Amit ​a koalákról feltétlenül tudni kell 37 csillagozás

Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Amit a dolgokról feltétlenül tudni kell

Textura, Budapest, 1991
32 oldal · ISBN: 9638501898 · Illusztrálta: Elek Lívia

sztimi53 P
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Ójaj! Nagyon szóviccdús kötetke. Aztán gondolkoztam is mit lehetne meg koalásítani. Koa(la)guláció, koal(a)esszencia… Ójaj

Holdbéli_nyúl P
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Szóval ez az első könyv a sorozatból, ami megvolt már gyerekkoromban is. Rendszeresen forgattam – hát csoda, hogy olyan lett a humorérzékem, amilyen?
Gyakorlatilag az egész család betéve tudja a poénokat, és a mai napig használjuk a szófordulatokat.
Remekmű.

Szanya
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Jaj! A többi kötethez hasonlóan itt is kimagasló a faviccek aránya, így a facepalm és a fáradt sóhajok mellett egy-egy bágyadt mosoly is garantált. Az illusztrációk még mindig sokat javítanak a helyzeten, de csak a középmezőnyig jut el ez a kötet.

legrin P
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Szeretem ezt a Amit feltétlenül tudni kell sorozatot, ez is jópofa volt, de nem a legjobb, amit eddig olvastam.

ÁrnyékVirág
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Gyengébb, mint a kutyás meg a macskás, bár a koala szimpatikussá vált számomra az által, hogy mindenki a barátja, aki békén hagyja őt :) Ezek szerint barátok vagyunk.

latinta SP
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Még aprók voltak a gyerekek, bár a mi zsebünkbe nem fértek be.
A babszemnyi mérettel azóta egy kissé hadilábon állunk. Nem találunk megfelelő nagyságú babszemet. :)

PuPilla
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

A „Coila”-nál úgy éreztem erőltetett lesz, de utána a hasamat fogtam a röhögéstől :D Koalóriadús koalbász, koalamajka és persze lepkék és lepzöld!
Hatékony agyzsibbasztó rekeszizomtorna egy kimerítő kánikulai hét végrepéntekjén :)

hanichupor
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Megunhatatlan. Úgy évente leveszem a polcról és nagyon jókat mulatok rajta. Kár, hogy csak a koalás van meg nekem. A többiben is egész biztos vagyok, hogy ugyanilyen jó poénok vannak.

Brigi007
Kaszás György: Amit a koalákról feltétlenül tudni kell

Kezdem kicsit úgy érezni, hogy sok lesz ebből a sorozatból. Már valahogy nem élvezem annyira ezeknek a könyveknek az olvasását, mint korábban. Viszont volt most ebben 1-2 olyan megmozdulás, ami nálam megmentette ezt a könyvet. Jó ez! :)

ocimumBasilicum

A koala utál lovagolni. De ez kölcsönös, mert a ló is gyűlöl koalagolni.

Brigi007

A koalák időnként párbajozni szoktak. A harc tárgya: a lánykoala.
A küzdelem ádáz, a tétje hatalmas.
A vesztesnek el kell vennie a lánykoalát, a győztes pedig nyugodtan alhat tovább az ágon.

AgiVega IP

A koala nem hord ruhát. Így, ennek segítségével különböztethető meg egymástól a fiúkoala és a lánykoala. Mert: a fiúkoala nadrágot nem hord, míg a lánykoala szoknyát nem hord.

Lahara ISP

A koalák nagyon hasonló állatok. Azt mondják, két koalánál semmi sem hasonlít jobban egymásra.

rita_66

Hogy kik a koala barátai? Mindenki, aki békén hagyja őt. Ezért imádja például a pontyot. De a fenti okokból kifolyólag még a pontynál is jobban rajong a döglött pontyért.

rita_66

A KOALA BETEGSÉGEI
Az angolkór, tünete: a koala minden eukaliptuszlevélnek külön-külön köszön.
A kanyaró, tünete: a koala semmit se tud egyenes irányban megközelíteni.
A szeplő, tünete: a szeplő.
A koaláknál a leggyakoribb azonban a kelés. Ez naponta többször is előfordul, általában alvás után. Tünete: bosszúság.

Victoria_Crane

Mint ahogyan arra az előző fejezet végén rámutattunk, a koala fákon tanyázik. Nem mintha tanyákon fázna, hanem mert semmi mást nem eszik, mint az eukoaliptuszfa levelét

Victoria_Crane

A koala védett állat! Tilos: beszappanozni a fa törzsét, névtelen levelet írni neki, tévét nézetni vele.