Amit ​a medvékről feltétlenül tudni kell 38 csillagozás

Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Amint a címben is olvashatjuk, ezek az ismeretek mindenki számára helyettesíthetetlenül fontosak.Szerencsénkre az író és illusztráló teljes összhangjának köszönhetően nem is olyan nehéz ezek elsajátítása.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2001
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639307386 · Illusztrálta: Elek Lívia

Sippancs P>!
Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Veszélyesek ezek a jegesmedvék, na! Egyik itt, másik a tejbe esve… :)

ÁrnyékVirág P>!
Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Félezredik molyos olvasásom ez a rendkívül hasznos kézikönyv, amelyből megtudhatjuk, hogy a medvének kerek füle van, és ez még mindig a legjobb megoldás, de azt is, hogy hogyan lehet a barnamedvéből piros medvét vagy hülyét csinálni. Elengedhetetlenül fontos olvasmány, mert ugye az ember sose tudhassa, hogy mikor találkozik egy medvével…

veronica_mars>!
Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Ó de jópofa kis könyvecske ez :) Ajándékba vettem, de mivel én is szeretem a mackókat, elolvastam és nagyon szórakoztatott. Sajnálom, hogy ilyen rövid, még annyi mindent olvastam volna a mackókról :)

Kaszás György: Amit a medvékről feltétlenül tudni kell

Azon gondolkodtam már a békásnál is, hogy annyira rövidek ezek a kis könyvek, de mégis annyi poéntartalom van bennük… Mennyi munka lehet a hátterükben :D Csodásak! :D

Zonyika P>!

Medvemama: Nem szégyelled magad?! Miért nem mutatkozol be az olvasóknak?
Medvegyerek: Bocs.

AgiVega IP>!

Mit lehet csinálni a barnamedvéből?
Bundát, kucsmát, medvetalplevest és még sok egyebet. A barnamedvéből csinálhatunk például piros medvét is.
Vagy hülyét.
Csak bekiabálunk a barlangba, mondván: „Itt a tavasz!”. Miközben odakint zuhog a hó.

Raye>!

Az eddigiekből következően a medve lassú, lomhán cammogón állat… A medve maximum akkor lesz sebes, ha krumplipucolás közben megvágja a kezét.

A medve mindenevő.
Mindent persze nem eszik meg, csak azt, amihez hozzáfér.

m0soly>!

A medve néhány politikusnál ugyan sokkal kisebb, de mégis hatalmas állat. Ezért nem élhet sűrű erdőben. Nem fér be oda ugyanis.

Brigi007>!

A medve ügyesen elkapja a halat a folyóban.
Sőt!
Kellőképp hideg folyóban a náthát is könnyűszerrel elkapja.

Raye>!

A téli álom sok előnnyel jár. Például csak lefekvés előtt kell fogat mosnia, azután egész télen nem. Hónapokig nem találkozik az anyósával. És nem kell neki télikabát sem.

Raye>!

Vannak olyan medvék,amelyek nem alusznak sosem.A keljfelmaci, az örökmackó (Perpetuum macile), és az ördögmedve*
*megjegyzés: az ördög ugyanis,mint tudjuk, sosem alszik.

AgiVega IP>!

Miért fehér a jegesmedve? Szakértők szerint színe a hóhoz alkalmazkodott, azért.
De!
Ez nem így van ám! Az igazi ok sokkal egyszerűbb.
A sarkkörön ugyanis nem lehet napozni.
És a jegesmedve ezért nem barnul le soha.