba vettem, de mivel én is szeretem a mackókat, elolvastam és nagyon szórakoztatott. Sajnálom, hogy ilyen rövid, még annyi mindent olvastam volna a mackókról :)

Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Azon gondolkodtam már a békásnál is, hogy annyira rövidek ezek a kis könyvek, de mégis annyi poéntartalom van bennük… Mennyi munka lehet a hátterükben :D Csodásak! :D

Zonyika P

Medvemama: Nem szégyelled magad?! Miért nem mutatkozol be az olvasóknak?
Medvegyerek: Bocs.

AgiVega IP

Mit lehet csinálni a barnamedvéből?
Bundát, kucsmát, medvetalplevest és még sok egyebet. A barnamedvéből csinálhatunk például piros medvét is.
Vagy hülyét.
Csak bekiabálunk a barlangba, mondván: „Itt a tavasz!”. Miközben odakint zuhog a hó.

Raye

Az eddigiekből következően a medve lassú, lomhán cammogón állat… A medve maximum akkor lesz sebes, ha krumplipucolás közben megvágja a kezét.

A medve mindenevő.
Mindent persze nem eszik meg, csak azt, amihez hozzáfér.

m0soly

A medve néhány politikusnál ugyan sokkal kisebb, de mégis hatalmas állat. Ezért nem élhet sűrű erdőben. Nem fér be oda ugyanis.

Brigi007

A medve ügyesen elkapja a halat a folyóban.
Sőt!
Kellőképp hideg folyóban a náthát is könnyűszerrel elkapja.

Raye

A téli álom sok előnnyel jár. Például csak lefekvés előtt kell fogat mosnia, azután egész télen nem. Hónapokig nem találkozik az anyósával. És nem kell neki télikabát sem.

Raye

Vannak olyan medvék,amelyek nem alusznak sosem.A keljfelmaci, az örökmackó (Perpetuum macile), és az ördögmedve*
*megjegyzés: az ördög ugyanis,mint tudjuk, sosem alszik.

Brigi007

A medve hangutánzó képessége elég csekélynek mondható. Mindössze egyetlen állat hangját képes a megtévesztésig hasonlóan utánozni.
A sajátját.