Amit ​a majmokról feltétlenül tudni kell 40 csillagozás

Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Kaszás György szerint „azt kell a majmokról feltétlenül tudni”, hogy olyanok, mint az emberek. Nemcsak azért, mert az egész világon, sőt még az űrben is megtalálhatók, hanem azért is, mert ugyanolyan tulajdonságokkal rendelkeznek, mint az emberek: „A majom illetlensége közismert. Az még hagyján, hogy ha belép valahová, nem köszön”, de negatív érzelmeit is rögtön kinyilvánítja. A kötetet Elek Lívia humoros rajzai illusztrálják.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2013
32 oldal · ISBN: 9789633241073 · Illusztrálta: Elek Lívia
Animus, Budapest, 1998
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638386584 · Illusztrálta: Elek Lívia

Molymacska P
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Nagyon el akartam olvasni ennek a sorozatnak a tagjait, és most lehetőségem is volt rá, aminek nagyon örülök.
A majmokat annyira nem szeretem (ezért a fél csillag levonás) de a humora egyszerűen mesés. Haláli, ahogy összehasonlítja az emberrel, és közben olyan poénokat tud benyögni, hogy hangosan vetek rajta.
Imádnivaló kis könyvecske a többit is el akarom olvasni :)

Algernon +SP

Irodai kockulás.
imádomamunkahelyem
Kicsit fárasztó, tüneményes, buta, és gyilkos. Könyvesbolti átlapozásra ideális. Vagy ha egy munkatárs behozza, egy kávé mellé tökéletes. És utána azért egy ideig marad egy sanda vigyor az arcodon.

nagara
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Jobban tetszett, mint a lovas, a békás, és az orrszarvús (eddig csak azokat olvastam a sorozatból).

ÁrnyékVirág
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

"A rokonait nem válogathatja meg az ember.
De a majom se.
Igy aztán a majom az ember rokona."

ez mindent elmond a könyvecskéről :D

vudura06 P
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Egyszerű, aranyos és vicces. Kikapcsolódásnak vagy egy kis feltöltődésnek tökéletes. ;)

sungmincopy
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Vicces, jópofa és (rövidségéből is adódóan) letehetetlen. Ha bármikor rossz kedvem lesz, tuti előveszem majd és jót mulatok. :)

Camryn
Kaszás György: Amit a majmokról feltétlenül tudni kell

Végtelenül humoros információ kavalkádot ismertem meg. Ezek alapján most leginkább egy majomra vágyom :D De lehet meg kell elégednem a húgommal ;) Ő is hasonló paraméterekkel bír. Cuki, és állandóan rajtam lóg.

Algernon +SP

A rokonait nem válogathatja meg az ember.
De a majom se.
Így aztán a majom az ember rokona.

Zonyika P

Hogy milyen kort ér meg a majom? Ez változó. A tudomány mai állása szerint csak az jelenthető ki, hogy a majom az élete végéig él.

Victoria_Crane

A majmokról – általában:
Nagyon értelmes állat. Ezt az is mutatja, hogy nem jár dolgozni. Nem gyűjt autóra. És nem néz meg művészfilmeket.

AgiVega IP

Először is döntsük el, hogy majmot tartunk-e otthon, vagy rendet. A majom körül ugyanis minden borul.
A váza leborul.
Az asztal felborul.
A terítő ráborul.
Amit összeraktunk, az szétborul.
Amit szétválogattunk, az összeborul.
A majomtulajdonos pedig kiborul.

danlin

A majom azért van, hogy az ember lássa, hogy ő maga mivé fejlődhetett volna, ha egy kicsit is szerencsés.

Victoria_Crane

A majmokat a beszéd nagyon leköti. Ezért gyakran töltik meg politikai gyűlések széksorait.

AgiVega IP

A majom azért van, hogy kókuszdióval dobálja meg az utazókat. (Bár az utazók szerint ezért igazán kár lennie.)

Brigi007

…a majom a gyerekei iránt határtalan szeretetet mutat. Ó, igen, mert ő se számíthat a nyugdíjra.