Amit ​a lovakról feltétlenül tudni kell 17 csillagozás

Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Animus, Budapest, 2019
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633247174 · Illusztrálta: Elek Lívia
Animus, Budapest, 2013
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633240939 · Illusztrálta: Elek Lívia

GytAnett P
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Az eddig elolvasottak közül ez tetszett a legjobban, pedig úgy gondoltam, hogy ez a kötetecske lesz az, ami a legkevésbé fog érdekelni. De valami eszméletlen jót röhögtem az egészen, időnként szabályosan hangosan vihogtam. :D Kár, hogy a barátom mellettem már aludt volna. :DDD

Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Nehéz olvasmány. Nem is ajánlanám csak azoknak, akik tényleg értik a lovakat, mert ez a könyv bár fontos szakirodalomnak számít a lótenyésztők és lószakértők körében, az alaptudást más könyvekből érdemes magunkba szívni. Ez az inspiráLÓ könyv a ló és a zene, LeonárLó és más fontos részletekre terjed ki. Kihagyhatatlan!
Mivel ez az értékelés már eléggé erőltetett kezd lenni, befejezem.

nagara
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Közepes, mert van amin nevettem, s van, amit erőltetettnek találtam.

pável
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Egy könnyed marhulás, pardon, lócitromkandírozás..
(Elsőre még vicces, másodjára már feltöri az orrnyergedet.)
(2013k)

julcseee P
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Fárasztó, nagyon :D De a képekkel együtt nagyon vicces szerintem, kb 5 perc alatt kiolvasható kis könyvecske. Könnyed kis kikapcsolódásnak ideális :)

Chris
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Roppant szórakoztató kötet, én végigröhögtem. Ez a fárasztó humor nagyon jól jött. :)

Szávitrí SP
Kaszás György: Amit a lovakról feltétlenül tudni kell

Közvetlenül a tehenes után olvastam. (A könyvesbolt szőnyegén, törökülésben.) Kevésbé tetszett, de lehet, hogy ha ezt olvasom először, ez tetszik jobban. Ezeknél a könyveknél ezt soha nem tudom eldönteni.

AgiVega IP

A vadlovak vadsága változó. Van, hogy a ló olyan vad, hogy kiirtja maga körül akár az összes tigrist is.
Ennek tipikus példája a magyar vadló: Magyarországon ennek következtében már csak az állatkertekben és cirkuszokban maradt élő tigris.

julcseee P

A ló az az állat, amely megbotlik, és mégis négy lába van.
Négy lába van, és ülünk rajta.
Ettől persze még lehetne a szék is.
De nem az.
A kettőt úgy különböztetjük meg egymástól,
hogy a szék sose botlik meg.

AgiVega IP

Fontos tudni, hogy a lovak egymás között a Horse ábécé segítségével kommunikálnak.

legrin P

A ló ahogy a neve is mutatja nem szöcske, nem sáska, nem bolha, és nem vérnyomás. Ennek ellenére magasra ugrik. Sőt egy ló még egy hegynél is magasabbra ugrik! A hegy ugyanis alacsonyat sem tud ugrani.
„A hegy olyan földtani képződmény, amely nem tud ugrani.” (A hegytudományi atlasz definíciója.)

A vonzó ló titka
Kényes-fényes pihepuha pacipofa:
Kanca-Kence a bársonyos arcbőrért.
A jópofa lópofa titka: Kanca-Kence

utolsó oldal

legrin P

Newton főszabálya:
Ritkán esik ló az égből. De akkor a te fejedre.
Einstein átfogalmazása:
Ahol az egy főre eső lovak száma kritikusan alacsony, a te fejedre ott is jut legalább egy.

csillagka P

A ló műkörme a patkó.
A ló műkörmöse a kovács.

A ló külseje

deardurr

És minthogy a kentaurnak csak egy része ló, a másik része ember, van is erről egy ismert nóta, miszerint:
Sej, Rigó, Rigó,
részleges ló stb.