Amit ​a macskákról feltétlenül tudni kell 34 csillagozás

Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

„…És minden macskát illessen meg a 8 óra pihenés, 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás egyetemes joga!” /Részlet a Macskai Jogok Kiáltványából/

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2000
32 oldal · ISBN: 9639307033 · Illusztrálta: Elek Lívia

Felixa P
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Macskatulajdonosoknak ez alapmű! :)
Rendkívül szórakoztatónak találtam a szóvicceket. :) Különösen a szundikátust… :)
A rajzok kevésbé igényesek, de így is alaposak és szemet vonzóak. Villámgyors délutáni vagy éppen bármikori kikapcsolódásnak tökéletes.
Egyszerűen szólva: nagyszerű! Macskabaré… :))

PuPilla
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Tetszettek a cicákok és a cicás poénok, de kicsit túl girnyau volt mindegyik, lehetett volna benne egy-két szép, kövér cicus! :)
A cirmos és cirmatlan macska okfejtése nagyon jó! :D Belefért volna több vicces macskálkodás is, de így is nagyon aranyos. :)

ÁrnyékVirág
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Öt csillag, mert macska és szóviccek, két olyan dolog, amire én mindig vevő vagyok :)
Tudtátok, hogy a macska a legnagyobb kapitalusta a világon? És hogy két macska társulása már egy szundikátus? Na ugye hogy ugye? Tessék kérem elolvasni a könyvet, elengedhetetlenül fontos minden macskatulajdonosnak. bár mi már mindent tudtunk a könyv nélkül is.

Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Nem szeretem a macskákat, de no, ezt még én is élveztem. Jó kis sorozat ez, bár az abszolút best részt még keresem :D

Tíci P
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Ez lesz ma az utolsó, mert nem haladok a tanulással. Viszont ez valahogy nem volt vicces. Vagy az is lehet, hogy a békáson kiégett a viccrelém? :D
Az én macsom mindenesetre ennél sokkal okosabb! Krumplit eszik köretnek az általa megfogott madárhoz, a hús helyett meg inkább főtt répát lop az asztalról. Igazi egyéniség :)

Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Kicsit erőltetett, de azért néhol vicces. Nagy előnye, hogy a képek viszik el kábé az egész könyvet, plusz kellően rövid, így egy gyors átlapozással ki is olvashatjuk. Villámgyors kikapcsolódásnak vagy macskaőrült ismerősnek, mint ajándék tökéletes választás!

Izolda P
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Se a macskákat nem szeretem, se ez nem volt olyan vicces, mint pl. az elefántos.

Holdbéli_nyúl P
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Sziporkázó gondolatok fordulnak elő ebben a könyvecskében is. Nem ismertem gyerekkoromban, csak pár éve szereztem meg, de ugyanolyan jó olvasni, mint a sorozat többi darabját.

danlin
Kaszás György: Amit a macskákról feltétlenül tudni kell

Vannak benne aranyos viccek, szójátékok, bár helyenként túlzásokba esik az író.

AgiVega IP

A lustálkodást foglalkozásszerűen űzi. Sőt! Abból él! A macska tehát a legnagyobb kapitalusta az egész világon.
Ha pedig két macska társul, az már bizony szundikátus.

Brigi007

A macska mindig a saját feje után megy. Bizony ám!
Ez legfőképp azért van így, mert a feje van előbb, s csak után következik a macska.

rita_66

A macska odavan a művészetekért. A macskazenét például mindenki ismeri. De a macska a képzőművészetet is szereti. Sőt! Ha felöltözik, akkor igen jól fest.

AgiVega IP

A macska nagy játékos! Szeret és tud is játszani.
Jól eljátszik a farkával.
A pamutgombolyaggal.
A gazdi nejlonharisnyájával.
A papírgalacsinnal.
Eljátszik a flipperrel.
Eljátszik a kockával.
Eljátszik az üveggolyókkal.
És a gondolattal, hogy egyszer megeszik egy egész kutyát.

Brigi007

Testhosszának jelentékeny hányada a farkára esik.
Ez a szerencsésebb eset. Sokkal kellemetlenebb lenne, ha mondjuk egy szikla jelentékeny hányada esne a farkára.

Szanya

Macskavásárlás előtt nem kell különösebben átrendeznünk a lakást. Nyugodtan rábízhatjuk a macskára.

Szanya

A macskának a tej szimpatikusabb, mint az egér. Mert a tejre nem kell vadászni.